Astročlánky

Aktualizováno 27. května 2022 13:45

Anna Kopečková

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla. Raka chrání Gabriel, Lva Michael

Po celé dějiny lidstva nás provázejí neviditelní pomocníci – andělé. Někdo na ně věří, někdo ne. Jejich existenci nelze dokázat, ale každý z nás jistě zažil nevysvětlitelné „náhody“, při kterých jako by nám pomáhal někdo neviditelný.

O poslech božích – andělech – se hovoří v Bibli, Koránu i dalších svatých knihách. Podle židovské mystické kabaly mají andělé přesnou hierarchii, a patří tak k určitým typům lidí.

Nabízíme vám seznámení s vaším andělem. Nejlépe s ním můžete komunikovat v den, který k němu patří, použít k tomu drahokamy a také květiny, které má rád, a poprosit jej o radu a pomoc…

Beran: 21. 3.–20. 4., anděl Kamael

Patří k planetě Mars

Anděl odvahy, ochránce

Den – úterý

Drahokamy – karneol, granát, heliotrop

Květiny – rudé růže, pelargonie

Barvy – ohnivě červená, zelená

Jde o anděla, který se vyznačuje lehkou a veselou energií. Pomáhá k rozvoji osobní kreativity a lepším pracovním a tvůrčím výkonům. Je dobrým pomocníkem a rádcem v oblasti partnerství. Při spojení s jeho energií lze lépe pochopit lásku a partnerské problémy. Může také pomáhat v růstu a poznání duchovních zkušeností a překonání předsudků a různých negativních kódů. Vyrovnává a čistí vztahy mezi lidmi, jeho působení napomáhá při řešení a harmonizaci vztahů, a to jak v oblasti rodiny, tak i pracovní a přátelské. Učí nás pochopení a toleranci vůči našim blízkým. Je také patronem umělců a jeho vibrace pomáhají zprostředkování harmonie a krásy.

Býk: 21. 4.–20. 5., anděl Hagiel

Patří k planetě Venuši

Anděl lásky a umění

Den – pátek

Drahokamy – smaragd, růženín, opál

Květiny – růžové a bílé růže nebo orchideje

Barvy – jemná růžová a zelená

Napomáhá k uvolnění stresu a vyrovnává energetické toky těla – čakry. Pomáhá při zdravotních problémech, zvláště pak v oblasti páteře. Při přivolání jeho pomoci nám může vnuknout jasné myšlenky, jak máme svůj život měnit, napravovat. Energetické působení tohoto andělského rádce pomáhá rušit negativní vzorce chování, a tak napomáhá k růstu člověka a posílení jeho pozitivního náhledu na život a svět kolem. Podporuje lásku mezi lidmi, zvláště pak partnerskou, pomáhá zamilovaným a těm, kteří touží po nalezení kvalitního vztahu a protějšku. Pomáhá také k vyvážení vlastního sebehodnocení člověka, má ochranitelské schopnosti.

Blíženci: 21. 5.–20. 6., anděl Rafael

Patří k planetě Merkur

Anděl učitel a léčitel

Den – středa

Drahokamy – karneol, topaz, opál

Květiny – iris, azalka, konvalinka

Barvy – žlutá, oranžová a světle modrá

Je to hlavní andělský pomocník při léčení, regeneraci a obnově lidského zdraví. Jeho energie je jemná a posilující. Nejedná se však jen o léčení fyzického těla, napomáhá také k odstranění různých psychických bloků, negativních emocionálních stavů a depresí. Tato duchovní entita pomáhá při propojení duše a těla a k větší osobnostní stabilitě. Je také pomocníkem v práci různých terapeutů, lékařů a lidí, kteří usilují o pomoc druhým. Při naladění na jeho energii dochází k rychlejšímu uzdravení. Může pomoci k celkové harmonizaci a souladu jak v psychické, tak i fyzické oblasti. Jeho energie působí blahodárně i při různých zasutých emocionálním blocích a potížích.

Rak: 21. 6.–20. 7., anděl Gabriel

Patří k Luně

Anděl zvěstovatel

Den – pondělí

Drahokamy – perly, hematit, měsíční kámen

Květiny – bílé lilie

Barvy – stříbrná, bílá, světle modrá

Silná energie tohoto anděla pomáhá ke změnám, k uskutečnění životních cílů. Jde o posla, který učí radosti, pohybu a oživení. Jeho energie je přítomná všude tam, kde něco roste, mění se. Je to nositel pozitivních zpráv (podle Bible zvěstoval právě tento anděl Panně Marii narození Krista). Jeho pomoc je důležitá v době změn, kdy se snažíme uvést do života nové věci.

Pomáhá nám také oprostit se od starých a omezujících očekávání a představ, učí nás naladit se na pozitivní vibrace. Probouzí nás k odvaze a schopnosti řešit problémy, jejichž řešení jsme se dlouhodobě báli. Vede k osvobození od strachu a obav a k znovunalezení radosti.

Lev: 21. 7.–20. 8., anděl Michael

Anděl bojovník

Den – neděle

Drahokamy – jantar, rubín, tygří oko

Květiny – slunečnice, měsíček, bílý brambořík

Barvy – zlatá a modrá

Je zřejmě nejznámější ze všech andělů, je silným bojovníkem proti silám temna a zla. Je mocným ochráncem, proto také patří k nejsilnějšímu znamení zvířetníku, ke Lvu. Je také tzv. vykonavatelem boží vůle, jeho atributem je meč. Jeho úkolem je pomáhat lidem při překonání těžkých zkoušek v jejich životě, v boji se špatnými vlivy. Je to duchovní síla, která nám pomáhá bojovat i s našimi negativními vlastnostmi, uvědomit si je a snažit se o to, abychom se dokázali vyrovnat a zbavit špatných povahových rysů. Vibrace tohoto Anděla nám pomáhají být odvážnější, abychom se dokázali prosadit a přemáhali jak naše vnitřní obavy, tak i skutečné, negativní vlivy.

Panna: 21. 8.–20. 9., anděl Rafael

Patří k planetě Merkur

Anděl učitel a léčitel

Den – středa

Drahokamy – karneol, topaz, opál

Květiny – iris, azalka, konvalinka

Barvy – žlutá, oranžová a světle modrá

Je to hlavní andělský pomocník při léčení, regeneraci a obnově lidského zdraví. Jeho energie je jemná a posilující. Nejedná se však jen o léčení fyzického těla, napomáhá také k odstranění různých psychických bloků, negativních emocionální stavů a depresí. Tato duchovní entita pomáhá při propojení duše a těla a k větší osobnostní stabilitě. Je také pomocníkem v práci různých terapeutů, lékařů a lidem, kteří usilují o pomoc druhým. Při naladění na jeho energii dochází k rychlejšímu uzdravení. Může pomoci k celkové harmonizaci a souladu jak v psychické, tak i fyzické oblasti. Jeho energie působí blahodárně i při různých zasutých emocionálním blocích a potížích.

Váhy: 21. 9.–20. 10., anděl Hagiel

Patří k planetě Venuši

Anděl lásky, krásy, umění

Mívá kolem sebe květy, hudební nástroje, holubice, motýly

Den – pátek

Drahokamy – smaragd, růženín, opál

Květiny – růžové a bílé růže nebo orchideje

Barvy - jemná růžová a zelená, jemné odstíny

Napomáhá k uvolnění stresu a vyrovnává energetické toky těla – čakry. Pomáhá při zdravotních problémech, zvláště pak v oblasti páteře. Při přivolání jeho pomoci nám může vnuknout jasné myšlenky, jak máme svůj život měnit, napravovat. Energetické působení tohoto andělského rádce pomáhá rušit negativní vzorce chování, a tak napomáhá k růstu člověka a v posílení jeho pozitivního náhledu na život a svět kolem. Pomáhá také k vyvážení vlastního sebehodnocení člověka, má ochranitelské schopnosti.

Štír: 21. 10.–20. 11., anděl Asrael

Patří k planetě Pluto

Je to anděl všeho tajemného, skrytého

Den – úterý

Drahokamy – topaz, tyrkys, citrín

Květiny – bílé kopretiny a lilie

Barvy – temně modrá až do černa a růžová

Tato andělská energie nám napomáhá nahlédnout do hlubin naší duše. Velmi často pomáhá v práci psychologům a terapeutům, kteří zkoumají lidské nitro. Pomáhá při vnitřní přeměně a transformaci. Jeho působení tlumí vlivy fanatismu a rozdělení různých náboženských skupin a sekt. Vede k toleranci a pochopení druhých, dokáže vzkřísit i vztahy, kterým již nedáváme žádnou naději. Je poslem míru a porozumění pro širší skupiny lidí. Můžeme se na něj soustředit v době, kdy je nutné udobřit znepřátelené strany. Je to anděl míru a diplomacie.

Střelec: 21. 11.–20. 12., anděl Zadkiel

Anděl milosrdenství a prosperity

Patří k Jupiteru

Den – čtvrtek

Drahokamy – tyrkys, safír, ametyst

Květiny – hyacint a fialový šeřík

Barvy –- vínová, lila fialová

Tento anděl vede člověka k uvolnění a uvědomění si jednoty světa duchovního i hmotného. Je to entita, která napomáhá růstu a postupné změně, moudrosti. Je propojen i se zvířecí a rostlinnou říší. Díky jeho působení se učíme modlit a meditovat a navazovat tak přirozeně vztah s neviditelným, duchovním světem. Jeho vibrace pomáhají k nastolení práva i vyšších univerzálních zákonů. Jeho působení je jemné, vede spíše k postupnému učení a zrání. Pomáhá při rozvoji duše i ducha, je nazýván „strážcem a učitelem kosmických zákonů“. Podporuje nás v nalezení pravého životního plánu. Pomáhá při meditacích a procesech, které nás duchovně očišťují.

Kozoroh: 21. 12.–20. 1., anděl Kassiel

Patří k planetě Saturn

Anděl učitel, prověřuje a zkouší

Den – sobota

Drahokamy – obsidián, onyx, diamant

Květiny – chrpa, iris, tmavě fialové macešky

Barvy – temně červená a černá

Energie, která doprovází tohoto anděla, je transformující. Je všude tam, kde jsou těžké životní zkoušky a problémy. Kde jsme prověřováni z opravdových pohnutek a přání. Napomáhá nám při překonávání nezbytných procesů, při kterých rosteme a uvědomujeme si pravé hodnoty. Tyto lekce však mohou být náročné. Můžeme se na něj obrátit v případě nouze a nejistoty, tato entita dokáže pomoci nasměrovat naše kroky tím pravým směrem a motivovat nás k důležitým rozhodnutím a činům. Podporuje také smíření se s osudovými ranami a ztrátami. S jeho pomocí dokážeme lépe přijmout i stárnutí našeho fyzického těla a úbytek sil a přijetí negativních zážitků, které jsou důležité v procesu našeho duchovního vývoje.

Vodnář: 21. 1.–20. 2., anděl Uriel

Je to anděl ovládající hvězdy i Zemi

Jeho planetou je Uran

Den – sobota

Drahokamy – granát, rubín, tanzanit

Květiny – chrpa a pivoňka

Barvy – tmavě červená a modrá

Je to anděl, který ovládá hmotu a má nejhustější vibrace, protože je silně spjat s hmotou a zemí, pomáhá také vytvářet materiální a hmotné věci. V případě různých katastrof, nehod a podobně pomáhá jeho „andělská energie“ nastolit znovu pořádek. Podporuje činnost těch, kteří jsou lékaři, zdravotníci, léčitelé, ale i výzkumníci a vědci. Těm, kteří si to zaslouží, pomáhá k získávání hmotných statků. Jeho energie vede člověka k větší činorodosti a dokončení stanovených cílů, a to především pracovních. Vede a učí, jak získat a využít energii pro určitý konkrétní cíl.

Ryby: 21. 2.–20. 3., anděl Asariel

Jeho planetou je Neptun

Anděl, který je duchovním učitelem, prohlubuje intuici

Den – čtvrtek

Drahokamy – malachyt a tyrkys, akvamarín

Květiny – narcis, modrý iris

Barvy – tyrkysová a modrá

Posel, který pomáhá v prohlubování intuice a daru předvídání. Pomáhá duchovním rádcům a mystikům soustředit se na předávání „čistých“ informaci a získávání moudrosti. Dokáže pomoci v rozeznávání pozitivních a negativních duchovních vlivů. Je duchovním učitelem a vede ty, kteří se na něj naladí, k pravdě, lásce a nezištné pomoci druhým. V jeho vibracích neobstojí žádná lež nebo polopravda. Může také napomáhat v případech různých závislostí, ať již u drogových a alkoholických problémů, nebo i v případě dlouhodobých, nevyjasněných partnerských vztahů.

Autor: Věra Várady

Sdílejte článek