Barvy podle znamení zvěrokruhu: Beranům svědčí bílá, Lvům oranžová

Je zcela zřejmé, že barvy a astrologie jdou spolu ruku v ruce. Díky tomu zjišťujeme, jaké barvy nás umí v souvislosti s naším slunečním znamením nabudit. Současně si také můžeme vybrat naši šťastnou barvu. Ta nám zase pomáhá vylepšit osobnost a podnítit nadání a dovednosti. Jaká barva je tedy pro vás ta pravá? Kterou byste se měli co nejvíc obklopovat?

Znamení zvěrokruhu a barvy jsou odrazem aury kolem člověka. Určitě se shodneme na tom, že některé barvy nás přitahují a svým způsobem uklidňují, zatímco z jiných cítíme letargii, agresi nebo vnitřní pochybnost. Pouhý pohled na nějaký odstín nebo kombinaci barev v nás může vyvolat všelijaké pocity. Zjistěte, kterými barvami byste se měli obklopovat, protože na vás působí tím nejlepším, čím mohou. Kritériem jejich výběru je samozřejmě vaše znamení zvěrokruhu.

Beran – červená, bílá a růžová

První ze všech znamení zvěrokruhu jsou vůdci v pravém slova smyslu. Berani jsou loajální a vášniví lidé. To, že jsou ohnivým znamením, je činí agresivními a nadšenými. S ohledem na tyto rysy se k nim skvěle hodí krvavě červená barva, která jim umožní posílit jejich osobnost. Berani touží uspět na všech frontách, ať už jde o přátelství, obchod, lásku apod. Jakmile si obléknou něco červeného nebo se tento odstín vyskytuje v jejich okolí, podpoří je to v tom, aby směle vyjádřili své odvážné názory. Také v nich rozdmýchá vůdcovské schopnosti, což jim ve finále přinese více sebedůvěry.

Zrozenci tohoto živelného znamení pak ještě potřebují něco, čím by uklidnili svou impulzivní povahu. Barvy jako bílá a růžová pomáhají vyvažovat ohnivý odstín červené a přinášejí klid, včetně vnitřního míru. A jaké barvy by se měli Berani naopak vyvarovat? Černé.

Býk – pastelové odstíny růžové, modré nebo bílé, zemité barvy

Druhé znamení zvěrokruhu, Býk, má za element zemi. Proto těmto zrozencům vyhovují barvy, jako je azurová, bledě modrá nebo zemité odstíny, např. hnědá a khaki. Jejich vládnoucí planetou je Venuše, díky čemuž jsou Býci přitahováni nejenom materialistickými statky, ale i přírodou a krásou. Jejich tvrdohlavost jim pomáhá dosáhnout vysněných cílů a tužeb. A právě díky Venuši mohou lidé tohoto znamení nosit také romantické barvy, jakými jsou růžová, bílá a krémová, které v nich dokážou probudit jenom to nejlepší.

Býci by neměli preferovat červené oblečení, protože v nich vyvolává negativitu. Nicméně mohou vybírat z kaštanové nebo karmínové, příjemných červeno-hnědých odstínů.

Blíženci – žlutá a zelená

Blíženci jsou velmi temperamentní lidé, kteří září na míle daleko. Vládne jim planeta Merkur, díky čemuž nemají problémy s pohybem. Své charisma podtrhnou odstínem žluté, barvou sršící štěstím a radostí. Nejenže naznačuje optimismus a hravost, ale také ukazuje nadšení, které Blíženci mají k životu.

Odstíny zelené zase podporují silné stránky zrozenců tohoto znamení. Jedná se o barvu spojenou s růstem, kreativitou a poklidnou přírodou. Jejich celkové osobnosti také může vyhovovat bílá, černá, růžová anebo červená.

Rak – bílá, žlutá, modrá a mořská zelená

Emocionální a vodní Raci jsou lidé milující přírodu, kde tráví rádi čas především s přáteli a s rodinou. Jsou velmi intuitivní a soucitní, ale zároveň také náladoví. Souvisí to s Měsícem (a jeho fázemi, kdy dorůstá a ubývá), který toto znamení ovládá. Proto na Raky skvěle fungují barvy jako modrá, bílá a mořská zelená, kterou mohou na sobě nosit i během práce. Působí totiž velmi osvěžujícím dojmem, což hodně ocení v hektických chvilkách.

Příznivě na ně může působit také žlutá. Ale určitě by se měli vyhnout červené. Ta je sice dokáže rozveselit, když mají splín, ale na druhou stranu v nich může vyvolat určitý chaos. Dobrou volbou není ani černá, která je pro Raky příliš ponurá.

Lev – oranžová, červenooranžová, zlatá a fialová

Lev je králem zvířat a je ze všech znamení nejvíce sebevědomý. Jeho království ovládá Slunce. Motorem Lvů je touha žít naplno. Zároveň mají laskavé srdce. Cítí potřebu a zodpovědnost chránit lidi kolem sebe. Září z nich neskutečná energie a charisma. Jakmile vstoupí do místnosti, mohou ji svou magickou přítomností celou prosvítit.

Oranžová a červenooranžová jsou barvami, které podpoří jejich zdravé ego a současně i zlepší pocit samotného bytí. Lvům prospějí také další barvy, jako je např. červená, zlatá a fialová. Vyhýbat by se měli světlým a pastelovým odstínům, protože nedokážou souznít s jejich dobrou náladou.

Panna – pastelové barvy a zelená

Tomuto znamení vládne element Země a planeta Merkur. Proto se Panny ze všech dalších znamení umí nejvíce soustředit a zaměřit na detaily. S tím souvisí jejich další rys, perfekcionismus, a také přísné dodržování pravidel a norem, do čehož často nutí i ostatní, pokud se zrovna nacházejí v jejich těsné blízkosti.

Na Panny nejlépe působí všechny pastelové odstíny modré, šedá, broskvová, lila a také nádechy zelené nebo zelená smíchaná s černou. Tyto barvy jim v životě napomáhají udržovat harmonii, koncentraci a rovnováhu. Zrozenci v Panně by měli naopak zapomenout na červenou kvůli tomu, aby zůstali v souladu s jejich povahou.

Váhy – pastelové odstíny modré, růžové a zelené

Znamení Vah spadá pod element vzduchu. Jejich vládnoucí planetou je Venuše. Symbol Vah reprezentuje rovnováhu a harmonii. Zrozenci tohoto znamení jsou fascinováni symetrií. V jejich životě se snaží především o jediné, a to nastolit klid, pohodu a vyrovnanost.

Pastelově modrá lidi narozené ve znamení Vah příjemně zklidňuje, zatímco růžová zesiluje jejich pečovatelskou a milou povahu. Pastelově zelená v nich probouzí svěžest a sílu se v životě rozvíjet a růst. Stejně jako Panny by se měli vyhýbat červené, která by je mohla zbytečně dráždit.

Štír – tmavě fialová, kaštanová a černá

Jednomu z nejzáhadnějších ze všech znamení, Štírovi, vládnou planety Pluto a Mars. Díky jejich intenzivní, energetické a výrazné povaze bývají nesprávně řazeni pod element ohně. Ve skutečnosti patří mezi vodní znamení, která se vyznačují silnou intuicí a schopností jasnozřivosti.

Pro jejich vlastnosti se budou nejlépe cítit v intenzivních odstínech, jakými jsou tmavě fialová, červená, kaštanová a také ta nejtmavší ze všech, démonická černá. Tyto barvy dodávají jejich intuitivní a jasnovidecké povaze více síly a hloubky. Naopak by měli omezit světlé barvy a jejich odstíny.

Střelec – fialová a žlutá

Vládnoucí planetou Střelců je Jupiter a náleží elementu ohně. Patří mezi znamení, která nejvíce milují svobodu a zkoumají svět. Co je dále typické pro tyto zrozence? Mají filozofickou a současně i optimistickou povahu, což je v životě činí horlivými.

Jaké barvy potěší jejich duši? Fialová podporuje jejich pozitivitu a přirozené štěstí. Díky tomu se jim rozšiřují obzory, tak mohou dosáhnout nové úrovně osvícení. Žlutá jim zase pomůže s úspěchem a osobním růstem. Jejich živelnou povahu jim skvěle zklidní světle růžová a fialová.

Kozoroh – šedá, černá a hnědá

Vládnoucí planetou Kozorohů je Saturn a prvkem země. Ti, kteří se narodili v tomto znamení, jsou vysoce disciplinovaní a praktičtí lidé, což je typické pro všechna zemská znamení. Mají hodně trpělivosti a jdou si za svým cílem. Nebojí se tvrdě pracovat, což se jim vrací zpátky v podobě úspěchů.

Barvy, které podtrhnou praktičnost Kozorohů, jsou zemitá šedá a hnědá. Odhodlání dosáhnout vytyčených cílů podporuje barva stability, tedy hnědá. Na druhé straně kombinace dvou extrémů, to znamená černé a bílé, zvyšuje jejich konzervativní povahu. Zcela nevhodnou barvou je pro Kozorohy červená, mohou ji ovšem nahradit karmínovou nebo kaštanovou.

Vodnář – ocelově modrá a tyrkysová

Vodnáři jsou jedním ze znamení, které je nejvíce orientováno na svobodu. Přestože může člověka napadnout, že mají za element vodu, není to pravda. Jedná se totiž o vzdušné znamení, jehož vládnoucí planetou je Uran. Vodnáři jsou myslitelé, humanisti, od přírody pokrokoví. Rádi pomáhají ostatním lidem. Ze všech nejvíce vyzařují léčivou auru. Občas bývají rádi sami, aby mohli načerpat síly.

Vzhledem k tomu, že jsou Vodnáři propojeni s oblohou a vodou, vyhovují jim odstíny, jakými jsou ocelová modř a tyrkysová. Jsou pro ně symbolem rozlehlého prostoru, který v nich podporuje kreativitu, experimentování a životní posun. Pokud je to možné, měli by se vyhnout černé.

Ryby – jemná mořská zelená, světlé odstíny, jako je žlutá a levandulová

Emocionální a přemýšlivé Ryby, poslední znamení zvěrokruhu, mají za element vodu. Přitahuje je poznání mystických, duchovních a okultních stránek života. Tito zrozenci jsou známí svou schopností být maximálně empatičtí ke všem a všemu kolem. Milují být zamilovaní. Jejich vládcem je Neptun.

Barvy, které jsou spjaty s Rybami, souvisejí s hlubokým oceánem a zahrnují tlumené odstíny mořské zeleně a právě barvy oceánu. V dobách, kdy budou mít chmurné myšlenky, je zase rozveselí žlutá. Aby si Ryby uchovaly optimismus, měly by si vybírat i světlejší odstíny, jako je levandulová nebo broskvová. Vyhýbat by se měly výrazným barvám, které na ně mohou působit příliš dramaticky.

Autor: Šárka Pelcová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.