Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Indický horoskop: Poznejte své znamení i to, jak ovlivňuje váš život

Indická astrologie, která má s naší západní astrologií mnoho společného, ale i rozdílného, je velmi stará, vyvíjela se více než 5 tisíc let. Indové věřili, že hvězdná znamení ovlivňují náš charakter a chování a dvanáct hvězdných znamení mělo člověku pomoci najít jeho místo v životě. Poznejte, jaké je to vaše.
Vydáno: 31.05.2020, Anna Kopečková
Indický horoskop: Poznejte své znamení i to, jak ovlivňuje váš život
Autor: iStock Indický horoskop: Poznejte své znamení i to, jak ovlivňuje váš život

Indická, nebo také hindská či védská astrologie má v Indii velmi dlouhou tradici a také velmi výsadní postavení. Zkoumá člověka jako duši, která se narodí do fyzického těla a nese s sebou svou karmu, zkušenosti z minulých životů. Je rádcem na cestě životem a pomáhá člověku, aby pochopil sám sebe a naplnil svůj život. Stejně jako západní astrologie pracuje s dvanácti znameními zvěrokruhu i indická astrologie jich má dvanáct, ale dále je ještě dělí na 27 různých nakšater a ty jsou ještě dále rozděleny do tří cyklů po devíti, takže výsledná charakteristika je ještě podrobnější a přesnější.

Podívejme se ale na základní rozdělení na dvanáct znamení. Které je to vaše?

Mesha (časově odpovídá znamení Berana)

Vy se prostě nedáte, víte, co chcete a co se vám líbí. Je vám vlastní zodpovědné jednání, které zrcadlí přirozenou autoritu. Jste odvážní, milujete dobrodružství a občas taky řádně vybouchnete, což je někdy na škodu. Zkuste se oprostit od sobeckých manýrů a koukněte se také na ty, kteří žijí vedle vás a po vašem boku, abyste je nepřeválcovali.

Rada: Někdy je fajn překonat prvotní lenost a pustit se do víru života.​​​

Vrishabha (časově odpovídá znamení Býka)

Na jednu stranu symbolizuje stálost, klid, vytrvalost a především nechuť přijímat změny a čelit jim. Je vám vlastní vytrvalost a síla, proto ji aplikujte do věcí a k lidem, kteří za to stojí, neztrácejte energii s těmi, co vás neberou vážně.

Rada: Pamatujte na to, že každá změna signalizuje posun, pokud se jim budete vyhýbat, zůstanete stát na místě. A to nechcete!

Mithuna (časově odpovídá znamení Blíženců)

Milujete objevování vašich protějšků, do vašich všední dní proutí erotika spolu s touhou v mnoha podobách. Nalaďte se na emoce, porozumějte jim, odpovídejte na ně svými skutky. Neblokujte v sobě něco, co vás dělá tím, jací jste. Jste zvídaví, rádi se učíte a poznáváte. Jako ryby ve vodě se cítíte s někým než zcela sami.

Rada: Láska ve všech podobách představuje váš klíč ke štěstí a spokojenosti. Konečně si ním odemkněte pocit radosti.

Karkata (časově odpovídá znamení Raka)

Život ve vaší režii je pod diktátem citů, někdy snění, představ či vizí různého charakteru. Zkuste se povznést nad obavy, přijměte sami sebe se vší parádou a vězte, že jste pro sebe nemohli udělat lépe. Je přece hloupost překopat všechno, abyste se zavděčili druhým. Pak byste to už nebyli vy. A to nechcete. Abychom byli přesní, to nechce nikdo.

Rada: Pokud se bojíte nejisté budoucnosti a stále se ohlížíte do spokojené minulosti, věřte více ve své schopnosti a dovednosti. Tím nejlépe překonáte své pochyby.

Sinha (časově odpovídá znamení Lva)

Na vás si jen tak někdo a něco nepřijde. Sinha mimo jiné značí vítězství, což lépe vykresluje vaši soutěživost či snahu se poměřovat s jinými a také chuť být za všech okolností za toho, komu náleží první příčka. Využíváte svých schopností na maximum, proto býváte tak úspěšní a efektivní. Zrozenci v tomto znamení bývají velmi tvořiví, kreativní a také vášniví. 

Rada: Přestože vaše nespoutaná duše nesnese jakékoli autority, dejte si pozor, abyste si svou nechutí podřizovat se někomu či něčemu nezkomplikovali zbytečně život.

Kanya (časově odpovídá znamení Panny)

Abyste se cítili pevní v kramflecích, chcete si zařídit maximální pocit bezpečí a jistoty. Mít nejenom kout, kam se můžete vrátit, ale i obklopit se lidmi, kteří vás jen tak pro nic za nic nevymění. Neobávejte se svých slabostí, přijměte je s tím, že namísto toho umíte tamto. 

Rada: Nikdy neprahněte po lásce jen proto, že se bojíte být single. Jen tak můžete najít partnera, který vám zajistí pevné a trvalé soužití.

Tulá (časově odpovídá znamení Vah)

Ve vašem případě hraje hlavní roli rovnováha, všudypřítomná harmonie a řád. Jakmile dojde k nerovnováze, už to najednou nejste vy a cloumá vámi vnitřní neklid. Nepřepínejte se, chtějte tak akorát, naučte se milovat prvně sebe a pak city dávejte dál. Vše raději s mírou, než tančit na okraji propasti a riskovat mnohé.

Rada: Objevte kouzlo meditace. Právě ta je tak povznášející.

Vrischika (časově odpovídá znamení Štíra)

Něco končí, aby něco nového mohlo vzniknout. Proto se tomu nebraňte. Velmi často se řídíte instinktem a dbáte na vnitřní a vnější soulad. Všechno do sebe musí zapadat, nikoli se převyšovat nebo tlouci.

Rada: Nejste spokojení? Kráčejte životem dál, rozlučte se s tím, co vás bolí, a přijměte to krásné. Bude vám lépe.

Dhanus (časově odpovídá znamení Střelce)

Dbejte o vaši tělesnou schránku, aby vaše mysl i celé vaše já kompletně vyrostlo. Všechno souvisí se vším, takto k životu přistupujte a uvidíte, že sklidíte velkolepé výsledky. Ostatně už bylo na čase.

Rada: Mějte pochopení pro sebe i pro ostatní a naučte se odpouštět. Nikoli kvůli vlastní slabosti, avšak proto, abyste duševně vyrostli. Tato proměna značí maximální pocit svobody.

Makara (časově odpovídá znamení Kozoroha)

Na úspěch si nemáte problém nějaký ten pátek posečkat. Na city moc nehrajete, u vás má přednost spíše rozum. Sledujete situaci, vyčkáváte a pak nemáte problém zaútočit, abyste dosáhli na metu vám hodnou. Na mnohé působíte chladně a věcně, avšak jedině vy víte, jak na tom jste. Od ostatních si udržujete odstup a chráníte své nitro ledovým krunýřem, pod který si nepustíte kohokoli.

Rada: Vaší výhodou je trpělivost a tvořivost. Pokud si tedy něco umanete, je velká pravděpodobnost, že to dotáhnete do konce. Jen se držte toho, co umíte.

Kumbha (časově odpovídá znamení Vodnáře)

Vás charakterizuje nezdolná kreativita spolu s inteligencí, logickým uvažováním a touhou dostat se na kobylku sám sobě. Ostatně držíte se pravdy, že když porozumíte sami sobě, už nikdy nebudete sami. Všechno se děje pro něco a nic není jen tak.

Rada: Vykašlete se na rozumování ostatních. Nechte se jimi inspirovat, ale nakonec dejte na svůj úsudek.  

Mina (časově odpovídá znamení Ryb)

Citlivost, něha, srdečnost a intuice, to jsou vaše mocné zbraně, díky kterým mnohé získáte. Na věčné otazníky vašich dní se neptejte vašeho okolí. Ostatní nemohou odpovídat za vás, netuší, co se ve vás děje. Posviťte si na svá temná zákoutí a nedejte se. Pak byste byli pro druhé snadným terčem.

Rada: Máte opravdu bujnou fantazii, tak pozor, ať se v ní nezapomenete, místo abyste žili opravdový život.

​​​​​​​
Článek je zařazen v: indický horoskop, západní astrologie, východní astrologie, znamení zvěrokruhu, horoskop