Astročlánky

19. září 2021 05:45

Anna Kopečková

Jak co nejlépe využít sílu úplňku? Zkuste si vyrobit měsíční vodu

Měsíc v úplňku fascinoval lidstvo odjakživa a jsou mu přisuzovány magické schopnosti. Jedním ze způsobů, jak využít jeho sílu, je měsíční voda. Jak si ji můžete vyrobit a na co je vlastně dobrá?

Úplňkem vrcholí měsíční cyklus, je to jedna ze dvou nejsilnějších fází Měsíce (tou druhou je novoluní). Ovlivňuje nejen celkový stav našeho organismu nebo psychické rozpoložení, ale také činnost, kterou vykonáváme. Na úplněk reagují hlavně citlivější lidé, kteří mohou mít v tuto dobu sklon k nervozitě, úzkostem nebo depresím. Řada lidí během úplňku trpí nespavostí, někteří mají dokonce noční můry. Obecně se v době kolem úplňku nedoporučují lékařské zákroky nebo kosmetické procedury, také není dobré podepisovat důležité smlouvy. Úplněk ale nemá jen negativní vliv. Období kolem úplňku například přeje lásce a je také ideální dobou pro přijetí nabídky k sňatku. Bylinky nasbírané za úplňku mají větší sílu a úplňku se také připisují blahodárné účinky na plodnost.

Není voda, jako voda...

Jak můžete silnou energii Měsíce v úplňku využít ve svůj prospěch? Například prostřednictvím měsíční vody. Jak naznačuje její název, je to voda, která je nabitá měsíčním světlem a jeho energií a po staletí se používá k tomu, aby lidem pomohla absorbovat silnou úplňkovou energii. Měsíční voda se dá získat i v době, kdy není Měsíc v úplňku, jen nebude tak silná. Jsou dva okamžiky, kdy byste se o její výrobu neměli pokoušet. Jedním je doba, kdy probíhá zatmění Měsíce. Toto období totiž může odhalit různé stíny, věci, které by měly zůstat skryté nebo potřebují očistit, změnit k lepšímu, a rozhodně to není okamžik, ze kterého je vhodné čerpat energii. Ani novoluní není ideální dobou. Jde o začátek cyklu, kdy se energie teprve začínají utvářet, aby vyvrcholily právě během úplňku.

Důležitá znamení zvěrokruhu

Každý úplněk je ovlivněn energií znamení zvěrokruhu, ve kterém se odehrává. Proto i účinky měsíční vody se mohou u každého úplňku projevovat různě a i záměr, s nímž si ji budete vyrábět, by tomu měl odpovídat. Pokud budete například chtít do svého života přilákat lásku, je dobré vybrat si úplněk ve znamení Býka nebo Vah. „Každý úplněk má své vlastní, jedinečné vlastnosti. Některé využijete, některé ne,“ říká kanadská astroložka Chani Nicolas. Je tedy vždy dobré předem si zjistit nejen to, kdy přesně konkrétní úplněk nastane, ale také v jakém znamení se odehrává, jak vás může ovlivnit a jaké energie můžete díky němu využít.

Jak si vyrobit měsíční vodu?

Výroba měsíční vody je velmi jednoduchá. Připravte si sklenici a naplňte ji vodou. Ideální je dešťovka nebo pitná voda ze studánky, ale postačí i obyčejná kohoutková voda, případně balená voda bez bublinek. Zeptejte se sami sebe, co od tohoto úplňku chcete a potřebujete. Můžete to napsat na papír a položit pod sklenici nebo o tom jen tak chvilku přemýšlet, zatímco budete sklenici držet v rukou. Do sklenice můžete ještě přidat kameny, které váš záměr pomohou posílit. Ideální je například selenit, křišťál nebo měsíční kámen, což jsou kameny, které čistí energie a posilují intuici. Pokud je nechcete vkládat přímo do vody, zakryjte vršek sklenice čistým kouskem látky, zajistěte ji provázkem omotaným kolem hrdla a kameny položte na látku. Sklenici pak postavte na okenní parapet, balkon, terasu, kamkoli, kde bude vystavena měsíčnímu světlu, a nechte ji tam přes noc. Další důležitou podmínkou tedy je, aby byla v době úplňku jasná nebo alespoň polojasná obloha.

Na co můžete měsíční vodu využít?

Jak tvrdí Imani Quinn a Ellen Bowlesová, zakladatelé platformy The Woke Mystix, měsíční voda může být velmi účinným očistným nástrojem pro vaše tělo i domov. Můžete ji pít jen tak samotnou, uvařit si z ní čaj nebo připravit jiný nápoj, přidat si ji do vany, až se budete koupat, omývat si s ní obličej. Pro očistu svého domova ji stačí přidat do rozprašovače a použít při úklidu nebo s ní nastříkat rostliny v bytě a dodat jim tímto způsobem energii k růstu. V neposlední řadě je vhodná i na vyčištění některých minerálních kamenů od negativních energií, pokud jste zvyklí využívat jejich sílu. Kromě výše zmíněných minerálů je vhodný například ametyst, citrín nebo křemen.

A ještě jedna důležitá rada na závěr. Měsíční voda by se nikdy neměla dávat někomu druhému. Vždy ji použijte jen pro osobní potřebu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.