Zářijový úplněk má magickou sílu. Může léčit i ničit

Panna a Ryby jsou znamení, která symbolizují naše zdraví, schopnost se uzdravovat i náš způsob zdravého života. Panna pečuje o zdravý životní styl především na fyzické a individuální úrovni, Ryby na té kolektivní a duchovní. A právě v těchto znameních probíhá zářijové novoluní a úplněk.

Každé znamení zvěrokruhu má dvě tváře. S jistou nadsázkou lze tvrdit, že vlastnosti či schopnosti, které symbolizují, ukazují rub i líc téže mince. Například odvaha, která je typická pro všechny Berany, má mnoho podob od statečnosti a hrdinství až po bezhlavé riskování a ukvapenost. Zrovna tak schopnost se uzdravovat, léčit sebe nebo druhé se podle jednotlivých znamení liší a navíc může působit jak pozitivně, tak negativně. Může léčit i ničit.

V září probíhá novoluní a úplněk na ose protilehlých znamení Panny a Ryb. Podle astrologie tato osa v horoskopu symbolizuje zdraví jedince i zdraví společnosti. Je to osa psychosomatiky. Říká, že všechno, co se děje s tělem člověka, souvisí se stavem jeho mysli nebo ducha. Na člověka se dívá jako na celek v jeho komplexnosti, jako na fyzickou i duchovní bytost. Panna symbolizuje její tělesnou část, Ryby duchovní. Je tedy vhodné zaměřit svoji pozornost na své zdraví jako celek. Pěstovat a zachovat rovnováhu těla i ducha. Správná doba začíná novoluním ve znamení Panny, které proběhlo 7. září a nastartovalo náš ozdravný tělesný proces a naplňuje se symbolicky úplňkem v Rybách, který letos připadne na 21. září.

Rovnováha je to, oč tu běží

Podstatné je nalézt „zlatou střední cestu“. Symbolika znamení Panny se pohybuje na škále od léčby pomocí přírodní medicíny, kvalitní potravy, střídmosti až po fanatické dodržování hygieny, dezinfekce, neurotického asketismu. Ryby léčí sebe i ostatní intuitivním způsobem, rozeznávají, co jim prospívá a co škodí. Jejich problémem je nejistota. Pak volí negativní způsob léčby formou „otravy“ všemi druhy drog a nevyzkoušených metod, které mohou i zabíjet. Úplněk 21. září proběhne ve znamení Ryb a naším úkolem je najít onen pomyslný střed ve své mysli, rovnováhu. Empaticky „navnímat“, co je pro nás prospěšné a co nás může ničit, a to nejen v září.

Co mohou o úplňku pro sebe i ostatní udělat jednotlivá znamení?

 • Beran by se mohl přestat vztekat, že není ve všem první.
 • Býk by pro jednou mohl zapomenout na sladké a tučné.
 • Blíženci by mohli vypnout mobil.
 • Rak zapomenout na svoje uražené nitro.
 • Lev by se mohl vyhnout neomalenosti a ponižování.
 • Panna zapomenout, že vše musí být vyřešené do posledního detailu.
 • Váhy by se mohly občas umravnit a zapomenout na věčné nevěry.
 • Štír přestat bojovat za všechny, za všechno a hlavně ne za pravdu.
 • Střelec fanaticky obhajovat své pravdy.
 • Kozoroh okamžitě přestat pracovat a otravovat prací druhé.
 • Vodnář by mohl přestat vystavovat na odiv své věčné rebelantství.
 • A Ryby by pro jednou nemusely fňukat a mohly začít pracovat.

Které nemoci hrozí jednotlivým znamením nejvíce?

Které vlastnosti jsou typické pro jednotlivá znamení a jaký je jejich rub a líc?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.