Astročlánky

Aktualizováno 18. října 2022 11:02

Jiřina Köppelová

Narodili jste se v 70. letech? Patříte do generace nezávislých lidí s bohatým vnitřním životem

Kdo se narodil od roku 1970 do roku 1979, patří do generace 70. let, která své zrozence obdařila šarmem, originálností a nezávislostí na jedné straně, ale i výstředností a sklonem k závislostem všeho druhu na straně druhé.

70. léta 20. století byla léta, která donutila celou generaci lidí se stáhnout z veřejného života do svého soukromí. Lidé této doby mají tendenci se uzavírat do sebe, utíkat před realitou všedního dne a žít svůj vnitřně bohatý život. Za to jsou odměněni moudrostí, duchovní vyspělostí, skvělou fantazií, originalitou, kreativitou a představivostí. Také smyslem pro umění – převážně pro hudbu a divadlo. Všichni, kteří se v těchto letech narodili, si nesou do života pečeť individualismu, nezávislosti a citové uzavřenosti.

Sedmdesátky jsou citově založení lidé. V lásce dokážou být věrní a spolehliví. Do partnerství si ale bohužel často vybírají nevhodné protějšky. Mají tendenci si druhé lidi příliš idealizovat nebo je „nacpat“ do své poměrně náročné škatulky. Od druhých vyžadují podobné vlastnosti a životní hodnoty, které vyznávají oni sami. Ve chvíli, kdy zjistí, že jejich partner není tím „vyvoleným“, trpí a stahují se do své vnitřní ulity. Pak lehce podléhají melancholii, depresím, úzkostem nebo závislostem různého druhu. Také je může provázet mnoho zdravotních problémů psychosomatického původu.

Rok 1970 dodává hloubavost a tvořivého ducha

Kdo se narodil v roce 1970, je bystrý, intelektuálně zdatný, vkusný a originální. Je přirozeným vůdcem. Ve svém životě touží po úspěchu a veřejném uznání. Má tendenci dělat jen to, co ho baví, a pak je i optimistický a společenský. Ve chvíli, kdy je donucen se zbavit své kreativity a tvořivosti, začne o sobě pochybovat, uzavírá se a může se stát i zatrpklým.

Rok 1971 naděluje zdravý selský rozum

Kdo se narodil v roce 1971, je přirozeně moudrým člověkem. Je to rozený stratég, který dobře ví, jak vládnout světu, tedy i své části světa – rodině, práci a dětem. Je citlivý, kreativní i originální. Bývá velmi přitažlivý pro druhé pohlaví. Musí si dávat pozor, aby se ve svém životě nepohyboval jen na škále vůdce/svůdce. On sám může být sveden světskou mocí, penězi, sexem i alkoholem.

Rok 1972 přináší fantazii a kreativitu

Kdo se narodil v roce 1972, je velmi vnímavým člověkem s velkou vnitřní silou. Nepostrádá šarm, společenskost i přátelskost. Nechybí mu ani odvaha. Jeho slabou stránkou je přecitlivělost, která v některých případech vede až k plachosti nebo vyhýbání se lidem. Pokud ale tento člověk může tvořit a může do své kreativity zapojit i druhé lidi, září jako sluníčko.

Rok 1973 naděluje diplomacii a smysl pro partnerství

Kdo se narodil v roce 1973, je vybavený velkou dávkou empatie a smyslem pro partnerství. Je diplomatický, milý, vstřícný. V partnerství touží po harmonii a ke svým protějškům projevuje velkou dávku vstřícnosti. Bývá i velmi houževnatý a někdy paličatý. Když se mu nedaří, dokáže být i pěkně vzdorovitý. Stres v něm vyvolává výbušnost, proto je dobré, aby dodržoval zásady duševní hygieny a dopřával si hodně odpočinku. K jeho negativním vlastnostem patří sklon zdůrazňovat svoje zásluhy.

Rok 1974 dodává pohotovost a manuální zručnost

Kdo se narodil v roce 1974, je pracovitým, velmi zručným a šikovným člověkem. Je kreativní, originální s bohatou fantazií. Zdobí ho jedinečnost, odvaha i touha být prospěšný druhým lidem. Své věci dotahuje do konce, takže má i výdrž. Možná by neměl své city tolik zatěžovat rozumem a druhým ukázat i svoji spontánnější část osobnosti.

Rok 1975 naděluje sílu a energii

Kdo se narodil v roce 1975, dokáže vše, co si zamane. Je pevný a silný. Má mnoho energie. Věří svým ideálům a dokáže si za nimi jít. Je také velmi praktický a soustředěný na cíl. Umí dobře motivovat sám sebe, neboť je nesmírně ctižádostivý. Pokud se mu ale nedaří, začne tříštit svoji pozornost na mnoho věcí najednou. Stává se roztržitým, přecitlivělým nebo vzdorovitým. Jeho velkou výhodou je smysl pro všechno nové a zajímavé.

Rok 1976 je obdařený otevřeností a bystrostí

Kdo se narodil v roce 1976, je opět velmi kreativní, originální a vnitřně hodně zajímavý člověk. Zdobí ho trochu dobrodružná povaha. Má talent ve všem vidět něco vzrušujícího a krásného. Obvykle mívá i dobrý smysl pro rodinu, většinou jsou to skvělé matky a otcové. V partnerství je citlivý, všímavý, záležitosti druhých lidí ho zajímají. Pozor by si měl dávat na tříštění energie a svých zájmů. Měl by se naučit se soustředit na jeden cíl a nezačínat s novými věcmi, pokud ty staré nejsou dokončené.

Rok 1977 dodává velkou intuici i smysl pro detail

Kdo se narodil v roce 1977, je velmi citlivým člověkem. Má smysl a pochopení pro trápení druhých lidí. Obvykle je to taková „vrba“, která ochotně vyslechne mnoho strastí, stesků svých partnerů, ale sama sobě poradit neumí. Své bolístky si skrývá hluboko v duši, kde se hromadí a časem mění v pěkně „třeskutou“ směs, která hrozí výbuchem v nejméně vhodném okamžiku. Zdobí ho přemýšlivost, vnitřní moudrost, smysl pro duchovno. Pokud ale nedodržuje zásady duševní hygieny, stává se podrážděným, depresivním nebo podléhá závislostem jakéhokoliv druhu.

Rok 1978 naděluje činorodost a organizační schopnosti

Kdo se narodil v roce 1978, je velmi schopným člověkem. Výkonnost, smysl pro organizaci a strategii jsou jeho největšími výhodami. Obtížné soustředění, roztěkanost a určitá přecitlivělost slabostmi. Tento člověk může být velmi šikovný ve finančních záležitostech, ale při investování by měl být opatrný a pečlivě naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Když ho jeho intuice varuje, měl by si vše ještě jednu pořádně promyslet. Člověk narozený v roce 1978 zraje jako víno, bohužel často i přes negativní zkušenosti s druhými lidmi.

Rok 1979 dodává analytické schopnosti a moudrost

Kdo se narodil v roce 1979, je „moudrá“ hlava. Bystrý, intelektuálně velmi zdatný s velkým smyslem pro analýzu. Velmi dobře chápe hlubší souvislosti a v nepřehledných situacích se dokáže rychle a správně zorientovat. Dokáže být druhým dobrým rádcem, jeho rady mívají cenu zlata. Jeho nevýhodou je, že nesnáší autority nebo má sám problém autoritou být. V některých případech může být i sobecký, nestálý a může se u něj projevovat značná dávka pesimismu.

Charakteristiky lidí narozených v 60. letech si můžete přečíst zde:

Zdroj: Autorský článek a numerology.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.