Nejhorší dny roku 2020 podle astrologie: Kdy byste si měli dávat pozor?

I když stojíme teprve na začátku roku 2020, je už teď jasné, že bude výjimečný, zajímavý, karmický a transformační. Z astrologického hlediska nás čeká šest zatmění a také několik výrazných konjunkcí planet, které mohou ovlivnit nejen náš osobní život, ale i celosvětové dění.

12. ledna 2020: Konjunkce planet Merkur, Saturn a Pluto v Kozorohu

Velké drama z hlediska astrologie můžeme očekávat hned na začátku roku, ale dobrá zpráva je, že pak bychom měli mít až do prosince relativní klid. Neděle 12. ledna následuje necelé dva dny po lednovém úplňku a částečném zatmění Měsíce a přinese konjunkci tří planet. Znamená to, že se ocitnou ve stejnou dobu na stejném místě – Merkur, planeta pragmatismu, změny a akce, Pluto, planeta zrození a smrti, a přísný učitel Saturn. Zajímavé je, že k planetárnímu spojení Saturnu a Pluta nedochází příliš často, přibližně jednou za 33 až 38 let, protože obě planety se pohybují pomalu, a historicky je spojováno s velkými společenskými změnami. Ke konjunkci ve znamení Kozoroha došlo naposledy dokonce před více než 500 lety, v roce 1517, kdy Martin Luther zveřejnil 95 tezí, jimiž spustil celoevropské reformní hnutí. Saturn v konjunkci s Plutem má totiž velkou moc změnit zdánlivě nedotknutelný stav věcí, ať už jde o státní instituce, vlády, velké firmy nebo světové mocnosti. Saturn ve znamení Kozoroha znamená výraznou autoritu, Pluto volá po transformaci, výrazné přeměně, zničení všeho, co je přežité a nefunkční. Je tedy možné, že právě v tomto čase může dojít k ukončení jedné éry, která započala roku 1982, kdy se konjunkce Saturn a Pluto objevila ve Vahách (a jejím největším mezníkem byla opozice Saturn a Pluto ze znamení Blížence do Střelce 11. září 2001), a že dojde ke změně politických struktur, a to i na celosvětové úrovni.

PŘEČTĚTE SI, CO ČEKÁ VAŠE ZNAMENÍ V LEDNU

23. března 2020: Konjunkce planety Mars a Pluto v Kozorohu

Opět planeta Pluto ve spojení s Marsem, který je symbolem prosazení se. V tento den můžete očekávat, že budete posedlí dosažením svých cílů bez ohledu na okolnosti. Může to bohužel znamenat i to, že tím ublížíte někomu ze svých blízkých nebo způsobíte trhliny ve vztazích, které máte s přáteli nebo s kolegy.

31. března 2020: Konjunkce planety Mars a Saturn ve Vodnáři

Tento den přináší energii, která nás bude nutit prosadit své přesvědčení u ostatních. Bohužel nejen to dobré, ale i špatné. Planeta Saturn ve Vodnáři navíc blokuje komunikaci. Pozor tedy, ať někomu zbytečně neublížíte.

13. června 2020: Konjunkce planety Mars a Neptun v Rybách

Když se potká akční Mars s mlhavým Neptunem, vyruší si vzájemně svou energii. Pro nás pozemšťany to znamená, že nás to bude obrazně nutit postávat na místě, nebudeme se moci pohybovat v žádném směru. Očekávejte, že se budete cítit uvíznutí ve všech oblastech života.

13. srpna, 9. října a 23. prosince 2020: Mars v Rybách a Pluto v Kozorohu

Pokud se ohnivá planeta Mars nachází ve znamení Ryb, vytváří prudké a nepředvídatelné citové reakce, můžeme se stát nesmírně sobeckými, ať už v práci, nebo doma. Navíc se k němu v těchto dnech přidává Pluto, planeta transformace, která může přinášet i žárlivost, manipulaci, snahu udržet se u moci, vládnout.

21. prosince 2020: Konjunkce planety Jupiter a Saturn ve Vodnáři

Tohle bude opravdu velká událost, která nastává jednou za 19 let (k tak těsnému přiblížení obou těchto planet došlo naposledy dokonce v roce 1623 a znovu se tak stane až v roce 2080.). Říká se jí Královská konjunkce, protože se při ní potkává pomyslný starý král Saturn s mladým princem Jupiterem. Je tedy možná změna vládnoucího uspořádání i reformy právního systému, přijetí nových zákonů. Předávání vlády je vždy spojeno s velkými změnami. Ke slovu se dostává vzdušné znamení, začne nová éra, kdy budou namísto materiálních mnohem důležitější mentální hodnoty, můžeme čekat převratné a novátorské postoje. Tyto dvě planety spolu dohromady také vytvářejí určitou rozpolcenost, což může mít za následek, že budeme cítit určitou nejistotu ohledně naší budoucnosti nebo partnerských vztahů.

31. prosince 2020: Venuše ve Střelci v konjunkci s Jižním lunárním uzlem

Venuše je sice planetou lásky, ale pokud se nachází ve znamení Střelce, není to rozhodně ideální doba pro harmonické vztahy. Navíc zde má vliv Jižní lunární uzel, takzvaný Dračí ocas, který symbolizuje minulost. Můžete cítit nešťastnou lásku, zlost na své bývalé partnery, ale také finanční nestabilitu. Pozor si dejte na špatná finanční rozhodnutí a vztahy s nesprávnými osobami.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.