Astročlánky

20. října 2019 07:32

Anna Kopečková

Nejlepší datum pro svatbu v roce 2020? Astrologie a numerologie znají přesnou odpověď

Pro tak významný den, jakým je ten svatební, lidé často hledají data, která jsou pro ně nějakým způsobem výjimečná, či dokonce magická. Pokud jde o lásku, planety budou v roce 2020 ve skvělém postavení, takže páry, které se rozhodnou říci si ano, mohou očekávat přímo karmické spojení. Ale který konkrétní den v roce 2020 by měl být v dokonalém souznění s vesmírem?

Velkou roli hraje při výběru vhodného data svatby nejen roční období nebo den v týdnu, ale také čísla, která jsou odpradávna spojována s magií, nesou v sobě určitou symboliku a význam. A na každý rok připadají některá data, která podle numerologie, astrologie a jiných věd mají přinést štěstí do manželství.

Podle numerologie totiž každá číslice nějak vibruje a tyto vibrace působí na lidský osud. Často jsou to taková data, ve kterých se opakuje jedna číslice. Není tedy divu, že oním ideálním datem bude dvacátý únor 2020. „Dvojka, které jsou v tomto datu čtyři, znamená podle numerologie odhodlání a sílu, navíc v astrologii číslo dvě řídí Venuše, což je planeta lásky, krásy, představující harmonii, trpělivost, houževnatost a odhodlání pracovat na budování trvalých svazků," vysvětluje britská astroložka Carolyne Faulkner. Podle ní datum 20. 2. 2020 naznačuje oddanost, emoční stabilitu a naplnění posvátných smluv. Je to i den, kdy budou planety Saturn, Jupiter, Pluto a Mars spolu s Měsícem ve stejném znamení, v Kozorohu.

I česká kartářka Helen Stanku upozorňuje na čtyři dvojky v tomto datu. Dvě poloviny tvoří jeden celek a dvojky jsou o sdílení. A přesně v tomto duchu, z numerologického hlediska, bych toto datum viděla jako velmi dobré. Myslím si, že tam bude mít i velký podíl komunikace, protože takoví lidé se budou mít spolu pořád o čem bavit," říká známá kartářka.

Magické číslo 8

Sečteme-li všechna čísla data 20. 2. 2020 (2+0+2+2+0+2+0), vyjde nám číslo 8. Osmičky jsou číslem ctižádosti a výdrže, do vztahu přinesou věčné snažení o dokonalost, ale také jakousi tvrdohlavost v překonávání společných krizí a problémů. Osmička je zajímavá i z pohledu feng-shui, podle kterého je vhodným číslem pro vdavky. Je totiž symbolem lásky, pevného svazku, porozumění a i zde se zmiňuje tvrdohlavost.

Ideální rok pro svatby a obnovení slibů lásky

Podle Carolyne Faulkner bude vlastně celý rok 2020 vhodný k uzavírání trvalých partnerství a oficiálních svazků, jako je manželství. Planeta Saturn byla od roku 2017 ve svém domovském znamení Kozoroha, což na nás všechny vyvíjelo tlak, abychom přezkoumali aspekty svého života a abychom vkládali energii jen do těch lidí a závazků, které souzní s naší povahou. Proto páry, které přečkaly toto dvouleté postavení planet a jsou stále pevně odhodlané učinit svůj svazek oficiálním, velmi pravděpodobně nejen překonají všechny partnerské krize, ale vybudují si velmi pevný fyzický i emocionální vztah založený na bezpodmínečné lásce. Ta je mnohem hlubší než nějaká přechodná romantika, která podle statistik trvá v průměru 18 měsíců a pak vyprchá. Období roku 2020 je rovněž vhodné k obnovení slibů lásky a věrnosti.

V roce 2020 se Saturn posune do idealistického znamení Vodnáře, které podporuje uvědomění, toleranci, soucit a rovnost. Zde se navíc potká s planetou Jupiter. Tomuto jevu se říká královská konjunkce, která přichází jednou za dvacet let. Kombinace, kdy obě planety byly ve znamení Vodnáře, se objevila naposledy v šedesátých letech minulého století, což byl věk lásky, rovnosti a svobody.

Příležitost pro vdavekchtivé ženy

A je tu ještě jeden fakt, díky kterému by mohl být rok 2020 pro řadu párů (nebo alespoň pro jejich něžnější část) atraktivní – je totiž přestupný. K tomuto jevu dochází jednou za čtyři roky a znamená to, že únor nebude mít 28, ale 29 dnů. A k přestupnému roku se váže jedna tradice. Jen 29. února totiž mohou vdavekchtivé ženy oficiálně požádat partnera o ruku.

Autor: Jana Poláčková, Anna Kopečková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.