Horoskop na rok 2020

Jaký bude rok 2020? Jedním slovem výjimečný. Znovu prožijeme „královskou“ konjunkci. Ta přichází pravidelně každé dvacetiletí. Je to doba, kdy se potkává planeta Saturn s planetou Jupiter. Starý král (Saturn) symbolicky předává vládu králi mladému (Jupiteru). Nastává čas na změnu, výměnu stráží. A podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu a v jakém živlu tato konjunkce proběhne, takový bude charakter příštích dvaceti let.

Pro jaká znamení bude rok 2020 nejpříznivější

Nejvýznamněji rok 2020 vstoupí do života Kozorohům, je čeká něco zcela nečekaného. Mohou prožít neuvěřitelné věci, mohou se zázračně uzdravit, mohou zbohatnout (ale jen poctivou prací), mohou se osudově zamilovat, rozšířit rodinu, mohou dosáhnout nevídaného profesního vrcholu. Do života jim vstoupí i šťastná náhoda. Dá se říci, že v roce 2020 pro ně není nic nemožné.

Významný rok mohou prožít i ti, kteří se nenarodili ve znamení Kozoroha, ale mají ve svém osobním horoskopu znamení Kozoroha výrazně zdůrazněné, například ascendentem v Kozorohu.

Obdobně, i když méně osudově, na tom budou i další dvě zemská znamení Panna a Býk. Zažijí možná nečekané příznivé změny, obraty situace k lepšímu. Býci navíc mohou být překvapeni svojí aktivitou, touhou v životě ještě něco dokázat, osvobodit se od zátěže a povinností. Prožít ještě něco důležitého, intenzivního a nečekaného.

Příznivý rok prožijí i Štíři a Ryby. Rok 2020 Rybám do života vnese nečekanou životní energii, sílu, touhu jednat. Štíři budou za své úsilí spravedlivě odměněni. Navíc je potká přízeň osudu v podobě šťastných životních náhod. Jako blesk z čistého nebe vstoupí do života Rakům a Rybám příznivá náhoda, velká příležitost.

Ty méně příznivé, ale stejně překvapivé, se mohou dostavit do života Lvů, Štírů a Vodnářů narozeným zpočátku znamení. Sny se mají tendenci plnit Rybám, Rakům a Štírům narozeným ve druhé a třetí dekádě znamení. Velká romantická láska může vstoupit do života Vodnářům, Býkům a Rybám.

Pro jaká znamení bude rok 2020 zkouškou

Pro jaká znamení si rok 2020 připravil tu méně příjemnou tvář? Těžké chvíle a překážky prožijí Váhy, Berani a Raci narození zejména ve třetí dekádě znamení, tedy přibližně od 10. dne v měsíci do konce znamení. Rakům se sice mohou plnit jejich dávné sny, ale rozhodně to nebude zadarmo.

Beranům a Vahám tempo Kozoroha sice obvykle nedělá velké problémy, ale nálož práce a úsilí tohoto roku je i na ně dost. Není ale třeba věšet hlavu, právě zvýšený tlak na výkon, výdrž, tlak na samou podstatu osobnosti může vést k nevídaným výsledkům a k neuvěřitelným proměnám zrozenců těchto znamení. Berani a Váhy by však měli v roce 2020 pamatovat na svoje zdraví, nezanedbávat preventivní prohlídky, odpočívat. Být vlídní především sami na sebe.

Určitou formu slabosti, deziluze nebo zklamání mohou v tomto roce prožít pohyblivá znamení – tedy Ryby, Panny, Blíženci a Střelci. Mohou ale také skrz nějaké rozčarování dospět k výraznému vystřízlivění a poznání o druhých či o sobě samých.

Rok 2020 bude neutrální pro Blížence a Lvy, i když rok 2020 nebude neutrální pro nikoho, takže i je čekají zajímavé výrazné dny vyplněné úsilím a bohulibou prací.

Přečtěte si podrobný horoskop pro jednotlivá znamení:

Čím je rok 2020 tak výjimečný?

Proč je rok 2020 z astrologického hlediska tak výjimečný? V roce 2020 prožijeme znovu tzv. královskou konjunkci. Ta přichází pravidelně každých dvacet let. Je to doba, kdy se potkává planeta Saturn s planetou Jupiter. Starý král (Saturn) symbolicky předává vládu králi mladému (Jupiteru). Nastává čas na změnu, výměnu stráží. Podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu a v jakém živlu tato konjunkce proběhne, takový bude charakter příštího dvacetiletí.

Planeta Jupiter a planeta Saturn se tentokrát setkají ve vzdušném znamení Vodnáře. Končí dlouhá řada konjunkcí v zemských znameních (tato řada započala v roce 1802 a definitivně končí právě na konci roku 2020). Čeká nás živlová změna, zemi nahrazuje vzduch. Materiální hodnoty by měly být vystřídány hodnotami mentálními, ideovými a filozofickými.

Pro rok 2020 ale není určující jen tato periodická konjunkce, ale i fakt, že skoro po celý rok budou planety Saturn a Jupiter ve znamení Kozoroha. Řád, stabilita, organizace, státní struktury se prolnou se spravedlností nebo alespoň s pokusem o spravedlnost. Navíc planeta Saturn je ve svém domicilu, tzn. je ve znamení Kozoroha, ve kterém se „cítí jako doma“, takže všechny vlastnosti Saturnu budou zdůrazněny.

Čeká nás stabilizace ve všech sférách veřejného života i v našem soukromí. Čeká nás řád, struktura, která dává smysl. Čeká nás práce, píle, soustředění, které vede k cíli.

Nečeká nás příliš zábavy a hýření, ale za poctivou práci, za úsilí v životě, budeme jednou zase spravedlivě odměněni. Konec roku odstartuje výše zmíněná konjunkce ve Vodnáři, která radikálně změní běh času.

Text: Jiřina Köppelová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.