Runový horoskop na rok 2020: Jaké runy budou letos pomáhat vašemu znamení zvěrokruhu?

Runy jsou magické symboly, které na sebe umí vázat velmi silné energie. Mohou vás chránit, pomáhat vám, dávat sílu a naději v okamžicích, kdy se cítíte bezmocní či slabí. Jaká runa patří v roce 2020 k vašemu znamení zvěrokruhu, jak vám může amulet nebo talisman s touto runou pomoci a před čím vás může ochránit?

Pro rok 2020 vychází mystická runa Tiwaz. Dávné legendy říkají, že je velkým pilířem, který podpírá jednotlivé světy. V runě Tiwaz viděli seveřané kosmický sloup zvaný Yrmminsul, který podpírá celý vesmír. V bájné drsné bitvě u Ragnaroku dle severských legend bůh Týr spoutal řetězy obra s vlčí podobou Fenriho, jenž ohrožoval zemi Ásů. Stálo jej to ruku, kterou vlkovi vložil do chřtánu. Bylo to vítězství, které se muselo něčím vykoupit. Pak Týr zajistil spravedlnost a řád. Kdysi však byl Týr vládnoucí mystické runě Tiwaz i bohem volby. Runa také symbolizuje pozitivní soutěživost. A pro rok 2020 to znamená jedno – bude nám tak, jak si zasloužíme. Nic není zdarma. Budou se také řešit věci, které se dlouho zametaly pod koberec.

Láska bude hrát prim

Runa Tiwaz se pojí s dubem a jejím symbolem je i kohout, který chrání před požáry, a proto se dává na střechy domů… Pohanský kohout byl kdysi i jedním ze symbolů křesťanství, protože zvítězil nad kočkou, která se pojila s čarodějnými silami. Pikantní na tom je, že kohout byl v předkřesťanské éře vnímán jako symbol sexuality… A to tedy pro nás znamená, že láska bude vítězit na plné čáře před všemi intrikami, nástrahami a budou se konečně řešit věci, které se zdály bez řešení. Vztahy si projdou drsným zkouškami a vyjdou z toho posílené nebo se konečně dostanou ke slovu ty potlačované, skrývané, neřešené nebo nové.

Rok 2020 přeje těm, co se nebojí

Bude to rok voleb, změn a nutných obětí. A také spravedlnosti, která nemusí být nutně o té světské, jsou tu i jiné druhy spravedlnosti, třeba ta vyšší. A tento rok bude přát těm, kdo se nebojí, kdo se umí přizpůsobit novým podmínkám, jsou ochotní se učit novému a nenechají se převálcovat ani okolnostmi, ani ostatními, flexibilnějšími lidmi.

Všichni budeme bojovat se svými temnými vlky a každého ten boj bude stát nějakou tu oběť. Ale vítězí ti, kteří se umí rozhodnout, nebojí se výzev, řídí se intuicí a vedením svého vyššího já. Nevzdávají se a umí si jít za svým. Těm bude tento rok nakloněn a sklidí ty nejlepší plody.

Celkově bude dobré si hlídat vlastní myšlenky, vnitřní nastavení a to, co si člověk přeje. Raději věci chválit než nadávat. Protože se praví – dle tvé vůle se ti staň. V tom negativním aspektu totiž lidé mohou nastartovat místo řádu podvod a dvojí metr, místo hospodárnosti neúspěch, místo cti pomluvy a místo lásky a souznění pouhý prázdný chtíč.

Co vás nezabije, to vás posílí

Rok 2020 bude převratný i z hlediska nástupu nových technologií. A vy budete muset hrát s kartami, které máte v ruce. Život se bude měnit před vašima očima. V roce 2020 se budou uzavírat účty z minula. Budete chtít nalézt nový smysl života. Možná se osudově zamilujete. Může přijít přechodné nepohodlí, to však přinese zisk, pokud dokážete přijmout i nové postoje. Je lepší se nevyhnutelným změnám přizpůsobit než se s nimi prát. V roce 2020 budou planety Saturn a Pluto vyžadovat mimořádnou kázeň a disciplínu a také sílu a odhodlání se nevzdávat. Co vás nezabije, to vás posílí – a vy z toho máte šanci vyjít více než vítězně.

VELKÝ HOROSKOP NA ROK 2020

Runová věštba na rok 2020 pro jednotlivá znamení

Beran – runa Gebo

Gebo se pojí s darem lásky.

Heslo: Nejvíce dostává ten, kdo ničeho nepožaduje.

V lásce buďte velkorysí a nebojte se do vztahu investovat. I v práci je tato runa o tom, že co dáme, dostáváme zpět. Dobře odvedená práce přináší nové zakázky i zdroje, a tudíž i radost z výsledků. Amulet z runy Gebo navrací harmonii těla i duše, chrání před útoky zlých lidí, kteří se vám budou pokoušet házet klacíky pod nohy.

Býk – runa Fehu

Fehu – symbol hojnosti

Heslo: Sklízím svoji úrodu!

Nastává plodné období, kdy budete chtít s partnerem řešit společné věci, majetek a své zázemí. Nezadaní Býci budou v kurzu. V práci čeká Býky odměna a sklizeň předchozí práce, možné splacení dluhů i restů. Talisman z runy Fehu vám pomůže před zbytečným a ukvapeným riskováním a ochrání to, co máte, před závistí druhých lidí. Také posiluje organismus v době nemoci těla i duše, nese hojnost.

Blíženci – runa Kenaz

Kenaz – pochodeň

Heslo: Planu jako pochodeň svítící všem.

Zadaní Blíženci se mohou cítit ve vztahu chvilkami vyčerpaní, a tak je čekají i různá rychlá vzplanutí. Ta budou tématem i těch nezadaných. V práci se budete snažit učit se novým věcem a tuto moudrost předávat druhým. Budete čelit rivalitě a vaše profesionalita je to, co bude stát za vámi a vašimi silnými pozicemi. Talisman z runy Kenaz posiluje víru v sebe, pomáhá rozdmýchat vzájemnou fyzickou přitažlivost a napomáhá svornosti. Amulet chrání před horečkou.

Rak – runa Hagalaz

Hagalaz – bývá označována za matku všech run a pojí se s krupobitím.

Heslo: Co mě nezabije, to mě posílí!

Raci se v tomto roce musí připravit na možné zpomalení svých původních plánů, které budou muset trochu přehodnotit, aby se posunuli dál. Potom se teprve věci pohnou tak, jak by si mohli přát. V lásce se vyplatí netlačit na pilu. Každá bouřka se zklidní. Jde o období učení a poznávání svých osobních hranic a mantinelů. Talisman z runy Hagalaz vám pomůže toto karmické období překlenout ještě více posíleni, s pevnější půdou pod nohama ve všech směrech. Nese zdar a úspěch. Pomáhá se změnou a obrozením, pomáhá věci pochopit. Podporuje cestovatele.

Lev – runa Algiz

Algiz je jedním ze symbolů ochrany

Heslo: Chráním své štěstí!

Jste pod velikou ochranou. V lásce se vám bude dařit a nemusíte se bát přijmout její výzvy. Zadaní mají silné šance ke zkvalitnění svého vztahu a ti nezadaní mohou potkat silného životního partnera, který jim nabídne to, co potřebují, zejména pevný a bezpečný vztah. V práci buďte ve střehu a hlídejte si své pozice. Runa Algiz vám v tom pomůže formou talismanu, také vás ochrání před vlivem působení Luny v úplňku i v novoluní a jejími projevy.

Panna – runa Inguz

Runa Inguz je jedním ze symbolů mužské plodivé síly.

Heslo: Nechávám věci v klidu dozrát.

Tento rok bude v lásce pro zrozence v Panně o neshodách a smíření. A nejhezčí je udobřování. V práci si udržíte veškeré pozice a můžete si myslet i na něco lepšího a bude vám přáno. Budete chrlit nápady. Někde si je pište. Budou velmi životaschopné. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout negativním a brzdícím vlivům okolí, kterým budete muset čelit, abyste si pojistili svůj úspěch, je vytvořit si talisman s červeně nakreslenou runou Inguz a nosit jej sebou. Pomůže nechat věci dozrát a také pomáhá ženám v těhotenství donosit zdravý plod a při gynekologických problémech.

Váhy – runa Wunjo

Wunjo je runa symbolizující radost.

Heslo: Na nervy mě nedostanou!

V roce 2020 je pro zrozence tohoto znamení dobré vědět a utřídit si, co si vlastně od života přejí, a za tím si jít. Někdy se v tom člověk ztrácí. Pak pomůže otázka – co bych si přál/a, kdyby mi zbývalo jenom pět let života? Rok života? Kdyby zbýval už jenom měsíc? Umět si to představit. Jít si za tím. To přání by nemělo být touhou ovlivnit život druhých lidí, ale ten svůj. Člověk tak předejde pocitům zklamání a depresí.

V lásce i v práci jde Vahám štěstí, ale protože jsou rozkolísané znamení, nemusí si to vždy uvědomovat. A proto je Wunjo pro vzdušné Váhy tím správným talismanem pro rok 2020. Dává radost a naději, pojí lidi v celek a brání před slzami. Navrací radost, brání před depresí.

Wunjo věští čas radosti a štěstí, které prýští z podstaty bytí. Člověk prožívá prostě a šťastně tady a teď. Wunjo je symbolem duševního klidu, který dává energii k pozvolnému růstu. Wunjo není runou ani ženskou, ani mužskou a je o harmonii všeho. Tmelí lidi.

Štír – runa Mannaz

Mannaz – tato runa je o lásce k druhým lidem a ke společnosti. Učí mít rád druhé lidi takové, jací jsou.

Heslo: Miluji lidi!

Štíři se v tomto roce budou muset tak trochu prát o své štěstí. Budou mít překážky jak na milostném poli, tak i různé klacky pod nohama v zaměstnání. Někdy hodně pomáhá, když se na věci dívá člověk i perspektivou toho druhého a jeho pohledem. Potom ho může pochopit. To Štíři umí. Talisman s runou Mannaz pomáhá v rodinných věcech a vztazích, posiluje v nastavení vztahů s ostatními lidmi.

Střelec – runa Isa

Isa je symbolem ledu.

Heslo: Chce to klid!

Pro Střelce nastává období, kdy není vhodné, aby postupovali a reagovali na podněty okolí příliš zbrkle a impulzivně. Spíše je vhodně zjistit, co partner, ať už v lásce, nebo v obchodě či v práci potřebuje, a to mu nenápadně nabídnout. V práci se vyhněte impulzivnímu a zkratovitému chování. Právě ledový klid bude vaší devízou. Jako váš talisman runa Isa pomáhá slyšet hlas intuice a otvírá vás k životu, drží od vás nepřátele dál.

Kozoroh – runa Eihwaz

Runa Eihwaz je jednou z nejvíce transformačních run. Bývá spojována s věčně zeleným tisem, který Keltové uctívali jako strom života a smrti.

Heslo: Transformace.

Kozorozi mohou být šťastní, protože mají šanci se v tomto roce rozloučit se vším, co jim již přestalo sloužit. Ve vztazích se mohou odpoutat od toho, co již dlouho skomírá, a nahradit to tím, co jim znovu vlije štěstí do žil. Každá noc končí úsvitem. V práci bude potřeba překonat chvilkové nepohodlí, aby se objevily dlouhodobé a pozitivní změny. Kozorozi, bude vás to prostě tlačit k tomu, abyste konečně začali dělat to, co vás baví.

Talisman z runy Eihwaz nakreslený červenou barvou na tisovém dřívku vás pomůže ochránit před zmatky a před zklamáním z lásky, a naopak zajistí trvalost vaší lásky.

Vodnář – runa Urox

Urox je runa síly a zdraví.

Heslo: Výdrž.

Vodnáři v tomto roce budou budovat. Jednak pozice v lásce, jednak vztahy. Vodnáři, má se vám dařit, ale nesmíte se nechat vykolejit. Nezadaní budou budovat nové vztahy a ti zadaní budou chránit velmi ostražitě to, co mají. V materiálním světě se budou muset připravit na to, že je potřeba si nenechat nic vzít. Budete čelit překážkám, ale tou největší bude váš strach. Je potřeba nastavit tvrdé lokty a chránit to, co jste vlastníma rukama získali a vybudovali a nikdo vám to jen tak nedal. Je také čas učit se novým věcem a nebát se čelit rivalitě. Vše zvládnete!

Talisman z runy Urox pomáhá všude tam, kde dochází síla a člověk se nechá nahlodat jedovatou slinou. Dává vydrž, sílu vítězství a zdraví.

Ryby – runa Thurisaz

Thurisaz – trn.

Heslo: Nic mě nezastaví!

Na hladině může vše vypadat u zrozenců tohoto znamení téměř ideálně a nic zásadního by se v tomto roce měnit nemělo. Lekce tohoto roku však bude spočívat v tom čelit překážkám. V lásce muže zrozence v Rybách zabolet něco, co ukáže, že se věci nevyvíjejí podle jejich očekávání a navyklého řádu. S pochopením, že druhého nevlastním a miluji ho bez všech podmínek a očekávání, se to dá zvládnout. V pracovní rovině se nevyplácí lehkomyslnost. Možná budete čelit útokům od okolí. Bude potřeba se bránit. Tady nepomůže pasivita. Talisman z runy Thurisaz si můžete nakreslit na tělo propiskou někde v oblasti srdce nebo jej nosit nakreslený na kamínku a zavěšený na řetízku. Ochrání vás před nepěknými vlivy v lásce, práci i zdraví. Dodá sebejistotu. Chrání před černou magií. Talisman z kamene vytvořte o úplňku a při dalším úplňku mu poděkujte za jeho ochranu a pak jej v ohni spalte a můžete si vytvořit nový.

Autor: Helen Stanku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.