Autorka kuchařek zkazí lososa a šokuje foodblogery. Tohle ještě nejedli!

Prostřeno! XXIV (19) - Zakysaná bez laktózy

Čtvrteční hostitelka Kateřina je černou ovcí tohoto týdne. Ostatní foodblogeři o ní ještě nikdy neslyšeli a až u ní doma zjistí, čemu se vlastně věnuje.

Ve čtvrtek je na řadě s vařením Kateřina. Pro své náročné hosty s mlsnými jazýčky připraví zeleninové carpaccio s mandlovým krémem, polévku z okurky a avokáda, lososa na zázvoru a mandlové kuličky se sušenou meruňkou.

Zatímco ostatní foodblogeři dali při prvním setkání najevo, že se vzájemně znají alespoň z on-line prostředí, jediná Kateřina z této party influencerů zřetelně vyčnívá. Nikdo z nich si totiž její tvář ani jméno nedokáže v hlavě spojit s prostředím gastronomie a sociálních sítí. Jak do skládanky těchto pěti soutěžící tedy vůbec zapadá? To zjistíte vpodvečer.

Podívejte se, jak Katka připraví zelené gazpacho:

Co by měla jako autorka kuchařek vědět?

Pro Katku je už dlouhá léta hlavní parketou obor komunikace a PR a ke gastronomii ji přivedla až náhoda. Díky práci pro jednu potravinářskou firmu získala příležitost stát se autorkou celkem třech kuchařek – Tvarůžkové kuchařky, Kuchařky pro naši babičku a Velké knedlíkové kuchařky. Nyní pracuje už na své čtvrté knize.

Kateřina ale není profesionální kuchařkou, což se neblaze projeví i během čtvrtečního večera. U lososa podávaného k hlavnímu chodu zapomene sundat kůži a soupeři ji nenechají tento přešlap jen tak zamést pod koberec. Nejvíc v šoku ze všech bude Marek: „Já to prostě nechápu, když někdo píše kuchařky, tak přece musí vědět, že se má ryba zbavit šupin. Zachrání pak Katčino skóre zbytek jejího menu podle speciální vyvážené diety?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.