Celebrity

3. dubna 2022 07:53

David Laštovka

Bajkeři Adam Mišík nebo Celeste Buckingham vzpomínají na sportovní karamboly

Bajkeři - upoutávka

Bolestivé pády i otlačená pozadí z jízdy na kole... Natáčení letní hvězdně obsazené komedie Bajkeři, která vás zahřeje sluníčkem a příjemně pobaví, nebyla pro herce procházka růžovou zahradou. Adam Mišík či Celeste Buckingham mohou vyprávět.

„Na kole jsem neseděl fakt strašně dlouho, takže hlavně první dny byly pro mě dost kruté. Byl to zase úplně jiný pohyb, než na jaký je člověk zvyklý. Tělo dostalo celkem záhul. Pár karambolů také bylo,“ zavzpomínal Adam Mišík, který ve filmu ztvárnil jednoho z hlavních bajkerů.

Podívejte se také na scény, které se do filmu nevešly:

Právě mladší generace herců na rozdíl od té starší, která ve svých rolích měla prokázat svůj sportovní um, dost trpěla. Mišíkova kolegyně Celeste Buckingham nezastírá: „Patřila jsem k nejslabším členům naší skupiny. Na kole jsem byla zvyklá jezdit spíše pomalu, lážo plážo tempem. Na fyzičce jsem musela hodně zapracovat,“ uvedla.

Těžké chvilky v sedle prožívala také Štěpánka Fingerhutová, která se kvůli nepěknému karambolu v dětství zařekla, že na bicykl už nikdy nevleze. Díky nabídce na natáčení však své rozhodnutí nakonec přehodnotila.

„V sedmi letech jsem při jízdě na kole ošklivě spadla, na noze mi od té doby zůstalo šestnáct stehů... Znovu jsem na něj sedla až ve filmu Bajkeři. Nejhůře mi bylo, když jsme tři dny po sobě točili výšlapy do kopců. To mě bolelo snad úplně všechno a proklínala jsem pana scenáristu. Večer jsem přijížděla na hotel úplně vyčerpaná a usínala kolem půl deváté,“ přiblížila herečka po premiéře a už se smíchem.

Sportovec odmala

„Ke sportu jsem byl veden odmalička. Hrál jsem fotbal, basket, volejbal, ping pong, potápěl jsem se, vyzkoušel horolezectví. Stále rád plavu a lyžuju. V poslední době se ale nejčastěji věnuju golfu. S kolegou Davidem Suchařípou jsme založili takzvaný Golf cirkus, se kterým máme dokonce zápis v Guinessově knize rekordů. Za osmdesát dní jsme obehráli všechna hřiště, která v republice jsou,“ prozradil Pavel Nečas.

V žádném sportovním odvětví prý vyloženě nevyniká, ale baví ho všechny. „Jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. I když je člověk v průserech, tak ho sport vždycky vytáhne zpátky,“ míní herec.

Adam Mišík: V posteli je to horší pro holky

„Pořád jsem hrál jenom panice, takže o to víc jsem si to užil. (smích) Obavy jsem z toho neměl, člověk to v tu chvíli bere spíše technicky a nějak nad tím ani nepřemýšlí. Myslím, že horší je to spíše pro holky,“ doplnil ještě.

Ve filmu dále uvidíme například Hanu Vágnerovou, Michala Suchánka, Václava Postráneckého, Vandu Hybnerovou, Jakuba Štáfka, Danu Batulkovou nebo Tomáše Matonohu.

Komedii Bajkeři uvidíte v neděli od 20:15 v nedělním Prima kině.