Celebrity

25. dubna 2022 13:05

David Laštovka

Prokleté datum: Bartošová ukončila život v den jako Sepéši. Co psala před smrtí?

Iveta Bartošová by oslavila 55. narozeniny (zdroj: CNN Prima NEWS)

Zpěvák Petr Sepéši přišel tragicky o život 29. července, když na železničním přejezdu u Františkových Lázní nedal pozor a se svým vozem vjel přímo pod vlak. Iveta Bartošová, pro níž byl Sepéši první velkou láskou, načasovala svůj dobrovolný odchod ze světa rovněž na devětadvacátého. Jen ne července, ale dubna. A život stejně jako on ukončila na kolejích. Náhoda, nebo záměr? Chtěla snad odejít stejně tak jako její osudový muž?

O tom, proč si Iveta Bartošová k úmrtí vybrala stejný den a koleje, můžeme jen spekulovat. Během života se o sebevraždu pokusila několikrát. Poprvé se předávkovala léky, když ji kvůli její nevěře opustil tehdejší přítel Ladislav Štaidl. Podruhé se podobným způsobem rozhodla ukončit život krátce před rozchodem s hercem, moderátorem a dabérem Zdeňkem Podhůrským. Potřetí si podřezala žíly, když randila s veterinářem Romanem Hankem. Poslední roky toužila navázat na kdysi úspěšnou kariéru, žádný z mnoha pokusů o comeback ovšem nevyšel.

Měla problémy s alkoholem, které kombinovala s léky. Krátce před smrtí poskytla rozhovor do pořadu TOP STAR TV Prima, ve kterém se potvrdilo, že její zdravotní stav není vůbec dobrý. Špatně artikulovala, těžko hledala slova a byla velmi pohublá.

V dopise na rozloučenou Sepéšiho vynechala

Život ukončila poblíž domova těsně před polednem 29. dubna 2014. Tentokrát šla najisto. Lehla si do kolejiště v blízkosti železničního přejezdu a nechala se přejet projíždějícím osobním vlakem. Na místě byla mrtvá. Po sobě zanechala dopis na rozloučenou, který podle všeho psala narychlo, neboť v něm bylo několik chyb. „Milí nejdražší, prosím odpusťte mi, jenom vám přidávám starosti. Zbožňuji vás. Tohle už se nedá zvládnout. Miluju vás, hlavně Arťo – odpusť – tvoje navždy máma. Budu se seshora na vás dívat. Pořád,“ napsala na papír A4 oranžovým zvýrazňovačem. Na druhý list papíru napsala následující řádky. „Arťo, jsi dospělý, pochopíš to. A tobě Pepo (její poslední manžel Josef Rychtář, pozn. red), miláčku, děkuju za záchranu života. Dělala jsem vždy jen to nejlepší. Už dlouho nemůžu. Vaše Iveta a máma. Pláču, promiňte.“

O Sepéšim se sice ani slůvkem nezmínila, ale načasování a způsob, jakým se rozhodla život ukončit, budí dodnes řadu otazníků. Z podobnosti až běhá mráz po zádech.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.