Bizarní večer u Jacoba. Brownies z podlahy a stříkačka přilepená na zdi

Šrouby - Prostřeno! S29 (49)

Dvacetiletý Jacob neboli Kuba pozve soupeře z Prahy a středních Čech v soutěži amatérských kuchařů do studentského bytu. Kuba je vybíravý a z neznámých jídel se mu chce zvracet. Pro hosty připraví bizarní zábavu a brownies rovnou z podlahy.

Ve čtvrtek se pokusí v souboji o nejlepší menu překonat ostatní hostitele Jacob. Ten měl v plánu bodovat i to, jak se ostatní u stolu chovají. Odmalička trpí poruchou příjmu potravy a před natáčením tvrdil, že jí pouze kuře, rýži, špagety a suché potraviny. Do Prostřeno! šel částečně proto, aby si v tomto směru rozšířil obzory a ochutnal například kari, avokádo, biftek nebo pórkový krém. Kuba studoval v Rakousku, protože jeho otec je tamní rodák.

Žije se čtyřmi spolubydlícími, zajímá se o experimentální hudbu a hraje na klavír. Soutěžící netuší, co od Kuby čekat. Aleš si ho vůbec neumí představit v kuchyni a čeká punkovější večer. Richard si myslí, že by mohl být dobrý kuchař. Kubovo menu slibuje crostini s polníčkem a dýňovým olejem, hráškovou polévku s růžovým pepřem, zapečená kuřecí prsa s bramborami a petrželovým máslem a jako dezert nezvyklou kombinaci chutí v podobě perníkových brownies s pekanovými ořechy. Hlavní chod bude jednoduchý a připravovaný v jednom pekáči.

Podívejte se na zábavu, která připadá všem jako úlet:

Trpěl po operaci, proto si ponechal suvenýr

Úkol týdne, tedy sushi, natrénoval se spolubydlící, takže se mu docela povede. Má na to svou techniku. Rolky prý balí podobně jako cigarety. Jak uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce, Kuba bude mít co dělat, aby vše stíhal. Bohužel mu spadne pekáč s brownies na zem a není čas na náhradní variantu. Proto dezert pomaže omáčkou – a děj se vůle boží.

Předkrm bude příjemné překvapení. Křupavá ciabatta s pečeným česnekem vypadá dobře. Petra toto jídlo nezná. Při šmejdění soutěžící objeví na zdi přilepenou stříkačku, ve které je něco, co neumějí identifikovat. Jacob jim pak poví, že jsou to šrouby, které mu držely pohromadě čelist. „Měl jsem operaci, při které mi rozbili čelist, hodili ji zpátky, dali šrouby, devítihodinová operace,“ popisuje. Petra si myslí, že je na to pyšný, a proto si šrouby vystavuje. Jak budou hodnotit zvláštní zábavu a příliš suchý dezert, uvidíte ve čtvrtek. Nenechte si ujít další hlášky a trapasy, které by vám mohly uniknout. Sledujte epizody na prima+ v předstihu už od 29. dubna odpoledne.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima vaření soutěž Prostřeno! bydlení experimentální hudba Praha a střední Čechy prima+

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.