Celebrity

26. května 2022 14:45

Vanesa Havlíková

Bojovník Attila Végh se chystá na osudového soupeře. Sází na vodovou dietu

Show Jana Krause - Co má rád Attila Végh

Slovenský MMA zápasník Attila Végh (36), který před třemi lety ve vyprodané O2 areně knokautoval po dvou minutách slavného fightera Karlose Vémolu (36), se nyní připravuje na další zápas. Tentokrát ovšem s americkým soupeřem.

Bojovník Végh, kterého většina z nás zná hlavně ze zápasnické klece, se letos předvedl i v taneční soutěži na Slovensku, kde se umístil na krásném čtvrtém místě.

Na zápas století vzpomíná rád

Jako hvězda smíšených bojových umění (MMA) proslul mimo jiné tím, že v jednom zápase před třemi lety knokautoval po dvou minutách jiného slavného zápasníka, Karlose Vémolu. „Povedly se mi všechny údery, ale ten poslední, který přišel přesně po dvou minutách a sedmi sekundách, byl klíčový, pak přišel ten pád,“ popisuje onen zápas s hrdým úsměvem na tváři v Show Jana Krause.

Osudový soupeř z Ameriky

Už příští týden Végh bude jednou z hlavních hvězd červnového galavečera Fight Night Challenge 2. Na bratislavském turnaji se slovenský MMA zápasník střetne se svým osudovým soupeřem Emanuelem Newtonem, kdy tentokrát půjde o zápas podle pravidel boxu. „Je to rovnocenný zápasník, už jsem s ním měl zápas v Americe, ale nyní budeme zápasit v boxu,“ říká a vysvětluje, že míchání různých bojových disciplín a souboje lidí z různých sfér showbyznysu jsou mezi diváky velmi populární.

Přípravy před zápasem jsou drastické

Přípravy před každým zápasem jsou pro tělo a psychiku velmi náročné. „Mám dohodnutou váhu 96 kg, momentálně mám nějakých 101, takže pohodička, protože normálně mám tak 110 kilo. Miluju totiž papat takové ty smažené věci a nemám rád ovoce a zeleninu. Ale dokážu rychle zhubnout, pět kilo to nic není,“ vysvětluje sympatický fighter a líčí, jak se razantně redukuje váha. „Odvodňuje se. Nejprve se musí sportovec zavodnit, vypije strašně moc vody, tím se ošálí tělo, že musí stále chodit močit a kálet. Já ale neodvodňuju, to je pro mě nepraktické.“

Procedura odvodňování moderátora velice zaujme, a tak se dozvíme, že trvá zhruba týden, kdy se během prvního dne vypije až šest litrů vody. Zároveň je možné i jíst, ale pouze malé nízkosacharidové porce bez soli, která váže vodu. „Takže první den šest litrů, další den čtyři litry, pak dva a jeden. Poslední den, kdy nastává vážení, které je klíčové, už zápasník nemůže pít nic," dodává.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.