Celebrity

6. října 2021 06:00

Petra Kloidová

Anna a Felix Slováčkovi o dětství se slavnými rodiči: Nejtěžší bylo být dlouho vzhůru a jezdit na štace

Jaké to je mít za rodiče Dádu Patrasovou a Felixe Slováčka? Anna a Felix Slováčkovi zdědili talent a hudební geny od obou rodičů. Jako potomci známých osobností však také oba dva museli čelit vysokému očekávání a jejich dětství bylo dost netradiční.

„Anička je ve znamení Lva, ačkoliv má velmi citlivou duši, umí si zařvat jako lev,“ vypráví sympatický Felix Slováček, který už má rodinu a také úspěšnou hudební kariéru. Felix Slováček je hudebníkem a dirigentem, věnuje se, stejně jako jeho otec Felix Slováček starší, hře na klarinet a na saxofon. „Můj syn už také začal hrát na klarinet,“ poznamenává Felix k rodovému zatížení. „Ale chtěl to on sám, což mě dost udivilo, neboť u mě to bylo takříkajíc povinné.“ Anna Julie pyšně doplňuje, že její starší bratr nejenže se věnuje hře hned na několik nástrojů, zpěvu a dirigování, ale je v tom všem navíc vynikající.

Dětství s Dádou Patrasovou a Felixem Slováčkem

Oba sourozenci k sobě mají očividně velice blízko, a to lidsky i umělecky, ačkoli je dělí věkový rozdíl dvanácti let. „My jsme si vzájemně oddaní,“ říká Anička a její bratr souhlasně pokyvuje. „Když jde do tuhého, budou nakonec brácha a ségra vždycky spolu,“ je přesvědčená. Málokteré sourozence také od dětství čekal takový tlak jako právě je.

Co bylo nejtěžší na tom vyrůstat se slavnými rodiči? „Nejtěžší asi bylo být dlouho vzhůru, pořád někde být a jezdit někam na štace. Nezlobit, když se to vyžadovalo. Když se vám nechtělo na natáčení studio Kamarád, ale museli jste, tak to bylo těžké,“ vzpomíná s úsměvem Felix Slováček. „Těžké bylo i to srovnávání, každý měl nějaká očekávání a požadavky a hned si o člověku vytvoří názor. My jsme ale s Felixem hodně ‚svý‘, takže většina těch lidí změnila názor,“ vysvětluje Anna Julie Slováčková, která porazila rakovinu. I Anna se ale později vymezila vůči rodičům. Nechala se potetovat a tátovi se to moc nelíbilo. Anna Slováčková tedy Felixe musela poslat do patřičných mezí.

Geny se nezapřou

Zatímco Felix Slováček nedávno dirigoval Vltavu od Smetany, jeho sestra vydala nové album s názvem Aura, navíc přes léto hodně koncertovala. Jak už to u Jana Krause bývá, poodhalí nám svými zvídavými otázkami i něco ze soukromí hostů, a tak se dozvíme, že Felix je otcem dvou synů. Jednomu je pět a druhému deset let. Každého chlapce má s jinou ženou a péči o ně si s bývalými partnerkami dělí podle toho, jak se dohodnou. „Co nejvíc se snažím, aby byli kluci spolu,“ vysvětluje s tím, že ačkoli má každý jinou maminku, mají vzájemně moc hezký vztah. Oba synové jsou navíc hudebně nadaní, což Felix považuje za požehnání. Sourozence uvidíte dnes ve 21:35 na Primě v pořadu Show Jana Krause.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.