zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Anna a Felix Slováčkovi o dětství se slavnými rodiči: Nejtěžší bylo být dlouho vzhůru a jezdit na štace

Lenka Nováková , Vydáno: 06.10.2021
Jaké to je mít za rodiče Dádu Patrasovou a Felixe Slováčka? Anna a Felix Slováčkovi zdědili talent a hudební geny od obou rodičů. Jako potomci známých osobností však také oba dva museli čelit vysokému očekávání a jejich dětství bylo dost netradiční.

reklama

„Anička je ve znamení Lva, ačkoliv má velmi citlivou duši, umí si zařvat jako lev,“ vypráví sympatický Felix Slováček, který už má rodinu a také úspěšnou hudební kariéru. Felix Slováček je hudebníkem a dirigentem, věnuje se, stejně jako jeho otec Felix Slováček starší, hře na klarinet a na saxofon. „Můj syn už také začal hrát na klarinet,“ poznamenává Felix k rodovému zatížení. „Ale chtěl to on sám, což mě dost udivilo, neboť u mě to bylo takříkajíc povinné.“ Anna Julie pyšně doplňuje, že její starší bratr nejenže se věnuje hře hned na několik nástrojů, zpěvu a dirigování, ale je v tom všem navíc vynikající.

Anna Slováčková s maminkou Dádou Patrasovou
Autor: profimedia Anna Slováčková s maminkou Dádou Patrasovou

Dětství s Dádou Patrasovou a Felixem Slováčkem

Oba sourozenci k sobě mají očividně velice blízko, a to lidsky i umělecky, ačkoli je dělí věkový rozdíl dvanácti let. „My jsme si vzájemně oddaní,“ říká Anička a její bratr souhlasně pokyvuje. „Když jde do tuhého, budou nakonec brácha a ségra vždycky spolu,“ je přesvědčená. Málokteré sourozence také od dětství čekal takový tlak jako právě je.

Anna Slováčková s bratrem na koncertě
Autor: profimedia Anna Slováčková s bratrem na koncertě

Co bylo nejtěžší na tom vyrůstat se slavnými rodiči? „Nejtěžší asi bylo být dlouho vzhůru, pořád někde být a jezdit někam na štace. Nezlobit, když se to vyžadovalo. Když se vám nechtělo na natáčení studio Kamarád, ale museli jste, tak to bylo těžké,“ vzpomíná s úsměvem Felix Slováček. „Těžké bylo i to srovnávání, každý měl nějaká očekávání a požadavky a hned si o člověku vytvoří názor. My jsme ale s Felixem hodně ‚svý‘, takže většina těch lidí změnila názor,“ vysvětluje Anna Julie Slováčková, která porazila rakovinu. I Anna se ale později vymezila vůči rodičům. Nechala se potetovat a tátovi se to moc nelíbilo. Anna Slováčková tedy Felixe musela poslat do patřičných mezí.

Geny se nezapřou

Zatímco Felix Slováček nedávno dirigoval Vltavu od Smetany, jeho sestra vydala nové album s názvem Aura, navíc přes léto hodně koncertovala. Jak už to u Jana Krause bývá, poodhalí nám svými zvídavými otázkami i něco ze soukromí hostů, a tak se dozvíme, že Felix je otcem dvou synů. Jednomu je pět a druhému deset let. Každého chlapce má s jinou ženou a péči o ně si s bývalými partnerkami dělí podle toho, jak se dohodnou. „Co nejvíc se snažím, aby byli kluci spolu,“ vysvětluje s tím, že ačkoli má každý jinou maminku, mají vzájemně moc hezký vztah. Oba synové jsou navíc hudebně nadaní, což Felix považuje za požehnání. Sourozence uvidíte dnes ve 21:35 na Primě v pořadu Show Jana Krause.

Anna Slováčková křtila album.

Anna Slováčková křtila album a takhle jí to slušelo. Prozradila, proč tam nebyla Dáda Patrasová

Anna Slováčková v Show Jana Krause

Anna Slováčková: Od začátku nemoci si natáčím videa, je to takový můj rakovinový deník

Felix Slováček a Dagmar Patrasová na snímku z roku 2016.

Slováček o Dádě: Musí se léčit, skončí jako Bartošová. Patrasová: Zostudil mě

reklama

Související témata: Show Jana Krause , Show Jana Krause , FTV Prima , Anna Slováčková , Felix Slováček , Dáda Patrasová

reklama

Přečtěte si také

reklama