Celebrity

2. listopadu 2021 10:00

Gabriela Kolinová

Covid trápí i známé osobnosti: Halina Pawlowská se léčí doma. Kdo skončil v nemocnici?

Halina Pawlovská má covid

Herečka Tereza Kostková není jediná ze známých osobností, která se potýká s onemocněním covid-19. Pozitivní PCR test vyšel i spisovatelce a moderátorce Halině Pawlowské. Ta si přitom myslela, že má jen rýmu a kašel. Dostala infuzi s protilátkami a je jí lépe. Také herec Jiří Lábus skončil v nemocnici na kapačkách. I on si nechal preventivně dát koktejl protilátek.

Nakažených koronavirem přibývá. V pondělí laboratoře odhalily 7 591 případů covidu, jedná se o nejvyšší počet od konce března. A nemoc se logicky nevyhýbá ani známým osobnostem. Před týdnem oznámila nakažení covidem herečka Tereza Kostková, která kvůli nemoci musela zrušit veškerý program.

Halina Pawlowská: cesta na WC je jak výstup na Mont Blanc

S covidem teď bojuje i spisovatelka Halina Pawlowská. „Nemám chuť, mám covid a je mi velice bleeee. Držte palce, prosím a pište své zkušenosti,“ napsala na sociální síť Pawlowská a přidala fotku halloweenského dortíku, na který prý nemá kvůli nemoci vůbec chuť. Halina nemá nejlehčí průběh onemocnění, ale s virem zápasí doma pod peřinou. „Jsem izolovaná doma a je mi tak jako těžko, ale jsem doma, takže zatím dobrý,“ prozradila reportérce pořadu Showtime. Té popsala i příznaky nemoci. „Je mi hrozně slabo, takže cesta na záchod je túra. Někdo vystupuje na Mont Blanc, já jdu na toaletu a připadám si stejně. Mám dunivý kašel. Rýmu jsem měla strašnou, teklo mi pořád z nosu, ale to přešlo,“ svěřila se spisovatelka.

Když jí vyšel pozitivní PCR test, rozhodla se, že si nechá dát neutralizační monoklonální protilátky proti viru SARS-CoV-2. „V sobotu jsem šla na monoklolální protilátky do nemocnice na Karlově náměstí a tam mi je podali. Mně pak začla hrozně rýma. Takový jemný respirační příznaky jsem u sebe pociťovala, které bych zaměňovala s alergií,“ vysvětlila Pawlowská.

Tak krásnej hallowenskej cupcake a já na něj nemám chuť! Mám totiž covid a je mi velice bleeeee…Držte palce, prosím a pište své zkušenosti. Díky

Posted by Halina Pawlowská on Monday, November 1, 2021

Herec Jiří Lábus dostal kapačku s koktejlem protilátek

Herec Jiří Lábus zřejmě chytil jednu z nakažlivějších mutací zákeřného viru zvanou delta. A i on využil možnosti léčby, v pražském IKEMu dostal infuzi s vysokým obsahem protilátek. „Mám po šesti měsících od očkování slabou ochranu proti viru, proto mi dali kapačku, v níž byly ochranné látky. Stejnou léčbu podstoupil i Trump,“ prozradil deníku Blesk Lábus, který je už nyní doma a kromě rýmy a kašle ho už skoro nic netrápí. „Díky protilátkám by se nemoc neměla zhoršovat, ale zastavit,“ řekl. Redakce Showtimu herce kontaktovala, potvrdil jí, že byl na protilátkách, ale dále se nechtěl o svém zdravotním stavu vyjadřovat. Dodal jen, že je mu skvěle.

Petr Janda měl strach o život

S nemocí se potýkal i zpěvák Petr Janda. I on je čkovaný, a přestože dodržoval všechna bezpečnostní opatření, nakazil se covidem. Janda přiznal, že byly chvíle, kdy měl o sebe strach. Není divu, před rokem mu na covid zemřel o rok starší bratr Jiří. Nejhorší byl podle Jandy kašel. „Budil mě v noci ze spaní. Byl jsem naštvaný, zesláblý, bolelo mě na prsou a motala se mi hlava. Ušel jsem pár kroků z pokoje do pokoje a už jsem byl unavený. Nikomu to nepřeju,“ řekl muzikant v pořadu Showtime.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.