David Prachař byl se synem Jakubem dlouhá léta na ostří nože. Jak spolu vycházejí dnes?

Když David Prachař kvůli o sedmnáct let mladší Lindě Rybové opustil manželku Danu Batulkovou, synovi Jakubovi bylo sedmnáct let a těžce to nesl. Otci dlouho nemohl odpustit a vztahy mezi nimi byly velmi napjaté. Co je nakonec dalo znovu dohromady?

Ten příběh je mediálně známý. David Prachař se zamiloval do mladší kolegyně Lindy Rybové, která s jeho ženou Danou Batulkovou dokonce sdílela divadelní šatnu. Přestože spolu měli dvě děti, v té době sedmnáctiletého Jakuba a šestiletou Marianu, láska byla silnější a David odešel za hlasem svého srdcem.

Snaží se pochopit jeden druhého

Pro dospívajícího Jakuba to byla velká rána a s otcem přestal komunikovat. Jejich vztah se tak ocitl na bodu mrazu a trvalo několik let, než se mezi nimi ledy znovu prolomily. Paradoxně k tomu přispěl Jakubův rozvod s Agátou Hanychovou, se kterou zplodil dceru Miu.

„Teď prožíváme krásné zralé období vztahu otce a syna. Kuba už toho sám dost zažil. Má dítě, je rozvedený. Některé věci člověk musí zažít, aby je pochopil,“ prohlásil David Prachař v rozhovoru pro MF DNES. Zároveň popřel, že by byl otcem, kterému je lhostejné, co jeho syn dělá. „Snažíme se pochopit jeden druhého. Možná to na první pohled vypadá, že mě nezajímá, jaké projekty dělá Kuba. Stejně tak se můj otec (slavný herec Ilja Prachař, pozn. red.) někdy tvářil, že nesleduje mou práci. Spíš se jedná o nějakou masku,“ přiblížil herec.

Jakub mu dodnes nezvedá telefon

Jediné, co synovi stále vyčítá, je to, že mu nezvedá telefon. „To se nám nezlepšilo, to je furt špatný. Jsou lidé, kteří telefony zvedají, a jsou lidé, kteří telefony nezvedají. Nikomu to nevyčítám, ale Kuba patří mezi ty, kteří úplně nezvedají, a to ani mně,“ pokrčil rameny David, který má s druhou ženou Lindou Rybovou tři malé děti – Josefínu, Rozárku a Františka.

„Že budu mít jednou pět dětí, to jsem si neuměl nikdy představit. Mám ale na pět dětí dvě ženy. Myslím si, že děti drží člověka v kondici. Nedávno jsem četl článek o syndromu prázdného hnízda. Naše Rozárka nám ale řekla, že s námi zůstane navždy. Nejmladší František hraje fotbal. Pořád se nám někde válí zpocené kopačky a dresy. Je mu jedno, když se něco nepovede ve škole, ale když ho nepochválí trenér, je mimo. Můj táta byl předseda přátel Slavie a mého syna Jakuba zapsal jako člena, když mu byly dva měsíce,“ promluvil o svých ratolestech David Prachař.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.