Celebrity

1. října 2021 06:00

David Laštovka

Dva roky od smrti Karla Gotta: Jak probíhaly jeho poslední dny?

Legendární zpěvák Karel Gott věděl, že se blíží konec. Zhruba měsíc před smrtí se stáhl do ústraní, nechtěl, aby ho lidé litovali. Odcházel smířený, obklopen svojí milovanou rodinou. Poslední přání se mu splnilo.  

Fanouškům se zpěvák Karel Gott naposledy ozval dvacet dní před smrtí prostřednictvím svého oficiálního facebookového profilu. Byl to velmi smutný, emotivní vzkaz. Přestože se mu nemoc znovu vrátila před šesti měsíci, veřejně to poprvé přiznal až tehdy. Tušil, že se jeho čas naplnil a nechtěl mít před lidmi už žádné tajnosti.

„Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému týmu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mých nejbližších. Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplatického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav. Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny,“ napsal ve svém prohlášení Gott.

Situace se zhoršovala, Gott odmítal jíst

Celému národu v tu chvíli došlo, že situace je velmi vážná. Někteří lidé z hudební branže se Mistra snažili v dobré víře kontaktovat. Chtěli ho navštívit, rozveselit, dodat mu síly. Jenže nepochodili. Karel se stáhl do ústraní a přes svou manželku jim pouze vzkazoval, že děkuje za podporu. Osobní kontakt na důrazné doporučení lékařů nebyl možný kvůli hrozící infekci. Ta by pro jeho chemoterapiemi poničenou imunitu mohla mít fatální následky.

Zpěvákův zdravotní stav se téměř každým dnem zhoršoval. Většinu času prospal, navíc přestával mít chuť k jídlu. Poslední dny už nejedl téměř nic. Úbytek na váze byl znatelný. „Ivana tátovi každý den vařila polévky, které ho držely na nohou. Pak už nechtěl ani ty a zlobil se, když byl do jídla nucen. Necítil se dobře, neměl na nic chuť,“ prozradila Gottova nejstarší dcera Dominika.

Umíral tak, jak si přál

Na konci září bylo ještě hůř. Musel dostat antibiotika a byl mu doporučen převoz do nemocnice, aby byl pod nepřetržitým dohledem lékařů. Karel, navzdory naléhání doktorů i své manželky Ivany, odmítl. Věděl, že se blíží konec a poslední chvíle života chtěl prožít doma v kruhu svých nejmilovanějších. Umíral tak, jak si přál. Rozloučil se s nejmladšími dcerami Charlottou a Nelly, Ivana ho držela za ruku a doprovodila na poslední cestu...

zdroj foto: profimedia, Karel Gott agency, Petr Šiška, Bonton film


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.