Celebrity

26. listopadu 2021 15:00

Etzler nabádá z kyslíku k očkování proti covidu. Fanoušci mu to ale dávají sežrat!

Miroslav Etzler skončil hospitalizovaný v nemocnici s oboustranným zápalem plic v důsledku nákazy onemocněním covid-19. Přímo z nemocnice nejen informoval o svém zdravotním stavu, ale také apeloval na to, aby se dosud neočkovaní nechali naočkovat. On sám se totiž očkování dosud vyhýbal, což nyní vnímá jako fatální chybu. Na sociálních sítích se na něj ale po jeho výzvě k očkování snesla vlna kritiky.

Oblíbený televizní a divadelní herec se nakazil onemocněním covid-19 a v důsledku toho byl hospitalizován. Přímo z nemocnice, kde již několik dní bojuje s oboustranným zápalem plic, informoval fanoušky o svém zdravotním stavu prostřednictvím sociální sítě Instagram.

„Moji vzácní a blízcí, asi jste si všimli, že jsem se tady dlouho neprezentoval. Důvod je jednoduchý. Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic,“ svěřil se na sociální síti herec.

Bratr Tomáš Etzler k očkování motivoval

Miroslav Etzler evidentně nedbal výzev svého bratra Tomáše, proslulého novináře známého mimo jiné dlouholetým působením v zahraničí a zahraničních médiích. Ten se v říjnu letošního roku snažil zburcovat společnost a motivovat obyvatelstvo k tomu, aby se nechalo naočkovat.

Učinil tak ale na svém Twitteru ne zrovna šťastným způsobem, kdy sdílel dnes již legendární výrok „Neočkovaní neumírají dostatečně rychle“. Navzdory tomu, že svá vyjádření posléze usměrňoval a mírnil, vysloužil si za to trestní oznámení. A minimálně svého bratra se mu k očkování bohužel přimět nepodařilo…

Miroslav Etzler se očkování naopak vyhýbal

„Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím. A ano, nebyl jsem očkován,“ otevřeně popsal svůj ne zcela příznivý zdravotní stav. „Díky obrovské laskavosti a profesionalitě covid oddělení nemocnice Česká Lípa pod vedením pana primáře Jana Nováka a jeho geniálního týmu mě přesto berou jako člověka!“ vyjádřil vděk lékařům.

V závěru postu Etzler připojil také naléhavou výzvu: „Nenechat se očkovat byla obrovská chyba. Prosím, pokud můžete, udělejte to!“

Slova podpory, ale i kritika

Pod jeho postem na Instagramu se samozřejmě objevilo mnoho podpůrných komentářů a přání pevného zdraví nejen od jeho hereckých kolegů, jako je Roman Vojtek, Mahulena Bočanová nebo Alice Bendová, ale hlavně od fanoušků.

Jakkoliv byla většina reakcí pozitivních, protože herec je na Instagramu velmi aktivní a jeho fanoušci a sledující ho mají rádi, zdaleka ne všechny reakce na jeho post se nesly v přátelském duchu. Řada komentujících se pozastavovala jednak nad apelem k očkování, ale také k pokoře a hercovým slovům díků směrem k lékařskému personálu, který by se dle nich měl věnovat každému pacientovi, bez ohledu na to, zda je očkovaný či nikoliv.

Které další celebrity onemocněly covidem a které měly těžký průběh?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.