Celebrity

18. listopadu 2021 06:05

redakce Prima Ženy

Eva Burešová vyhrála nad jednou z nejhorších závislostí

Herečka a zpěvačka Eva Burešová má stejně jako kdokoliv jiný závislosti, kterých se těžko zbavuje. Mladá maminka se nedávno rozhodla úspěšně zatočit s neduhem, který lidem ztrpčuje život od nepaměti.

Představitelka Týny ze slavného seriálu Slunečná měla v posledních letech náročné období. Stala se samoživitelkou, ale zároveň televizní hvězdou, která má diář rozepsaný po minutách. Není proto divu, že po rozchodu s otcem svého syna Nathana znovu sáhla po cigaretách, jak přiznala deníku Super.cz.

Jelikož je momentálně šťastně zamilovaná do Přemka Forejta a duševně v pohodě, tak se zlozvyku kouření zase zbavila a je na sebe náležitě hrdá. Jak herečka dodala, alkohol jí už také dlouhou dobu nic neříká. „Už nepiji. Dám si sladké pivo, ale moc to nepotřebuji, nedělá mi to dobře. Nepatřím k umělcům, kteří za večer vypijí láhev vína,“ upřesnila zpěvačka. A na čem bude herečka závislá vždy? „Na lásce. Na té jsem hodně závislá,“ přiznala Eva Burešová.

Terapie a Eva Burešová

Eva Burešová se zúčastnila slavnostního otevření centra pro léčbu závislostí Alkos, kterou společně se svým manželem otevřela abstinující alkoholička a spisovatelka Michaela Duffková. Ta se rozhodla lidem pomáhat systémově, sama totiž během vlastní léčby narazila na to, že klienti na psychologickou pomoc čekají dlouhé měsíce. „Na léčebnu se čeká půl roku. Rozhodla jsem se, že založím Centrum Alkos, aby lidé nemuseli na léčbu čekat a aby se jim dostala nejkvalitnější léčba, jaká je teď možná,“ říká spisovatelka.

„Z Míši jsem úplně hotová. Je spousta lidí, kteří mají problémy, vyřeší je a jdou dál. Ale ona, ačkoliv si svůj problém vyřešila, pomáhá velmi aktivně ostatním a to se mi moc líbí,“ prozradila nadšeně hvězda seriálu Slunečná, která si společně s Danou Batulkovou, moderárorem Honzou Dědkem nebo hercem Martinem Písaříkem vyzkoušela na slavnostním otevření skupinovou terapii. „Mně se chce brečet, radši mě netočte,“ řekla dojatá Burešová na kameru.

Příběh Michaely Duffkové inspiruje

Michaela Duffková vyhrála ocenění Magnesia Litera za svůj blog a následně knihu Deník alkoholičky. Duffková byla úspěšnou ženou, která začala pít po narození své dcery. „Mně to šlo rychle. Byla jsem na mateřské dovolené, když jsem začínala skleničkou, dvěma. Dceři bylo pět měsíců, když jsem přestala kojit a začala pít. Nejprve ze skleniček, pak z hrníčku, nakonec z flašek a pak už jsem jenom zvyšovala objem flašek,“ přiznala bez obalu Duffková, jejíž závislost na alkoholu trvala přes tři roky. Během jejího boje se závislostí zemřel kvůli alkoholu i její otec, který měl brzy nastoupit do protialkoholní léčebny, té se však už nedočkal.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.