Celebrity

31. března 2021 05:15

Anna Kopečková

Hýbejte se i o Velikonocích! Jak sportuje Hana Vagnerová či Zdeněk Pohlreich?

Protože musíme sedět kvůli současným omezujícím opatřením doma, jsme vystresovaní, nehýbeme se a tloustneme. Známé osobnosti proto radí i v době, kdy jsou možnosti velmi omezené, vyvíjet jakoukoliv pohybovou aktivitu. Jak bojuje s nedostatkem pohybu například herečka Hana Vagnerová nebo šéfkuchař Zdeněk Pohlreich? A jak budou trávit letošní Velikonoce?

Hana Vagnerová běhá, šéfkuchař se snaží nezblbnout

Herečka Hana Vagnerová se během lockdownu naučila dělat cvičicí rituály, bez kterých nezačne den. „Dokonce jsem začala i běhat, i když to nesnáším. Ale sport je pro mě extrémně důležitý a pomáhá mi vyčistit si hlavu,“ říká herečka, která bude letošní Velikonoce trávit doma v Praze.

Podle známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha lidé během omezení zblbli a jsou pod velkým stresem. Nepomáhají tomu ani média, která v podstatě neinformují o ničem jiném než o covidu, ani tiskové konference, na kterých se oznamují stále nová a nová opatření. Sám se snaží stresu čelit také pravidelným cvičením. „Snad mi s příchodem teplejšího počasí přibude i možnost jezdit na kole, na což se moc těším,“ dodává moderátor kuchařských pořadů na Primě, který se rozhodl odpočinout si o Velikonocích od všeobecného tlaku odletem do teplejších krajin.

Děti odvyknou režimu i pohybu a zhorší se jim imunita

Nejlepší česká plavkyně a ambasadorka značky Toyota Barbora Seemanová zůstane i o svátcích v tréninku. Možná si je trochu zpříjemní vyšším přísunem čokolády. Současnou situaci hodnotí z hlediska přístupu Čechů ke sportu negativně. „Děti si odvyknou od pravidelného pohybu a režimu celkově. Nebudou mít dobrou imunitu a budou častěji nemocné. Sport a zdraví spolu úzce souvisí,“ podotýká Seemanová, která podle svých slov ani v současnosti neztrácí dobrou náladu a snaží se radovat i z maličkostí.

Vrátit děti ke sportu bude těžké

Všichni považují za nešťastné, že ani mladí sportovci až na výjimky nemohou pokračovat v tréninku. Uzavřená sportoviště a nemožnost kolektivního tréninku jsou podle olympionika a trenéra děti v pražské Dukle Davida Svobody velkou komplikací pro celou jednu sportovní generaci. „Pokud odpadne návyk a zvyk trávit volný čas sportem, celá generace dětí bude mít problém vrátit se k pravidelnému sportu. Nebo ve velice omezené míře,“ říká Svoboda, který sám cvičí nejméně hodinu denně.

Podle Davida může být sport i klíčem ke spokojenému partnerskému vztahu. „Nikdy jsem si nekladl jako nějakou podmínku, že by moje partnerka musela mít kladný vztah ke sportu, ale teď si uvědomuju, že to tak nakonec vlastně vždycky bylo. Asi je to přirozené, protože můj život se točí především kolem sportu, a tak by to asi ani jinak nešlo,“ přidává David své zkušenosti a zároveň dodává, že je důležité vybrat si sport, který baví oba. Pokud by jeden z páru zkoušel přesvědčit, nebo dokonce donutit toho druhého, aby se začal věnovat sportu, který sice on miluje, jenže druhé polovičce vůbec nic neříká, je to cesta do záhuby. Zkuste proto najít něco, co si užijete oba, v čem budete mít přibližně stejnou výkonnost a budete se na to těšit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.