Berenika Kohoutová a Igor Orozovič se představí v romantické komedii jako pejskaři

Již 30. dubna ve 20:15 uvede televize Prima romantickou českou komedii Řekni to psem režiséra Roberta Sedláčka. Autorkou původního scénáře „filmu, který pohladí“, je spisovatelka Irena Obermannová, hlavní role si v něm střihli její dcera, herečka Berenika Kohoutová, herec Igor Orozovič a pes Rapl. Z čeho měla Berenika strach a jak poutavý příběh vznikl?

Hlavní hrdinkou romantické komedie Řekni to psem je Dita, třicetiletá slečna, která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? Uvidíte.

Ohodnoťte film Řekni to psem na Kinoboxu.

V hlavní roli Dity se představí Berenika Kohoutová, role Filipa se ujal Igor Orozovič, kterého si diváci Primy zamilovali jako parťáka Davida Matáska v seriálu Polda. Její kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová a jejího souseda a vášnivého pejskaře Petra ztvární Štěpán Benoni. Z něj se nakonec možná vyklube i něco více než jen soused. V dalších nepřehlédnutelných rolích se pak představí Táňa Medvecká, Jiří Lábus a Veronika Žilková.

Film o pejskařích

„Řekni to psem je film o nás všech, nevidím to jako film o pejskařích nebo jenom pro pejskaře. Ostatně já sama psa nemám. Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci – třeba ‚Mám tě rád‘. V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řekne jejich pes. Je to prostě doják, který vás pobaví, pohladí a díky skvělé režii Roberta Sedláčka rozhodně neurazí. Jsem naprosto nadšená, že se ujal režie a po dlouhé době jsem potkala režiséra, který mě respektuje, kterého si hluboce vážím a který mi naslouchá,“ přibližuje svůj pohled na film a obsazení režisérské židle spisovatelka a scenáristka Irena Obermannová.

Strach ze sblížení

Jak už zaznělo, hlavní role ve filmu patří Berenice Kohoutové. Ta se na začátku natáčení netajila určitými obavami ze sblížení se čtyřnohým kolegou. „Moc se těším na dny strávené se svým novým psím kamarádem Raplem, který je naprosto úžasný. Doufám, že se do něj nezamiluju natolik, že bych si ho pak chtěla nenápadně po natáčení uloupit! Bojím se totiž, že bych na něj neměla čas. Těším se i na své báječné herecké kolegy, na ztvárnění své postavy, která je mi v něčem dost podobná… asi proto, že scénář psala moje máma. Zkrátka mě čeká skvělá práce!“ pochvalovala si herečka.

Irena Obermannová o své inspiraci k příběhu a prostředí tohoto filmu prozrazuje: „Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Jenže jsem nemohla najít žádný, který by splnil moje očekávání. Tak jsem se rozhodla si ho napsat. A to mi pomohlo. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí. Tehdy jsem netušila, že podobnou touhu bude mít brzy celý svět, ani ve snu mě nenapadlo, že by mohla přijít nějaká nemoc, která ho zavře,“ přibližuje Obermannová hledání silného milého příběhu v době pandemie koronaviru a naznačuje jeho děj.

A jak nápad vznikl? „Vzpomněla jsem si, že jsem ho přece slyšela! Že mi jedna kamarádka vyprávěla, jak se svým psem potkala chlapa, co chtěl dát jejich psy dohromady a uniklo mu, že k sobě patří spíš páníčci než psi. Přišlo mi to jako skvělá výchozí situace a dál už jsem si jen vymýšlela, hrála a strašně mě to bavilo. Česko je zemí komunit, skupinek, kmenů. Ne nadarmo se filmy či seriály o jednotlivých komunitách těší takové divácké oblibě. Přicházím s příběhem jedné skupinky, která je opravdu hodně početná i různorodá.“ prozradila Obermannová

Komunita pejskařů je silná a mnohdy majitele psů donutí k činům. „Mít svého psího miláčka je zkrátka v módě. Ale ve velkoměstě se majitelé domácích mazlíčků stávají svéráznou komunitou, pro kterou jsou typické některé věci – musejí se bavit s ostatními pejskaři, musejí tedy komunikovat i ti, co komunikovat neumějí, samotáři, singles, podivíni nebo na celý svět naštvaní morousové. Povídají si mladí se starými, muži se ženami, sousedi, kteří se nesnášejí. Jak se jejich psi vzájemně očuchávají, nutí své páníčky k podobné aktivitě. Nezřídka se pejskaři pohádají. A někdy se do sebe i zamilují – právě to bude hlavní osou tohoto příběhu, v němž nás o něco víc než čtyřnozí drahouškové zajímají jejich majitelé a co je vedlo k tomu, aby si pejska pořídili, co to o nich vypovídá.“

Natáčení filmu Řekni to psem proběhlo na různých lokalitách v Praze a v jejím okolí: v parku Grébovka, na Vinohradech, v Karlíně a v Panenských Břežanech.

Snímek, jehož hlavním partnerem je také FTV Prima, vznikl v produkci společnosti Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem a distributorem filmu je společnost CinemArt.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.