Celebrity

20. července 2021 06:03

Petra Kloidová

Jan Dolanský má dvojče: 5 věcí, které o hvězdě seriálu 1. MISE nevíte

Jan Dolanský je herec a dabér. Nedávno zemřel v seriálu Slunečná, teď nastupuje do nového seriálu 1. MISE na Primě, kde si mohl vyzkoušet svoje nové poprvé. Ztvární pořádně ostrý charakter. Co o někdejším kapitánovi z pořadu Máme rádi Česko možná nevíte?

Jan Dolanský je hlasem televizního kanálu Prima COOL

Dolanský stojí za voice-overem vtipných upoutávek Prima COOL, které sbírají ceny za nápaditost a humor. Prima COOL je známá svým volnomyšlenkářským přístupem, kam Jan Dolanský jasně zapadá. Herec se také věnuje dabingu, slyšet ho tak můžete třeba i v kultovním seriálu Futurama.

Jan Dolanský vychovává čtyři děti

Z Jana se stal mladý otec díky partnerce Lence Vlasákové. O šest let starší herečka přivedla do partnerského vztahu dceru Sofii, následně si herecká dvojice pořídila další tři děti Maxe, Amélii a Johana Antonína.

Poprvé ve vojenském až v novém seriálu

Dolanský si zahraje v připravovaném seriálu 1. MISE z vojenského prostředí, kde si při natáčení prožil svoje poprvé. Kvůli seriálu totiž prvně oblékl vojenskou uniformu a učil se střílet. I když si natáčení evidentně užívá, ve skutečnosti mu tohle prostředí blízké není.

„Včera jsme si trošku zastříleli, nemám k tomu pasivní vztah, ale že bych se potřeboval účastnit vojenských misí, to úplně ne. Takhle mi to stačí. Uniformu mám na sobě poprvé, říká se, že na to ženské letí, já jsem to ještě nevypozoroval,“ dodal herec.

Odkládaná svatba a plačící držitelka českého Lva

Jan Dolanský si svou dlouholetou partnerku Lenku Vlasákovou vzal až po devatenácti letech vztahu. „Byli jsme týden na chalupě, sami bez dětí. Začali jsme o tom při jedné večeři mluvit. To byl asi čtvrtek. V pondělí jsem se Honzy začala ptát, jestli to teda půjdeme zařídit a Jenda se mě zeptal: Proč? Což mě rozplakalo,“ prozradila Lenka v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. „Tak jsem ji vzal za ruku a odvezl na úřad,“ dodal Dolanský s tím, že to nebylo poprvé za devatenáct let vztahu, kdy svou ženu žádal o ruku. Pokusil se o to celkem pětkrát, ale nikdy k oltáři nedošli, to se povedlo až v létě v roce 2020.

JAN DOLANSKÝ A JEHO TRAGICKÝ KONEC V SERIÁLU SLUNEČNÁ

Jan Dolanský má dvojče

Herec Jan Dolanský má dvojče. Jmenuje se Jiří a na rozdíl od zbytku rodiny se herecké profesi nevěnuje. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a deset let se živil jako produktový manager pro cestovní kanceláře.

Maminka Mária Dolanská je divadelní herečkou, zahrála si postavu Emilky v seriálu Slunečná, ale se synem se na place nepotkali. Tatínek Zdeněk Dolanský zemřel v říjnu 2020, diváci ho mohli vidět v několika kriminálních seriálech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.