Kamila Douděrová: V Česku jsme v trendech o krok pozadu. V jakých nejvíce?

Architektka Kamila Douděrová odhalila bolestnou vzpomínku: Smrt v pořadu Jak se staví sen

Architektka Kamila Douděrová se na televizních obrazovkách objevuje již několik let ve slavném pořadu o bydlení, v němž přihlášeným pomáhá splnit jejich sen. Často jim i díky tomu změní celý život. Ne každý ale ví, že její specifický styl silně ovlivnila stáž ve Francii, která jí částečně dala křídla.

Usměvavá Kamila Douděrová vystudovala architekturu na pražské ČVUT, v rámci studia ale absolvovala i stáž ve Francii. Za tuto zkušenost je vděčná: „Ve Francii funguje tvůrčí proces. Tam když architekt dostane zadání, nejdříve tak měsíc hledá nějaké emoce, jak na něj to místo působí. Hodně se nechá ovlivnit daným prostředím,“ přibližuje tamní zvyky Douděrová s tím, že právě v tom spatřuje největší rozdílnost oproti praktikám v České republice.

Stejně jako se mění trendy v módě, mění se i v designu. Podle Kamily ale Češi zaostávají v obojím. „Co se týká Česka, myslím, že jsme jak v módě, tak v interiéru vždycky krok pozadu za světem. K nám se všechny trendy dostávají tak s dvouletým zpožděním,“ říká Douděrová, jejíž specifický architektonický podpis je zřejmý i v interiéru jejího domu, který pro ni představuje onen splněný sen. Převládá v něm kombinace starých věcí, z nichž některým je i sto let, a velkého lesku moderních kousků, které k nim tvoří dokonalý kontrast.

Sympatická architektka zároveň přiznává, že než na stáž odjela, cítila se být svázaná pravidly. Pobyt v „zemi galského kohouta“ ji ovlivnil natolik, že právě díky němu Kamila disponuje svým osobitým stylem, v němž se snoubí funkčnost, barvy a originalita a kterým dělá radost nejenom svým klientům, ale i účastníkům pořadu Jak se staví sen.

Kamila Douděrová nově v roli porotkyně

Douděrovou nyní pravidelně vídáme coby porotkyni v unikátní show DREAM TEAM – Mistři dílny. Pro Kamilu je porotcování novinkou. Dosud totiž spíše někdo hodnotil ji, než aby ona sama byla hodnotitelkou. „Nejsem na to zvyklá. Vždycky jsem byla já ta kritizovaná. Ale teď je to naopak a já se na tuto roli těšila,“ říká Douděrová.

Ta si myslí, že Mistrovi dílny by neměla chybět především všestrannost. Měl by si umět poradit s každým úkolem i materiálem. Zároveň by mu ale také neměla chybět schopnost organizace a spolupráce, protože v nové reality show DREAM TEAM – Mistři dílny, kterou můžete sledovat každé pondělí od 20:15 na Primě, je právě práce v týmu zásadní.

„Češi jsou kutilové, jsou soutěživí. A tady se snoubí oboje dohromady,“ věří v úspěch této jedinečné show nastávající maminka, která prozradila, že čeká chlapečka. Kdo by si myslel, že má jako architektka pro syna dětský pokoj již dávno připravený, pěkně by se mýlil. „Jsem pověrčivá. Až se narodí a bude pokoj potřebovat, začnu to řešit,“ usmívá se Kamila.

Ačkoliv tedy souhlasí s tvrzením, že Čechům je kutilství blízké, uvědomuje si, že slovo „kutil“ je často vnímáno spíše hanlivě. Kamila proto doufá, že po této soutěži najdeme jiný výraz, kterým budeme skutečné Mistry dílny označovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.