Celebrity

13. prosince 2021 06:01

Gabriela Kolinová

Karel Gott jako postava z Ladova obrazu. Tenhle záběr ve filmu neuvidíte. Dojal Neckáře i Vondráčkovou

Gottová vzpomíná na Gotta

Zpěvák Karel Gott, který byl sám vášnivým malířem, prý miloval Ladovy malby. A tak se do jedné na sklonku života stylizoval. Dosud nezveřejněnou fotografii na třetí adventní neděli ukázala fanouškům vdova Ivana Gottová. Snímek zachycuje Mistra na chalupě, jak se svými dcerami staví sněhuláka a kouří u toho dýmku. Fanoušky tahle vánoční idylka velmi dojala. Pod fotku napsala zpěvačka Helena Vondráčková i Václav Neckář.

Na fotografii, která připomíná obrazy Josefa Lady, sedí Mistr na saních, v ruce má dýmku a pozoruje své dcery, jak staví sněhuláka. Ivana Gottová přidala i vysvětlení, jak „ladovský“ snímek vznikl. „Milí Karlovi příznivci, přeji vám krásnou a pohodovou třetí adventní neděli a připojuji jednu zimní fotku z chalupy z roku 2018 s krátkou vzpomínkou,“ napsala v příspěvku na Instagramu.

Vdova po Gottovi přiblížila, jak romantická fotka vznikla. „Když nasněžilo a dcery před chalupou tradičně postavily sněhuláka, připomnělo nám to náladou romantické obrázky Josefa Lady, které Karel už od dětství měl moc rád. Proto ho napadlo, že by to mohla být jedna ze scén do jeho dokumentu Karel a zajel si pro tento účel vypůjčit do jednoho nedalekého antiku starodávnou dýmku. Přál si vypadat jako jedna z postav na obrázcích Josefa Lady,“ vysvětlila Ivana, která přiznala, že scéna se do dokumentu nakonec nevešla, a tak chtěla fotkou alespoň potěšit fanoušky. „Opatrujte se a hlavně buďte všichni zdraví,“ popřála nakonec.

Krásné a dojemné, napsala Vondráčková. Moc nám chybí, dodal Neckář

Pod fotkou se okamžitě objevilo množství děkovných komentářů a přání. A to i od známých osobností. „Krásné a dojemné,“ napsala například zpěvačka Helena Vondráčková. „Úžasné, krásné! Moc nám tu všem chybí!“ připsal zpěvák Václav Neckář. A další fanynka dodala: „Moc krásné. V dokumentu byly záběry z vaší pohádkové chaty.“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.