zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Karel Gott měl jedno důležité pravidlo před koncertem, prozradila jeho mluvčí Stolzová

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lenka Nováková , Vydáno: 13.10.2021
Dva roky po smrti Karla Gotta do kin zavítal dokument Karel o životě pěvecké legendy. Jedním z lidí, kteří do posledních chvil zůstávali po jeho boku, byla i jeho tisková mluvčí Aneta Stolzová. Proč na ní Karel Gott zkoušel vtípky a málokdy uspěl?

reklama

Úspěšná PR manažerka Aneta Stolzová dělala Karlovi Gottovi šest let tiskovou mluvčí. Stolzové se jednou do telefonu ozval Karel Gott s Ivanou Gottovou s nabídkou na práci tiskové mluvčí, což pro ni byl zásadní okamžik nejen v kariéře.

V době postupující Gottovy nemoci byla prý její práce typickým příkladem krizové komunikace. „Byla to komunikace v osobní krizi, neboť my jsme s Karlem nebyli jen spolupracovníci, ale sedli jsme si i lidsky, takže jsme měli k sobě i s našimi rodinami blízko,“ vysvětluje. „A krizová byla v tom, abychom poskytli informace, ale zároveň abychom adekvátním způsobem chránili soukromí rodiny Karla Gotta.“

Tisková mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová
Autor: FTV Prima Tisková mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová

Karel Gott před koncertem nechtěl slyšet negativní zprávy

Většina o Karlovi Gotovi ví, že byl naprostý perfekcionista, což potvrzuje z vlastních zkušeností i Aneta Stolzová. Když se Gott připravoval na koncert, nechtěl slyšet negativní zprávy. „Rád před vystoupením vtipkoval a obklopoval se svými nejbližšími, protože věděl, že ti mu ty negativní zprávy nebudou říkat. Byl to profesionál, který chtěl být vždy důkladně připravený a nechtěl být nikdy překvapený, takže přemýšlel dopředu a analyzoval, co všechno se může stát,“ popisuje paní Stolzová.

Karel Gott a jeho tisková mluvčí Aneta Stolzová
Autor: profimedia Karel Gott a jeho tisková mluvčí Aneta Stolzová

Karel Gott jako instituce, která umí vyprávět vtipy

Karel Gott miloval vtipy a rád je vyprávěl. „Problém je ale v tom, že já vtipy moc nechápu. Karel o mě říkal, že jsem spíš tisková mlčící a spíše taková úřednice. Ale o to více to zkoušel, jestli se nechytnu.“ Na pozici tiskové mluvčí působila paní Aneta například také na ministerstvu zdravotnictví. 

Rodina Karla Gotta
Autor: profimedia Rodina Karla Gotta

„Karel byl určitě také instituce, ale ve srovnání s ministrem měl každý samozřejmě jiný cíl. Ministr potřebuje supermediální obraz, aby byl populární a zvolili ho, neboť v politice se hodně jede na mediální průzkumy, kdežto Karel tohle nepotřeboval. On to měl v sobě. Lidé ho měli rádi. Novináři také, takže nemusel tlačit na pilu, a přesto byl výsledek vždy super pozitivní.“

Pracovní schůzky se často odehrávaly přímo u Gottů doma a pro většinu zúčastněných to byl podle Stolzové životní zážitek. „Je to taková výjimečná situace, být součástí soukromí Karla Gotta. Navíc byli s Ivankou vynikající hostitelé, a i když přišel někdo na krátkou schůzku, nikdy neodešel s prázdným žaludkem. Karel lidi rád hostil a užíval si to s nimi.“ Více o Karlu Gottovi se dovzíte ve středu ve 21:35 na Primě v Show Jana Krause. 

Na premiéru dokumentu Karel dorazily i Gottovy dcery. Charlotte Ella (vlevo) a Nelly Sofie (vpravo).

Premiéra filmu Karel: Blízcí přátelé se báli emocí. Takhle to slušelo Gottovým dcerám

Karel Gott a Ivana Gottová ve filmu Karel

Dokument o Karlu Gottovi oslavuje legendu i vzorného otce. Problémům se vyhýbá

reklama

Související témata: Show Jana Krause , FTV Prima , Show Jana Krause , Karel Gott

reklama

Přečtěte si také

reklama