Celebrity

13. října 2021 06:00

Petra Kloidová

Karel Gott měl jedno důležité pravidlo před koncertem, prozradila jeho mluvčí Stolzová

Show Jana Krause: Aneta Stolzová o Gottovi

Dva roky po smrti Karla Gotta do kin zavítal dokument Karel o životě pěvecké legendy. Jedním z lidí, kteří do posledních chvil zůstávali po jeho boku, byla i jeho tisková mluvčí Aneta Stolzová. Proč na ní Karel Gott zkoušel vtípky a málokdy uspěl?

Úspěšná PR manažerka Aneta Stolzová dělala Karlovi Gottovi šest let tiskovou mluvčí. Stolzové se jednou do telefonu ozval Karel Gott s Ivanou Gottovou s nabídkou na práci tiskové mluvčí, což pro ni byl zásadní okamžik nejen v kariéře.

V době postupující Gottovy nemoci byla prý její práce typickým příkladem krizové komunikace. „Byla to komunikace v osobní krizi, neboť my jsme s Karlem nebyli jen spolupracovníci, ale sedli jsme si i lidsky, takže jsme měli k sobě i s našimi rodinami blízko,“ vysvětluje. „A krizová byla v tom, abychom poskytli informace, ale zároveň abychom adekvátním způsobem chránili soukromí rodiny Karla Gotta.“

Karel Gott před koncertem nechtěl slyšet negativní zprávy

Většina o Karlovi Gotovi ví, že byl naprostý perfekcionista, což potvrzuje z vlastních zkušeností i Aneta Stolzová. Když se Gott připravoval na koncert, nechtěl slyšet negativní zprávy. „Rád před vystoupením vtipkoval a obklopoval se svými nejbližšími, protože věděl, že ti mu ty negativní zprávy nebudou říkat. Byl to profesionál, který chtěl být vždy důkladně připravený a nechtěl být nikdy překvapený, takže přemýšlel dopředu a analyzoval, co všechno se může stát,“ popisuje paní Stolzová.

Karel Gott jako instituce, která umí vyprávět vtipy

Karel Gott miloval vtipy a rád je vyprávěl. „Problém je ale v tom, že já vtipy moc nechápu. Karel o mě říkal, že jsem spíš tisková mlčící a spíše taková úřednice. Ale o to více to zkoušel, jestli se nechytnu.“ Na pozici tiskové mluvčí působila paní Aneta například také na ministerstvu zdravotnictví.

„Karel byl určitě také instituce, ale ve srovnání s ministrem měl každý samozřejmě jiný cíl. Ministr potřebuje supermediální obraz, aby byl populární a zvolili ho, neboť v politice se hodně jede na mediální průzkumy, kdežto Karel tohle nepotřeboval. On to měl v sobě. Lidé ho měli rádi. Novináři také, takže nemusel tlačit na pilu, a přesto byl výsledek vždy super pozitivní.“

Pracovní schůzky se často odehrávaly přímo u Gottů doma a pro většinu zúčastněných to byl podle Stolzové životní zážitek. „Je to taková výjimečná situace, být součástí soukromí Karla Gotta. Navíc byli s Ivankou vynikající hostitelé, a i když přišel někdo na krátkou schůzku, nikdy neodešel s prázdným žaludkem. Karel lidi rád hostil a užíval si to s nimi.“ Více o Karlu Gottovi se dovzíte ve středu ve 21:35 na Primě v Show Jana Krause.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.