Celebrity

29. listopadu 2021 12:00

Gabriela Kolinová

Klára Melíšková slaví 50: Po rozvodu se jí ulevilo. Sbalila manžela Vendulky utěšitelky z Básníků

Vlastníci - upoutávka

Herečka Klára Melíšková se po dlouhých sedmnácti letech rozvedla s manželem, hercem a dabérem Lukášem Hlavicou, s kterým má dvě děti, dceru Antonii a syna Ferdinanda. Byl to pro ni krok do neznáma, ale jak sama přiznává, bylo to rozhodnutí správné.

Manželství jí neklapalo delší dobu, několik let se snažila vztah zlepšit, ale nakonec přišla na to, že to stejně nefunguje a že takhle dál žít už nechce. Nejtěžší ovšem pro ni bylo učinit ten zásadní krok. „Trvalo dlouho a nebylo jednoduché k tomu dospět. Ale teď už vím, že někdy je dobré ten krok do neznáma udělat, i když nevíte, co vás dál čeká. Věřím, že když to uděláte ze svého nejhlubšího přesvědčení, vaše další cesta se vám ukáže a většinou se liší od vašich plánů a očekávání. Risk se vyplatí,“ svěřila se herečka v rozhovoru pro OnaDnes.

Když se k rozhodnutí konečně odhodlala, velmi se jí tím ulevilo. „Dáváte si postupně všechno dohromady a pak se to najednou stane a je to venku. Něco vyslovíte a zatřese to s vámi a zároveň i se všemi zúčastněnými. Potom koukáte, co jste udělala, a pomaličku si začínáte skládat život zpátky. V něčem je to strašně bolestivé a smutné, ale zároveň nějakým způsobem ozdravné a osvobozující. Bývalého muže mám velmi ráda, je to skvělý člověk a jsem šťastná, že právě on je otcem mých dětí, jen už jsme dál nemohli být partnery,“ dodala.

Nejvíce jí bylo líto dětí, které kvůli jejich rozvodu vyrůstají ve dvou domácnostech. „Rozhodně je to pro ně těžší, jde o zásek na celý život. Ale nedalo se nic jiného dělat. Pro mě stojí otevřenost a pravda na nejvyšší pozici. A když to znamená rozbití manželství, které nefunguje, přijde mi nesmyslné udržovat je jen kvůli dětem. Samozřejmě, že během života naše děti nasbíraly zranění, nějaká jsme jim způsobili i my s bývalým manželem, ale rozvodem jsem to rozřízla,“ prozradila Klára v rozhovoru pro Deník.

Románek s ženatým režisérem nevyšel

Po rozvodu sama dlouho nezůstala. Začala randit s o dva roky mladším režisérem Viktorem Taušem, jehož manželkou byla herečka Eva Jeníčková, kterou nejvíce proslavila role Vendulky utěšitelky z „Básníků“ nebo Mariky z komedie Sněženky a machři. Románek vydržel půl roku, pak ji režisér opustil. Od té doby žádný vážný vztah neměla. „Já to vlastně nějak neřeším. Občas jdou na mě splíny a obavy, že zůstanu sama, že nejsem schopna vztahu, ale někde v hloubi duše vím, že jsem. Že se jenom potřebuju „poskládat“, dopracovat k tomu, abych si nepřitahovala stejné typy partnerů,“ prohlásila herečka, kterou můžete vidět například ve vydařené komedii o domovní schůzi Vlastníci.

Čím je starší, tím se podle svých slov cítí lépe. „Stárnutí se nebojím. Cítím se lépe, než když jsem byla mladší. Připadám si nejvíce žensky, a to jsem dřív vůbec neměla. Když žena začne samu sebe vnímat ne vnějškově, ale víc dovnitř, do sebe, do vnímání sama sebe, kam ji stárnutí a zrání vede, zjistí, že plastikami a malováním to neukočíruje. Už před lety jsme s kolegyní Simonou Babčákovou říkaly, že začínáme na našem stárnutí makat. Čím dříve začnete, tím lépe to snášíte. Když vidím některé své starší kolegyně, které mají v sobě zdravého ducha a pracují na sobě, dobře jedí a cvičí, říkám si, že se to zvládnout dá,“ uzavřela oslavenkyně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.