Celebrity

26. ledna 2022 06:06

Anna Kopečková

Má postavu jako dvacítka! Olga Menzelová prozradila, jak si udržuje figuru

Přestože vdova po Jiřím Menzelovi oslavila 25. ledna 44. narozeniny a má za sebou tři porody, za její postavu by se nemusely stydět ani o generaci mladší ženy. Olga Menzelová prozradila, jak se udržuje ve formě.

Olga Menzelová prožila po boku svého manžela, oscarového režiséra Jiřího Menzela krásných a šťastných 22 let. O to těžší pro ni bylo, když onemocněl a Olga se o něj s pomocí zdravotníků tři roky starala, protože nechtěla, aby byl v nemocnici. Stres a smutek z pohledu na umírajícího milovaného muže si ale vybraly svou daň. „Když byl Jirka nemocný, tak jsem kvůli nervům na pochodu vypadala příšerně. Jak já říkám, byla jsem »olezlá« od hlavy až k patě, a když vás pořád něco svědí, tak máte někdy chuť skočit z okna. Tak jsem vysadila veškeré sacharidy – rýži, brambory, těstoviny, pečivo, zkrátka všechno. A k tomu jsem pila zeleninové šťávy, které jsem si lisovala doma. A pomohlo to, kůže se srovnala," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Později také přiznala, že udělala velkou chybu, když své trápení a smutek nesvěřila do rukou specialistů. „Pomoc psychoterapeuta jsem měla vyhledat daleko dříve, právě proto, že jde o velmi silný, bolestivý a niterný zážitek. Před pár měsíci jsem se dostala do stavu, kdy jsem neuměla ani vstát z postele, cítila jsem tak těžkou vnitřní únavu a vlastně i vnější a pochopila jsem, že se mi ty věci zase vrací. Člověk ale musí fungovat pro rodinu a děti a musí jít dál životem...,“ svěřila se v podcastu na Dvojce Českého rozhlasu.

Těžký rok po smrti manžela

Když Jiří Menzel v září 2020 zemřel, prožívala Olga náročné chvíle. Důvodem byl nejen smutek z odchodu manžela, ale také mediální smršť, která se strhla poté, co na svém Instagramu oznámila, že má ročního syna Alberta, kterého tajně porodila na Mallorce. Jeho otcem je uznávaný egyptolog a archeolog Miroslav Bárta. Právě on byl v tomto těžkém období její největší oporou.

Krásnou postavu nemá zadarmo

Přestože se ani po více než roce a půl se smrtí svého muže úplně nevyrovnala, zdá se, že se jí do rodinného života zase vrátila pohoda. Jistě k tomu přispívá to, že se sama cítí dobře po psychické i fyzické stránce. Olga nezastírá, že krásnou postavu nemá zadarmo. I když prý skoro pořád jí, dává si jen malé porce. A jak prozrazují fotografie na Instagramu, objevila kouzlo jógy a domácího posilování. „Myslím si, že základem je strava a dostatek čisté vody –- bez slazených nápojů. Je ale důležité se také hýbat. Já mám moc ráda jógu, plavání, s dětmi kola a koloběžky," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Olga vzpomíná na Jiřího Menzela

Tři děti se třemi různými muži

Olga Menzelová má tři děti, první dceru Annu s kameramanem Jaroslavem Brabcem, s Jiřím Menzelem dceru Evu a s Jiřím Bártou syna Alberta. „Je to sice nestandardní, ale už jen to, že jsem se dala dohromady s člověkem, co byl o čtyřicet let starší, bylo nestandardní, a to, co na to navazovalo... Nespadáme do nějakých šablon, ale mě to nezajímá. Žijeme si svůj život. Ještě když Jiří žil, holky byly šťastné, měly táty, kteří se o ně starali, milovali je, nežily v žádné tenzi. Neměla jsem dva partnery, měla jsem manžela Jirku. Jarda je táta Aničky, ale stará se i o Evičku. Stejně tak Jirka miloval Aničku. Ostatní nám mohli akorát závidět,“ řekla Menzelová dva měsíce po smrti svého muže v rozhovoru pro Prima Ženy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.