zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Režisér Jiří Menzel si myslel, že nemůže mít děti. Pravdu se dozvěděl až po letech od známé herečky

Žilková, Menzel potrat
Žilková, Menzel potrat
Zuzana Kučerová , Vydáno: 07.12.2021
Ačkoli byl režisér Jiří Menzel velkým milovníkem žen, dlouho si myslel, že je neplodný. Pravdu se dozvěděl až po letech od Veroniky Žilkové, která s ním v 80. letech čekala dítě. Herečka své velké životní tajemství prozradila v biografické knize Dělte dvěma.

reklama

Herečka Veronika Žilková ve své knize Dělte dvěma popsala, že v 80. letech čekala dítě s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem. Těhotenství, které skončilo potratem, před ním dlouhé roky tajila. I on sám si dlouho myslel, že je neplodný. „Nějaký doktor mu kdysi dal papír o neplodnosti, když na něj nějaká holka chtěla hodit rodičovství,“ napsala podle deníku Blesk Žilková v knize.

Herečka se do slavného režiséra zamilovala během festivalu v Karlových Varech. V té době se jí rozpadalo manželství s Jiřím Hanychem a s Menzelem prožili asi půlroční románek. „Asi po deseti, patnácti letech jsme se potkali při natáčení seriálu Hospoda. Byla jsem zrovna v osmém měsíci těhotenství s Vincentem. Vzal si mě do šatny a začal mi vyprávět o jednom velkém rodinném problému a došel až k tomu, že vlastně nebude mít pokračovatele rodu. A já na to: Vidíš, a my jsme spolu čekali dítě, a já, paličatá, ti nikdy nedala na výběr, jestli bys ho chtěl, nebo ne. On úplně zkoprněl,“ svěřuje se podle deníku Blesk Žilková ve své knize. „Stál v šatně a říkal: Ku*va, proč jsi mi to neřekla? Vždyť to všechno mohlo být jinak, samozřejmě bych si tě vzal.“

Veronika Žilková a Agáta Hanychová

Veroniku Žilkovou šokoval prezident Miloš Zeman. Co jí řekl o její dceři Agátě?

Vztahem s Menzelem řešila svou vlastní krizi

Možná mohlo být skutečně všechno jinak a z Veroniky Žilkové mohla být paní Menzelová. O Menzelovi se sice vědělo, že svou péčí zahrnoval řadu hereček, ale v době jejich setkání s nikým nechodil. „Chvíli jsem si myslela, že jsem jediná. Říkal mi Pampeliško, vozil mě tou sierrou, a já byla absolutně šíleně zamilovaná. V té době, kdy se mi rozpadlo manželství, měla jsem pracovní krizi a malé dítě, to pro mě byla taková snová bublina.“ O jejím těhotenství, které z vlastní vůle ukončila potratem, věděl jen málokdo. Nechtěla komplikovat život Menzelovi ani sobě. „Strašně holek si v podobné situaci zničí život, vědí, že otec toho dítěte není partner na celý život, on je taky tak nebere, ale dítě je k sobě spoutá. A já věděla, že Menzel má holek víc. Navíc jsem byla děsně spálená životem. Také jsem nechtěla dalším otěhotněním riskovat, že zase ztratím veškerou práci,“ vysvětluje v knize.  

Potrat byl rozvod s Bohem

Rozhodnutí jít na potrat pro Veroniku Žilkovou vůbec nebylo lehké a dodnes má z něj černé svědomí. „Potrat byl pro mě rozvod s Bohem. Od té doby jsem už nikdy neměla ten klidný pocit, že se o mě Bůh stará a že jsem hodná holka. Stala jsem se vyvrhelem v hodnotách, které jsem si sama určila,“ šokovala v knize svou upřímností Žilková. 

Dnes už pravda nikomu neublíží

A proč se rozhodla odhalit pravdu až po tolika letech, víc než rok po smrti Jiřího Menzela? „Dokud byl naživu, nikdy bych to neprozradila. Teď už tím nikomu neublížím. V době, kdy jsme spolu byli, jeho současná manželka snad ještě nebyla ani na světě,“ uzavřela Žilková. 

Veronika Žilková má celkem pět dětí – Agátu, Vincenta, Cyrila, Kordulu a Melichara, který se ale narodil s vrozenou vadou a žil jen kráce. Z jeho tragické smrti se dodnes nevzpamatovala.

Veronika Žilková jako Šímová

Veronika Žilková měla románek s hercem Michalem Peškem: Jednou zavolal, že umírá

Červený koberec 49. KVIFF – Olga Menzelová

Olga Menzelová vzpomíná na 22 let po boku Menzela: Nic se nedělo za něčími zády

Olga Menzelová zavzpomínala na Jiřího Menzela, od jehož smrti uběhl rok.

Intimní zpověď Olgy Menzelové rok po smrti manžela: Urna putuje z knihovny na hřbitov

reklama

Související témata: Veronika Žilková , Jiří Menzel , Dělte dvěma , dítě , potrat , těhotenství , Olga Menzelová , Showtime

reklama

Přečtěte si také

reklama