Celebrity

12. září 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Marika Gombitová po nehodě skončila na vozíku. Ze tří svateb sešlo. Plánovala i adopci

Slovenské zpěvačce Marice Gombitové se ve čtyřiadvaceti letech zhroutil svět a všechny sny se rozplynuly. Po autonehodě zůstala trvale upoutána na invalidní vozík. Dlouhé roky žila v ústraní a nikdo nevěděl, co dělá, jak žije a jak se jí daří. Jak se vyrovnala s tím, že nikdy v životě už nebude chodit? Jak nese fakt, že nadosmrti zůstane bezdětná? A kdo jí nyní dělá doma společnost?

Na ten den Marika Gombitová do smrti nezapomene. 30. listopadu roku 1980 odehrála s kapelou Modus koncert v Brně a vracela se domů do Bratislavy. Vůz řídila její kamarádka. Foukal silný vítr, hustě sněžilo, nebylo vidět na krok. Na dálnici vůz najel na velký sněhový jazyk, dostal smyk, několikrát se převrátil a skončil na střeše na poli. Zpěvačka nebyla připoutaná, vyletěla předním oknem a skončila zaklíněná pod autem. Když se probrala z bezvědomí, celé tělo ji bolelo, jen nohy necítila, jako by je neměla... „Řidička nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu vozovky. Při havárii byla těžce zraněna její spolujezdkyně, zpěvačka Mária Gombitová. Alkohol u řidičky nezjištěn. Na vozidle škoda asi 15 000 Kč,“ stálo tehdy v policejní svodce bezpečnostních složek.

Po převozu do nemocnice Marika bojovala o život. Měla zlomenou hrudní kost, obratle, levou ruku, další mnohačetná poranění a k tomu dostala zápal plic. Lékaři jí moc šancí nedávali. Navíc bylo jasné, že už se na nohy nikdy nepostaví. Ona však prokázala obrovskou vůli. Nevzdala se a dostala se z nejhoršího. Přestože od té doby žije s velkým handicapem, postavila se k tomu čelem. Na mizerný osud nežehrá, je šťastná, že těžkou autohavárii vůbec přežila. „Postupně jsem si uvědomila, jaké je štěstí, že jsem ještě dostala tuto šanci. A že tu asi ještě mám nějaké poslání. Naučila jsem se radovat z maličkostí, které mi v předchozím shonu zákonitě unikaly. Můj pohled na život, který je krásný, se změnil a začala jsem si ho vážit,“ prozradila nám před časem Marika. V nejtěžších chvílích ji držela nad vodou nesmírná podpora přátel, kteří celou dobu věřili, že si svůj život vybojuje.

Tři nevydařené lásky, marný pokus o adopci

Už upoutaná na invalidní vozík poznala Itala Alberta, do kterého se okamžitě zamilovala. Bylo jim spolu krásně a chtěli se vzít. Jenže rodiče nastávajícího ženicha si postavili hlavu. Nepřáli si, aby si vzal tělesně postiženou ženu a musel se o ni starat. Ze sňatku tak nakonec sešlo. Krutou ironií osudu je, že Alberto po havárii na motorce skončil v roce 2004 také na vozíčku. „Náš vztah s Albertem byl dlouholetý, v čase, kdy jsem byla na vozíku. Plánovali jsme svatbu a uvažovali jsme o adopci. Ale tak to život někdy zařídí, že nemůže být úplně naplněný,“ povzdechla si zpěvačka.

Její první velkou láskou byl o deset let starší Rudi, německý podnikatel vlastnící síť butiků s džínovým oblečením. Plánovali svatbu a usadit se hodlali v Německu. Marika získala devizový příslib, bez něhož se tehdy vycestovat nedalo, ale povolení měla pouze jeden týden. S loučením však otálela tak dlouho, až platnost víz vypršela. Hrozil průšvih a musela se okamžitě rozhodnout: Buď život s Rudim nebo milovaná hudba. Marika si vybrala muziku...

Vážný vztah před osudnou nehodou prožívala také s bubeníkem skupiny Katapult Toljou Kohoutem. I s ním vše směřovalo ke sňatku. „Čím déle jsme spolu byli, tím to bylo krásnější a hlubší. Vlastně už jsme byli rodina. Mariku si velmi oblíbila moje máma i bratr. Přestěhoval jsem se za ní do Bratislavy. Pak jí ale někdo nakukal, že jsem záletník a další nesmysly. Dodnes nemůžu pochopit, proč mě tehdy poslala pryč, neudělal jsem nic, čím bych jí ublížil,“ svěřil se během svého života Tolja. Po pár letech se znovu potkali a Marika měla velkou snahu dát to s ním znovu dohromady. Jenže to už on měl namířeno do Anglie, kam emigroval. „Po letech jsem se dozvěděl, že byla hodně zklamaná. Nikdy mi však nedala vědět, že by se se mnou ráda setkala, neudělala žádné vstřícné gesto. Byl jsem v zakázané cizině, ale komunikační kanály existovaly. Například jsem se několikrát potkal s jejím manažerem, ale on nic, ani slovíčko,“ popsal Kohout. Jak později ze slov Mariky Gombitové vyplynulo, zřejmě šlo o nedorozumění. Nikdo nechtěl udělat první krok. „Podstatou všeho, co dělám, je láska k práci, lidem, věcem. Bez lásky se nedá normálně existovat. Do mého života patřili tři muži, které jsem upřímně milovala a kteří mi navždy zůstali v srdci. Rudi, Tolja a Alberto,“ prozradila zpěvačka.

A jak se má dnes? Rozhodně si nestěžuje a žije spokojený život. Její blízcí jí nedávno pořídili živého koně. Jmenuje se Lariot a je určený na hipoterapii. Má svoji fyzioterapeutku, která ho připravuje, aby byl Marice oporou nejen po psychické, ale i po fyzické stránce. Společnost jí dělají také její dva pejskové, bišonci s krásnými jmény: Lucky a Láska. Aby nebyla na nikom závislá a co nejvíce soběstačná, pořídila si zpěvačka elektrický terénní vozík.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.