Celebrity

20. prosince 2021 06:01

Gabriela Kolinová

První Vánoce bez Popelky Libušky Šafránkové. Jak je na tom Josef Abrhám, kde prožije svátky?

Po smrti milované manželky opustil herec Josef Abrhám pražskou vilu, v níž s Libuší dlouhá léta bydleli, a odstěhoval se k synovi Josefovi na Moravu. Tam také prožije vánoční svátky, obklopen svou nejbližší rodinou. Podle informací z důvěryhodného zdroje je na tom po zdravotní stránce čím dál hůř.

Ze smrti milované manželky herečky Libuše Šafránkové, která zemřela letos v červnu, dva dny po svých osmašedesátých narozeninách, se Josef Abrhám stále ještě nevzpamatoval. Není na tom dobře psychicky, ani zdravotně a bez pomoci nejbližších se neobejde.

Kromě problémům se srdcem čelí poruchám termoregulace, což je choroba, kdy dotyčný necítí teplo a je mu neustále zima. Navíc má velké problémy s pohybem a poslední rok se pohybuje už jen na invalidním vozíku.

Abrhámův zdravotní stav byl komplikovaný už za života jeho manželky Libuše Šafránkové. Právě ona o něj s láskou a něhou pečovala. Když zemřela, přidaly se další komplikace, a to především psychického rázu. Herec se uzavřel ještě více do sebe, utápí se v žalu, a kromě rodiny s nikým nekomunikuje.

Nemocný Abrhám žije u syna, radost mu dělají vnoučata

Jeho jediný syn Josef, který žije s rodinou poblíž Brna, si ho natrvalo nastěhoval k sobě domů, kde se o něj vzorně stará. Je tak pod stálým dohledem, není sám a své nejmilovanější má nablízku. Radost mu dělají především vnoučata, která jsou pro něj tím největším rozptýlením. Dva z nich, patnáctiletý Josef a třináctiletý Antonín dokonce pokračují v jeho šlépějích a táhne je to k filmu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně ceny.

Abrhám se tak vrátil na místo, odkud pochází. Narodil se ve Zlíně a jihomoravská metropole pro něj celý život představovala druhý domov. „Manželka pochází ze Šlapanic u Brna, kde má rodinu, jezdíme tam, co nejčastěji to jde, především o prázdninách. Tento kraj je nám velmi blízký, máme to tady moc rádi,“ svěřil se v roce 2013 v Brně na premiéře dokumentu s názvem Hoteliér, který režíroval jeho syn Josef.

Nadcházející vánoční svátky prožije herec obklopen milující rodinou. Emocím se ale jen těžko ubrání. První štědrý den bez své životní lásky, s kterou prožil nádherných pětačtyřicet let... A co teprve až se v televizi začnou vysílat tradiční české pohádky, v nichž jeho Libuška excelovala... Člověk nemusí být psycholog, aby věděl, že nastávající období bude pro Josefa Abrháma velmi těžkou zkouškou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.