Celebrity

27. listopadu 2021 05:59

Anna Kopečková

Neuvěřitelná podoba ve filmu Klan Gucci: Kteří herci vypadají skoro jako dvojníci reálných postav?

Nový film režiséra Ridleyho Scotta Klan Gucci (v originále House of Gucci), ve kterém ztvárnila hlavní roli Lady Gaga, vypráví o všech skandálech, moci, lásce i zradě, které kdysi obklopovaly rodinu stojící za italským módním impériem a nakonec vyústily až ve vraždu. Nakolik si jsou herci podobní s reálnými postavami?

Klan Gucci byl natočen podle knihy Sary Gay Folden a byl inspirován skutečným příběhem slavného italského módního domu Gucci. Pokud jde o výběr herců, odvedli tvůrci filmu z velké části skvělou práci. Lady Gaga jako Patrizia Reggiani je dokonalá. A i řada dalších herců si je se svými reálnými protějšky až neuvěřitelně podobná. Posuďte sami:

Patrizia Reggiani a Lady Gaga

Bývalá manželka vnuka zakladatele módního domu Gucci Maurizia Gucciho, známá také jako „Černá vdova,“ byla usvědčena z toho, že nechala zavraždit svého exmanžela. Původně si měla odsedět 29 let, nakonec to bylo jen 18 a v roce 2014 byla propuštěna.

Ve filmu ztvárnila Patrizii Lady Gaga, která už dříve prokázala svůj herecký talent a od filmových kritiků sklízí velkou chválu. Svůj vzhled a hlas vypilovala k dokonalosti. Do své postavy se doslova vžila a například celých devět měsíců mluvila jen s italským přízvukem. Volbu své filmové představitelky si pochvalovala i samotná Patrizia Reggiani, které vadilo jen to, že Gaga neměla zájem poznat ji osobně.

Maurizio Gucci a Adam Driver

Maurizio, vnuk zakladatele módního domu Gucci, byl předsedou skupiny Gucci jen čtyři roky, než prodal své akcie společnosti Investcorp. Dva roky poté, v roce 1995, byl ve věku 46 let zastřelen vrahem najatým svou exmanželkou, když v italském Miláně vstupoval do budovy.

Původně měl roli Maurizia hrát Christian Bale, režisér Ridley Scott si ale prosadil Adama Drivera, známého například z Hvězdných válek. A udělal dobře. S vlasy, brýlemi ze 70. let a obleky Gucci vypadá Adam Driver téměř jako skutečný Maurizio.

Paolo Gucci a Jared Leto

Také Mauriziův bratranec Paolo byl vnukem zakladatele módního domu a koncem 60. let jejím hlavním designérem a viceprezidentem. Později si tajně založil vlastní podnik a když ho jeho otec zažaloval, nechal ho s pomocí Maurizia z firmy odstranit a upozornil také na jeho daňové úniky.

Americký herec a frontman skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto je jako Paolo docela zábavný, ale ne každému se to líbí. Například Paolova dcera Patrizia Gucci prohlásila v rozhovoru pro Associated Press, že se cítí uražena.

Aldo Gucci a Al Pacino

Paolův otec a Mauriziův strýc Aldo byl předsedou Gucci více než 30 let. Byl nejstarším synem zakladatele módního impéria Guccia Gucciho.

Ikonický Al Pacino možná nevypadá úplně jako skutečný Aldo, ale hraje ho skvěle.

Rodolfo Gucci a Jeremy Irons

Otec Maurizia Gucciho byl v mládí velmi pohledný. Dokonce měl nastartovanou celkem úspěšnou hereckou kariéru, než se nakonec po smrti svého otce vrátil do rodinného podniku.

Anglický herec Jeremy Irons dokonale vystihl Rodolfa Gucciho jako samotářského muže, který stále lpěl na své herecké minulosti.

Tom Ford a Reeve Carney

Než si založil vlastní luxusní značku, pracoval americký návrhář pro Gucci. Začínal navrhováním dámské konfekce a nakonec se vyšplhal až na pozici kreativního ředitele.

Americký písničkář a herec Reeve Carney vypadá v reálu tak trochu jako mladší verze Toma Forda. I jeho výběr pro tuto roli byl skvělou volbou.

Domenico De Sole a Jack Huston

Bývalý prezident a generální ředitel Gucci Group zachránil firmu Gucci v době, kdy jí hrozil bankrot, a znovu ji dovedl k celosvětové nadvládě. Později se stal předsedou Tom Ford International.

I volba britského herce Jacka Hustona byla velmi šťastná, přestože neexistuje příliš mnoho snímků mladšího Domenica pro srovnání.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.