Celebrity

22. dubna 2021 06:05

Petra Kloidová

Mazaná Kate. Při pohřbu využila lsti, aby dala prince Harryho a Williama znovu dohromady

Britská média ji nazývají novou budoucí královnou. Vévodkyně Kate, manželka prince Williama, se na pohřbu prince Phillipa ukázala jako žena, která dokáže stmelit celou rodinu. Projevila empatii, kterou Britové tak oceňují. Zároveň využila malé ženské lsti, aby dala dohromady dva rozhádané bratry a zachránila královskou rodinu v krizi.

Kate jako nový pilíř monarchie?

Elegantní a silná, tak vypadala vévodkyně Kate na sobotním pohřbu prince Philipa. V černých šatech od britské návrhářky v přepočtu za 48 tisíc korun a s perlovým náhrdelníkem, který nosila i princezna Diana, na sebe nestrhávala v úctě k rodině pozornost, ačkoliv vypadala skvěle. Její gesto ale Britům tak trochu otevřelo oči nad sílou ženského elementu nejdůležitější rodiny v Británii.

Podle odborníků by se žena prince Williama mohla stát novým pilířem britské monarchie. Kate se totiž rozhodla využít situace, kdy šestatřicetiletý princ Harry přijel na pohřeb svého dědečka, a vyřešit problémy královské rodiny. Celé Anglii předvedla, že po deseti letech v rodině je už její nepostradatelnou součástí. A Britům ukazuje obyčejnou lidskost královské instituce.

Malá lest chtě nechtě dala bratry dohromady

Ačkoliv se britská monarchie rozhodla zakopat válečnou sekeru a spory s princem Harrym zkrátka neřešit, vévodkyně Kate velice elegantně zakročila. Odborníci si všimli, že Kate celou dobu pohřebního ceremoniálu sledovala prince Harryho, který se jevil velice nervózní. Není se čemu divit, bylo to jeho první setkání s rodinou po skandálním interview s Oprah Winfrey.

Když smuteční hosté po obřadu opustili kapli, Kate zapředla s princem Harrym hovor. Dobře vychovaný princ William tak svou choť musel následovat a k rozhovoru se připojil. Nemalou měrou k jejich sblížení přispěl i princ Charles, který odvolal limuzíny, proto museli jít nejužší rodinní příslušníci pěšky. Po cestě se pak vévodkyně Kate od bratrů odpojila a rychlým krokem se přidala k jiné skupině hostů, aby bratry nechala o samotě.

Nevšední gesto pro Charlese

Jak jsme již psali, princ Charles byl smrtí prince Philipa doslova zničený, což bylo vidět i na pohřbu. Vévodkyně Kate si toho nemohla nevšimnout a rozrušenému Charlesovi dala polibek na tvář jako gesto útěchy. To je však pro monarchii velice nestandardní. Britové hlasitě oceňují její empatii a projev emocí stejně jako u královny Alžběty, která nad ztrátou manžela plakala. Královská rodina tak ukazuje, že jsou to lidé z masa a kostí, což je jejich poddaným sympatické.

Mělo snažení vévodkyně Kate výsledek? Poslední informace z médií mluví o tom, že Harry napsal velice osobní dopis svému otci. Dále doplňují, že Princ Charles měl o víkendu dvouhodinový rozhovor s Harrym a Williamem. Princ Harry se ovšem se svou rodinou nezdržel a v den královniných narozenin odletěl za svou těhotnou manželkou Meghan Markle zpět do Ameriky.

Pohřeb Philipa prý utvrdil Harryho a Meghan ve výběru jména pro holčičku, která se má narodit v létě. Jak by se tedy měla jmenovat? Ve hře jsou tyto dvě varianty

Sdílejte článek
Štítky rodina Princezna Diana pohřeb rozhovor Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královská rodina Karel III. pohřeb prince Philipa William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Princ Philip, vévoda z Edinburghu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.