Celebrity

26. února 2021 05:59

Gabriela Kolinová

Potrat je tabu. Tyto známé ženy se nebály a promluvily o ztrátě miminka

Potrat je velmi choulostivé téma. Není divu, že o něm ženy nechtějí mluvit. Jenže pak se často uzavřou do sebe, obviňují se a litují. A to není dobře. Kdyby o ztrátě miminka hovořily, třeba by se jim ulevilo. Jako těmto známým ženám, které se nebály o zaniklém těhotenství promluvit. Možná právě proto, aby pomohly ostatním ženám. A vzkázaly jim: Nejste samy!

Meghan Markle

Když se Meghan Markle svěřila, že v létě loňského roku potratila, zaskočila svou upřímností celý svět. V osudný den zvedala syna Archieho z postýlky a ucítila silnou bolest v podbříšku: „Okamžitě jsem padla na kolena se synem v náručí a začala zpívat ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Ale věděla jsem, že je něco špatně,“ napsala. O potratu mluví jako o jednom z nejbolestivějších momentů svého života: „Svírala jsem mého prvorozeného Archieho a věděla jsem, že o své druhé děťátko právě přicházím.“

Svou intimní zpovědí otevřela diskuzi, zda by se o takto citlivých záležitostech mělo hovořit veřejně. Zatímco jedni otevřenost vévodkyně kritizovali, druzí říkali, že může pomoci ostatním ženám, aby se necítily provinile, osaměle a vyhledaly pomoc.

A přesně kvůli ostatním ženám Meghan o potratu promluvila: „Ztráta dítěte znamená nesnesitelný zármutek, který sice zažívá řada lidí, ale mluví o něm málokdo. Zjistili jsme, že ze stovky žen zažije potrat deset až dvacet z nich. Navzdory takovým číslům je toto téma stále tabu,” napsala.

Meghan ale nebyla jediná, která o ztrátě miminka otevřeně promluvila. Které další ženy se nebály o potratu mluvit?

Chrissy Teigen

O své bolesti ze ztráty dítěte veřejně také promluvila modelka Chrissy Teigen, manželka amerického zpěváka Johna Legenda. Na svém Instagramu zveřejnila několik emotivních černobílých fotek, které zachycují její smutek a zoufalství těsně po potratu. Šlo o její třetí těhotenství, které však bylo plné komplikací. Zdrcující události předcházelo velmi silné krvácení. „Cítíme obrovskou bolest, jakou jsme dosud necítili. O jméně svých dětí jsme se rozhodovali vždy až na poslední chvíli, ale z nějakého důvodu jsme tomu malému v mém břiše začali říkat Jack. Moc nás mrzí, že první chvíle tvého života byly tak moc komplikované a že jsme ti nemohli dát domov, který si potřeboval k přežití. Navždy tě budeme milovat,“ uvedla na svém profilu na sociální síti Instagram. Mnoho fanoušků s modelkou souznělo a poslalo Chrissy empatické vzkazy, ovšem někteří ji pro otevřenost kritizovali. Takové věci na Instagram nepatří.

Nicole Kidman

Také herečka Nicole Kidman přišla o miminko. Dokonce dvakrát. Stalo se to v době, kdy žila se svým bývalým manželem Tomem Cruisem. Poprvé jí bylo třiadvacet let a šlo o mimoděložní těhotenství. Pár potom adoptoval dvě děti, dnes osmadvacetiletou Isabellu, a o tři roky mladšího Connora. Druhý potrat prodělala Nicole na konci manželství s Cruisem. Celé to popsala jako velice traumatizující zážitek, který i po třiceti letech stále bolí: „Je to utrpení a obrovská bolest. A ztráta. O velikém smutku, které cítí žena po potratu, se pořád dost nemluví,“ uvedla herečka pro britský časopis Tatler. Nicole Kidman se po rozvodu s Tomem Cruisem vdala za zpěváka Keitha Urbana, se kterým má dvě dcery. Obě adoptivní děti se rozhodly žít s otcem a jeho novou ženou, Nicole prý nikdy nenazývaly matkou.

Jitka Čvančarová

I herečka Jitka Čvančarová se rozhodla promluvit o nejtěžších chvílích, o potratu, který prodělala v době, kdy pečovala o nemocnou maminku. Stejně jako ostatní doufá, že tím může pomoci dalším ženám, které si možná procházejí něčím podobným. I když to bylo pro Jitku strašně těžké, mělo to svůj smysl: „Je to strašná věc a je to velmi bolestivá věc pro ženu. Kdyby se to miminko narodilo v tom období, tak bych neměla prostor tolik se věnovat své mamince a nechat ji odejít doma,“ svěřila se Jitka Čvančarová v talkshow magazínu Reflex. Po smrti matky herečka opět otěhotněla. V létě 2018 se jí narodil syn Theodor. S partnerem Petrem Čadkem už má devítiletou Elenu Emilii.

Natálie Kočendová

Nejvíc bolestivou zkušenost si prožila miss Natálie Kočendová. Ta přišla o miminko až v šestém měsíci těhotenství. Na Instagramu zveřejnila fotografii s mrtvým dítětem v náručí. Což mnohé pobouřilo, ale odborníci to vlastně vítají. Je to určitá forma, jak se s tragédií vyrovnat. A také pomoci ostatním. Fotku prý Natálie zveřejnila i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací. Podle ní ta bolest asi nezmizí nikdy. „Navždy tady budeš s námi. Navždy budeš můj milovaný syn. Má fazolka,“ napsala na instagramu Kočendová a připojila fotografii z nemocnice, na níž má velmi uplakané oči. „Takovou lásku a štěstí, jako jsem zažívala 6 měsíců s tebou, jsem nikdy nezažila. Nyní to vystřídala neskutečná bolest. Ztratila jsem kousek sebe. Dala bych vše za to, abych opět cítila tvé kopance a po porodu si tě mohla vzít zdravého domů,“ dodala.

Potrat si prožily i Pink, Beyoncé nebo Gwyneth Paltrow

O potratu promluvily také zpěvačky Beyoncé, Céline Dione, Pink nebo Mariah Carey. Také herečka Gwyneth Paltrow, která má s bývalým partnerem, zpěvákem Chrisem Martinem, dvě děti. Prozradila, že čekala třetí dítě, ale bohužel o něj přišla. „Měla jsem velmi ošklivou zkušenost, byla jsem těhotná potřetí. Nevyšlo to a málem jsem zemřela,“ svěřila se hollywoodská hvězda magazínu You v roce 2013. Herečka Courteney Cox, která ztvárnila v seriálu Přátelé Moniku, měla problémy s početím. Úplně stejné jako její seriálová postava. „Neměla jsem nakonec takový problém s početím, ale nedokázala jsem dítě udržet,“ svěřila se.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.