Celebrity

26. února 2021 05:59

Gabriela Kolinová

Potrat je tabu. Tyto známé ženy se nebály a promluvily o ztrátě miminka

Potrat je velmi choulostivé téma. Není divu, že o něm ženy nechtějí mluvit. Jenže pak se často uzavřou do sebe, obviňují se a litují. A to není dobře. Kdyby o ztrátě miminka hovořily, třeba by se jim ulevilo. Jako těmto známým ženám, které se nebály o zaniklém těhotenství promluvit. Možná právě proto, aby pomohly ostatním ženám. A vzkázaly jim: Nejste samy!

Meghan Markle

Když se Meghan Markle svěřila, že v létě loňského roku potratila, zaskočila svou upřímností celý svět. V osudný den zvedala syna Archieho z postýlky a ucítila silnou bolest v podbříšku: „Okamžitě jsem padla na kolena se synem v náručí a začala zpívat ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Ale věděla jsem, že je něco špatně,“ napsala. O potratu mluví jako o jednom z nejbolestivějších momentů svého života: „Svírala jsem mého prvorozeného Archieho a věděla jsem, že o své druhé děťátko právě přicházím.“

Svou intimní zpovědí otevřela diskuzi, zda by se o takto citlivých záležitostech mělo hovořit veřejně. Zatímco jedni otevřenost vévodkyně kritizovali, druzí říkali, že může pomoci ostatním ženám, aby se necítily provinile, osaměle a vyhledaly pomoc.

A přesně kvůli ostatním ženám Meghan o potratu promluvila: „Ztráta dítěte znamená nesnesitelný zármutek, který sice zažívá řada lidí, ale mluví o něm málokdo. Zjistili jsme, že ze stovky žen zažije potrat deset až dvacet z nich. Navzdory takovým číslům je toto téma stále tabu,” napsala.

Meghan ale nebyla jediná, která o ztrátě miminka otevřeně promluvila. Které další ženy se nebály o potratu mluvit?

Chrissy Teigen

O své bolesti ze ztráty dítěte veřejně také promluvila modelka Chrissy Teigen, manželka amerického zpěváka Johna Legenda. Na svém Instagramu zveřejnila několik emotivních černobílých fotek, které zachycují její smutek a zoufalství těsně po potratu. Šlo o její třetí těhotenství, které však bylo plné komplikací. Zdrcující události předcházelo velmi silné krvácení. „Cítíme obrovskou bolest, jakou jsme dosud necítili. O jméně svých dětí jsme se rozhodovali vždy až na poslední chvíli, ale z nějakého důvodu jsme tomu malému v mém břiše začali říkat Jack. Moc nás mrzí, že první chvíle tvého života byly tak moc komplikované a že jsme ti nemohli dát domov, který si potřeboval k přežití. Navždy tě budeme milovat,“ uvedla na svém profilu na sociální síti Instagram. Mnoho fanoušků s modelkou souznělo a poslalo Chrissy empatické vzkazy, ovšem někteří ji pro otevřenost kritizovali. Takové věci na Instagram nepatří.

Nicole Kidman

Také herečka Nicole Kidman přišla o miminko. Dokonce dvakrát. Stalo se to v době, kdy žila se svým bývalým manželem Tomem Cruisem. Poprvé jí bylo třiadvacet let a šlo o mimoděložní těhotenství. Pár potom adoptoval dvě děti, dnes osmadvacetiletou Isabellu, a o tři roky mladšího Connora. Druhý potrat prodělala Nicole na konci manželství s Cruisem. Celé to popsala jako velice traumatizující zážitek, který i po třiceti letech stále bolí: „Je to utrpení a obrovská bolest. A ztráta. O velikém smutku, které cítí žena po potratu, se pořád dost nemluví,“ uvedla herečka pro britský časopis Tatler. Nicole Kidman se po rozvodu s Tomem Cruisem vdala za zpěváka Keitha Urbana, se kterým má dvě dcery. Obě adoptivní děti se rozhodly žít s otcem a jeho novou ženou, Nicole prý nikdy nenazývaly matkou.

Jitka Čvančarová

I herečka Jitka Čvančarová se rozhodla promluvit o nejtěžších chvílích, o potratu, který prodělala v době, kdy pečovala o nemocnou maminku. Stejně jako ostatní doufá, že tím může pomoci dalším ženám, které si možná procházejí něčím podobným. I když to bylo pro Jitku strašně těžké, mělo to svůj smysl: „Je to strašná věc a je to velmi bolestivá věc pro ženu. Kdyby se to miminko narodilo v tom období, tak bych neměla prostor tolik se věnovat své mamince a nechat ji odejít doma,“ svěřila se Jitka Čvančarová v talkshow magazínu Reflex. Po smrti matky herečka opět otěhotněla. V létě 2018 se jí narodil syn Theodor. S partnerem Petrem Čadkem už má devítiletou Elenu Emilii.

Natálie Kočendová

Nejvíc bolestivou zkušenost si prožila miss Natálie Kočendová. Ta přišla o miminko až v šestém měsíci těhotenství. Na Instagramu zveřejnila fotografii s mrtvým dítětem v náručí. Což mnohé pobouřilo, ale odborníci to vlastně vítají. Je to určitá forma, jak se s tragédií vyrovnat. A také pomoci ostatním. Fotku prý Natálie zveřejnila i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací. Podle ní ta bolest asi nezmizí nikdy. „Navždy tady budeš s námi. Navždy budeš můj milovaný syn. Má fazolka,“ napsala na instagramu Kočendová a připojila fotografii z nemocnice, na níž má velmi uplakané oči. „Takovou lásku a štěstí, jako jsem zažívala 6 měsíců s tebou, jsem nikdy nezažila. Nyní to vystřídala neskutečná bolest. Ztratila jsem kousek sebe. Dala bych vše za to, abych opět cítila tvé kopance a po porodu si tě mohla vzít zdravého domů,“ dodala.

Potrat si prožily i Pink, Beyoncé nebo Gwyneth Paltrow

O potratu promluvily také zpěvačky Beyoncé, Céline Dione, Pink nebo Mariah Carey. Také herečka Gwyneth Paltrow, která má s bývalým partnerem, zpěvákem Chrisem Martinem, dvě děti. Prozradila, že čekala třetí dítě, ale bohužel o něj přišla. „Měla jsem velmi ošklivou zkušenost, byla jsem těhotná potřetí. Nevyšlo to a málem jsem zemřela,“ svěřila se hollywoodská hvězda magazínu You v roce 2013. Herečka Courteney Cox, která ztvárnila v seriálu Přátelé Moniku, měla problémy s početím. Úplně stejné jako její seriálová postava. „Neměla jsem nakonec takový problém s početím, ale nedokázala jsem dítě udržet,“ svěřila se.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.