Celebrity

30. června 2021 06:00

Petra Kloidová

Princezna Diana: Když umírala po boku Dodiho Al-Fayeda, milovala jiného

Princezna Diana by 1. července oslavila 60. narozeniny. Jak by asi vypadal život královny lidských srdcí dnes? Diana usilovala celý život o lásku, nikdy se ale nedočkala šťastného konce. Poslední den v srpnu roku 1997 umírala v pařížském tunelu po boku egyptského playboye Dodiho Al-Fayeda, v srdci ale měla jiného.

Říkala mu pan Úžasný. Princezna Diana poznala svého vyvoleného v nemocnici, když šla navštívit muže své přítelkyně, který prodělal operaci srdce. Hasnat Khan byl chirurg těsně po škole, pracoval devadesát hodin týdně a se svým nízkým platem si mohl dovolit jen jednopokojový byt v londýnské čtvrti Chelsea. Princezna na něj dojem neudělala, zato on udělal dojem na Dianu, která byla už dva roky odloučena od prince Charlese. Když odešel z nemocničního pokoje, princezna se obrátila na svou kamarádku: „Není úžasný? A jeho jméno je Hasnat Khan, má to napsané na botách.“

Zavzpomínejte na princeznu Dianu:

Diana se 1. září roku 1995 zamilovala na první pohled, další dva týdny se snažila mladého chirurga potkat v nemocnici. Ona byla pětatřicetiletá světová celebrita číslo jedna, on obyčejný muž, muslim, jenž začínal budovat kariéru a miloval pivo Guiness. Když se konečně potkali v nemocničním výtahu a jejich pohledy se setkaly, schůzka byla na spadnutí. Po společné večeři s přáteli za Londýnem se z nich stal pár.

Tajný románek princezny s mladým chirurgem

Tajný románek pro Dianu představoval návrat k normálnímu životu, po kterém částečně toužila. Život s mladým chirurgem ale nebyl žádný med. Když Hasnat nepracoval, chtěl spát. Diana za ním v černé paruce dojížděla do jeho bytu v Chelsea, kde mu vařila nebo uklízela. Občas trávili volné dny i v Kensingtonském paláci, kde princezna žila sama. Když se jí kamarádky ptaly na to, proč s ním vlastně je, odpovídala zasněně: „Miluji ho. Je tak oddaný své práci.“ Každý společný moment se topila v jeho sametově hnědých očích.

Hasnata nezajímal svět paparazzi a královské rodiny. „Je jediným člověkem, který se mě nesnaží prodat,“ říkávala Diana. Hasnat Khan v policejním spisu z roku 2004, kdy se případ úmrtí Diany znovu otevřel, zavzpomínal na věci, které spolu jako pár prožívali. Obyčejná návštěva hospody, kde si princezna poprvé v životě mohla sama objednat pití, byl pro Dianu zážitek.

Utajené návštěvy v nemocnici a nešťastný pugét květin

Zamilovaná princezna za lékařem jezdila na noční služby do nemocnice, aby s ním mohla trávit více času. Měla převlek a její přítomnost byla pro nemocniční zaměstnance veřejným tajemstvím. Ačkoliv nikdo nemohl jasně říci, co se mezi mladým doktorem a Dianou děje, všichni se děsili toho, že její návštěvy prosáknou do krutého britského bulváru.

Diana jednou z legrace poslala Khanovi pugét květin do nemocnice a spustila tím detektivní práci britských bulvárních novinářů, kteří začali tušit. Floristka, jež květinu posílala, po nátlaku prozradila, že objednávka pochází z Kensingtonského paláce. „Mluvili s bývalými přítelkyněmi, navštívili moji vysokou školu a ptali se na mě mých profesorů,“ vzpomíná chirurg Hasnat Khan na první úder britských médií. Ten moment pro něj byl znamením toho, čeho se obával. Žít v klidu vedle královny lidských srdcí pro něj bude dost možná nemožné.

Plánování svatby a mediální tlak

Vztah princezny a chirurga trval dva roky. Diana a Hasnat mluvili o svatbě, princezna se rozhodla svého přítele představit i dětem. Ve své charitativní práci se našla, snažila se pomoci nemocnici, kde její přítel pracoval, a zároveň se svým partnerem hledala způsob, jak žít obyčejný život bez blesků fotografů.

Diana přemýšlela o Austrálii, Khan tvrdil, že jediné, jak mohou svůj problém vyřešit, je návrat do Pákistánu. V médiích začaly vycházet velké články o milostném poměru Diany, mladý chirurg pravidelně dostával do své e-mailové schránky výhrůžky smrtí. Tlak na zamilovanou dvojici byl obrovský.

Kulturní přešlap se sendviči

Hasnat pocházel z tradiční pákistánské rodiny, která mu platila drahé vzdělání v Británii. Fakt, že si jejich syn přiveze z Anglie křesťanskou celebritu, by je zrovna nenadchl, a tak se Diana snažila sblížit s britskou pákistánskou smetánkou, aby pochopila tradiční zvyklosti a roli ženy v tamní společnosti. I tak ale dělala velké přešlapy. Když si Khan přivedl své pákistánské přátele, udělala jim sendviče ze slaniny prostě proto, že je uměla nejlépe. Diana se ani tak nevzdávala, byla rozhodnuta získat rodiče své lásky na svou stranu, cestovala do Pákistánu, kde dělala osvětu a vybírala peníze pro místní nemocnice.

Rozchod znenadání po výletě do Saint-Tropéz

V půlce roku 1997 probíhaly finální momenty rozvodu s princem Charlesem. Diana se v těžkém období soustředila hlavně na děti, prince Williama a Harryho chtěla odvézt pryč z mediálního balastu. Cestovala s nimi po Evropě a pozvání dostala i od egyptského podnikatele Mohameda Al-Fayeda do jeho krásné vily v Saint-Tropez. Mohamed pozval i svého syna, známého playboye Dodiho, který tehdy randil s jednou z modelek Calvina Kleina. „Do té doby bylo mezi námi všechno v pořádku. Během výletu se ale Diana začala chovat divně. Nezvedala telefony. Říkal jsem jí do telefonu, že mám pocit, že je něco špatně, ale odpověděla, že má problém se signálem,“ vzpomíná Hasnat.

Princezna Diana po výletě do Saint-Tropez odlétala na pohřeb zavražděného návrháře Gianni Versaceho a z Milána letěla tajně na víkend za Dodim do Paříže. Hasnat se naposledy s Dianou viděl 27. června, kdy mu řekla, že je mezi nimi konec. Prý byla jako vyměněná, oči jí těkaly směrem k telefonu. Odmítla, že by za jejich rozchodem mohl být někdo třetí. Byl to poslední den, kdy Hasnat Khan Dianu viděl.

Chtěla princezna Diana, aby chirurg žárlil?

Po rozchodu princezna hodně cestovala, například do Bosny a Hercegoviny, a na začátku srpna v roce 1997 se svěřila kamarádce Rose Monckton, že se s mladým chirurgem rozešla. Tehdejší ředitelka šperkařské firmy Tiffany prozradila, že Diana během celého výletu na jachtě mluvila jen o něm. Princezna byla po rozchodu v kontaktu s částí rodiny Khana, kterou nenechala na pochybách, že jsou stále spolu. Rose Montock tvrdí, že si je jistá, že románek s multimilionářem Al-Fayedem začala proto, aby na ni Hasnat žárlil. Tomu věří i Hasnat.

„Diana mě chránila. Nejen před médii, ale také před informacemi. Nejspíš to dělala proto, že si myslela, že máme společnou budoucnost,“ prozradil Hasnat Khan. 31. srpna v roce 1997 princezna Diana vydechla naposledy po boku Dodiho Al-Fayeda během autonehody v Paříži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.