zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Otevřená zpověď Shannen Doherty v posledním stadiu rakoviny: Nevzdávám to!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anna Kopečková , Vydáno: 13.10.2021
Herečka Shannen Doherty, kterou si všichni pamatují jako Brendu z Beverly Hills, se už šestým rokem léčí s rakovinou prsu. A i když se její nemoc dostala už do posledního stadia a její stav je vážný, nepřestala pracovat a svým odhodláním se snaží inspirovat další ženy.

reklama

Shannen Doherty, která letos v dubnu oslavila padesáté narozeniny, si diagnózu rakoviny prsu vyslechla poprvé v roce 2015. Tehdy podstoupila mastektomii, chemoterapii i radiační léčbu. Po dvou letech sice oznámila, že je rakovina v klidovém stadiu, ale už o rok později se nemoc bohužel vrátila. Novou diagnózu se dozvěděla jen čtyři měsíce před předčasnou smrtí svého hereckého kolegy Luka Perryho, který zemřel v březnu 2019 na mozkovou příhodu. A počátkem minulého roku herečka nečekaně oznámila, že rakovina je už ve čtvrtém, tedy posledním stadiu.

Luke Perry a Shannen Doherty v seriálu Beverly Hills 90210
Autor: profimedia Luke Perry a Shannen Doherty v seriálu Beverly Hills 90210

Pomáhá jí práce a pozitivní myšlení

Hvězda seriálu Čarodějky ale není typ člověka, který se zavře doma a bude se litovat. Shannen se naopak pustila do práce. Točí film s Brucem Willisem a hotové jsou i další dva filmy, které se budou vysílat na internetové televizi. Jeden z nich je dokonce o ženě, která bojuje se stejnou diagnózou jako Shannen. „Myslela jsem, že to bude hodně zajímavý způsob, jak se vypořádat s rakovinou prsu,“ řekla herečka v rámci kampaně za zvýšení povědomí o rakovině prsu, která probíhá v říjnu. „Když jsem se v roce 2018 dozvěděla novou diagnózu, neřekla jsem to nikomu kromě své rodiny a přátel. Musela jsem se s tím v té době sama vypořádat. Ale zároveň se teď cítím šťastná, že mohu vše sdílet a cítit podporu od lidí,“ svěřila se Doherty, která překvapuje nejen svou chutí do práce, ale i pozitivním smýšlením o svém životě.

Shannen Doherty o rakovině
Autor: profimedia Shannen Doherty o rakovině

„Mám se skvěle. Dobře se o sebe starám, cítím se být silná, zdravá, cítím, že přede mnou není nic jiného než příležitosti. Snad to dává smysl. Příležitost k tomu změnit systém zdravotní péče a rozšířit povědomí o rakovině.“ Shannen prozradila, že je za svou nemoc dokonce jistým způsobem vděčná a vyzývá ženy, aby se nebály chodit na pravidelná vyšetření.

 

 

Upřímná i na sociálních sítích

Shannen se nebojí ukázat reálnou tvář nemoci, jejíž léčba často bolí, ani na sociálních sítích. A svým přístupem se od začátku snažila všem ukázat, že není třeba se vzdávat a naděje vždy existuje. „Je to všechno hezké? NE, ale je to pravdivé a doufám, že díky sdílení budeme všichni lépe obeznámeni s tím, jak rakovina vypadá,“ napsala herečka na svém Instagramu, kde zároveň povzbuzuje ostatní, aby se zbavili strachu a postavili se čemukoli, co před nimi stojí. Ona sama se překážky snaží překonávat humorem. „Pomáhal mi dostat se přes to, co se zdálo nemožné. Doufám, že všichni najdeme humor v nemožném," ukončila svůj příspěvek.

Shannen Doherty oznámila, že trpí rakovinou čtvrtého stádia

Hvězda z Beverly Hills 90210 oznámila, že trpí rakovinou čtvrtého stadia

Jak poznat rakovinu prsu? Pomoci vám může i slavný obrázek s citrony!

Jak poznat rakovinu prsu? Pomůže vám slavný obrázek s citrony!

 

Míša Kuklová v pořadu CNN Prima NEWS Povídej.

Míša Kuklová o zákeřné rakovině: Věděla jsem, že přijde. S Pomejem to byl drsný stres

Zpěvačka Anna K. dvakrát vyhrála boj s rakovinou prsu

Anna K. dvakrát porazila rakovinu: Byla to nálož, říká. Jak to má s očkováním?

reklama

Související témata: Beverly Hills 90210 , Brenda Walsh , rakovina prsu , Luke Perry

reklama

Přečtěte si také

reklama