Celebrity

13. října 2021 05:55

Anna Kopečková

Otevřená zpověď Shannen Doherty v posledním stadiu rakoviny: Nevzdávám to!

Shannen Doherty v posledním stádiu rakoviny (otevřená zpověď)

Herečka Shannen Doherty, kterou si všichni pamatují jako Brendu z Beverly Hills, se už šestým rokem léčí s rakovinou prsu. A i když se její nemoc dostala už do posledního stadia a její stav je vážný, nepřestala pracovat a svým odhodláním se snaží inspirovat další ženy.

Shannen Doherty, která letos v dubnu oslavila padesáté narozeniny, si diagnózu rakoviny prsu vyslechla poprvé v roce 2015. Tehdy podstoupila mastektomii, chemoterapii i radiační léčbu. Po dvou letech sice oznámila, že je rakovina v klidovém stadiu, ale už o rok později se nemoc bohužel vrátila. Novou diagnózu se dozvěděla jen čtyři měsíce před předčasnou smrtí svého hereckého kolegy Luka Perryho, který zemřel v březnu 2019 na mozkovou příhodu. A počátkem minulého roku herečka nečekaně oznámila, že rakovina je už ve čtvrtém, tedy posledním stadiu.

Pomáhá jí práce a pozitivní myšlení

Hvězda seriálu Čarodějky ale není typ člověka, který se zavře doma a bude se litovat. Shannen se naopak pustila do práce. Točí film s Brucem Willisem a hotové jsou i další dva filmy, které se budou vysílat na internetové televizi. Jeden z nich je dokonce o ženě, která bojuje se stejnou diagnózou jako Shannen. „Myslela jsem, že to bude hodně zajímavý způsob, jak se vypořádat s rakovinou prsu,“ řekla herečka v rámci kampaně za zvýšení povědomí o rakovině prsu, která probíhá v říjnu. „Když jsem se v roce 2018 dozvěděla novou diagnózu, neřekla jsem to nikomu kromě své rodiny a přátel. Musela jsem se s tím v té době sama vypořádat. Ale zároveň se teď cítím šťastná, že mohu vše sdílet a cítit podporu od lidí,“ svěřila se Doherty, která překvapuje nejen svou chutí do práce, ale i pozitivním smýšlením o svém životě.

„Mám se skvěle. Dobře se o sebe starám, cítím se být silná, zdravá, cítím, že přede mnou není nic jiného než příležitosti. Snad to dává smysl. Příležitost k tomu změnit systém zdravotní péče a rozšířit povědomí o rakovině.“ Shannen prozradila, že je za svou nemoc dokonce jistým způsobem vděčná a vyzývá ženy, aby se nebály chodit na pravidelná vyšetření.

Upřímná i na sociálních sítích

Shannen se nebojí ukázat reálnou tvář nemoci, jejíž léčba často bolí, ani na sociálních sítích. A svým přístupem se od začátku snažila všem ukázat, že není třeba se vzdávat a naděje vždy existuje. „Je to všechno hezké? NE, ale je to pravdivé a doufám, že díky sdílení budeme všichni lépe obeznámeni s tím, jak rakovina vypadá,“ napsala herečka na svém Instagramu, kde zároveň povzbuzuje ostatní, aby se zbavili strachu a postavili se čemukoli, co před nimi stojí. Ona sama se překážky snaží překonávat humorem. „Pomáhal mi dostat se přes to, co se zdálo nemožné. Doufám, že všichni najdeme humor v nemožném," ukončila svůj příspěvek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.