Smutné narozeniny Katky Žbirkové. Poprvé od dvaceti bez Mekyho. Poslala emotivní vzkaz

Zpěvák Meky Žbirka zemřel minulý rok na podzim na zápal plic a jeho manželka tak strávila poprvé po 35 letech své narozeniny bez milovaného muže. Fanouškům poslala dojemné poděkování za přání. To sdílela na sociální síti společně se svou fotkou.

Kateřina Žbirková 4. ledna oslavila své 55. narozeniny a při té příležitosti sdílela na profilu Mekyho Žbirky dojemný snímek, na kterém stojí před zdí, kterou zdobí nápisy a vzkazy věnované právě zesnulému zpěvákovi. „Opravdu z celého srdce děkuji za všechna vaše přání k mým včerejším narozeninám. Prvním od mých dvacátých bez Mekyho. You made my day,“ napsala k fotce.

Seznámili se díky rozhovoru pro školní časopis

S Mekym se Kateřina seznámila ještě v době, kdy studovala na gymnáziu a měla s ním dělat rozhovor pro školní časopis, který však nikdy nevyšel. „Za naše seznámení může režisér Vojta Nouzák. Je to můj spolužák z gymplu, spolu jsme dělali do školního časopisu rozhovory se známými lidmi. Došlo na Mekyho a jeho koncert v Lucerně. Vojta Nouzák je ale fanatický fotbalový fanoušek, fandí Slávii, a zrovna se hrál fotbal, když se měl dělat rozhovor s Mekym. Tak mě poslal samotnou – a takhle to dopadlo. Moje babička bydlela v Lucerně nad velkým sálem a já jsem znala zadní cestičky, které vedou do sálu. Dostala jsem se až k šatně, byla jsem docela drzá, bylo mi osmnáct. Zaklepala jsem – a on tam stál,“ vzpomínala na seznámení v pořadu 7 pádů Honzy Dědka Kateřina Žbirková.

Dlouhou dobu o jejich vztahu věděli jen dva přátelé a Kateřina o Mekym neřekla ani své rodině. „Meky za mnou tenkrát tajně přijel na maturitní ples, neměl ještě řidičák, a tak přemluvil svého kamaráda, aby se obětoval a přivezl ho do Prahy. Tehdy mě napadlo, že on to snad i myslí vážně. Kamarád nás pak v autě vozil půl hodiny kolem Lucerny, zatímco mě začali hledat rodiče. Ale nedozvěděli se to ještě dlouho,“ vzpomínala na jejich začátky Kateřina v rozhovoru pro iDnes. Vzali se v roce 1988 a z manželství, které trvalo 33 let mají dvě děti – Lindu a Davida. Z prvního manželství má Meky dceru Denisu.

Po smrti Mekyho si Kateřina vzala správu jeho profilu na starost a pravidelně na něm sdílí vzpomínky z jeho života. „Jeho účet na Instagramu a Facebooku budu dál spravovat a informovat vás o všem, co se bude dít, a jsem připravená Mekyho plány dotáhnout, jak si přál,“ slíbila fanouškům Žbirková.

První Vánoce bez Mekyho strávila s rodinou a přáteli

I když pro Kateřinu bylo období vánočních svátků ozvlášťě bolestivé, strávila ho obklopená rodinou a blízkými přáteli. „Zvládla jsem to v rámci situace dobře. Byla jsem v Londýně týden před svátky, proběhla večeře na Mekyho počest s Petrem Čechem, jeho ženou Martinou, výtvarnicí Milou Furstovou a producentem Robem Cassem,“ uvedla pro deník Blesk Žbirková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.