Tajemství Gabriely Wilhelmové: V manželství s Frejem létaly talíře, dvakrát potratila

Herečka Gabriela Wilhelmová, která by letos oslavila 80. narozeniny, byla rázná žena, která se s ničím a nikým nepárala. Co na srdci, to na jazyku. Milovala život, společnost, dobré jídlo, ráda pořádala večírky a hostila ostatní. Osud jí bohužel těchto radostí moc nedopřál. Dožila se šedesáti let. Zabila ji rakovina, se kterou bojovala šest let.

Gabriela Wilhelmová herecké kariéře dlouho podřizovala svůj život a ten milostný šel tak trochu stranou. To se ovšem změnilo společně se seznámením s o rok starším hercem Ladislavem Frejem, který už měl za sebou jedno nevydařené manželství. Zamilovala se do něj a Frej její lásku opětoval. Po pár měsících randění byla svatba.

Jak se ale brzy ukázalo, každý si společné soužití představoval trochu jinak a vztah jim příliš nefungoval. Doma měli „Itálii“, často se hádali a létaly talíře. Během manželství museli překonat i velmi bolestné události. Dvakrát spolu čekali miminko, ale ani jednou to nevyšlo. Gabriela pokaždé potratila. I to bylo důvodem, proč se rozvedli. Paradoxně až v době, kdy už netvořili pár, se z nich stali velmi dobří přátelé. Brali se jako bratr a sestra.

Druhé manželství Wilhelmové už bylo láskyplné

Druhým manželem Gabriely Wilhelmové byl režisér Rudolf Růžička, se kterým až do konce svého života prožívala láskyplný, harmonický vztah. V pozdějším věku nabyla korpulentní postavu, za což mohla především její velká kulinářská vášeň. Podle kolegů a vzpomínek herce Jana Skopečka velmi ráda a znamenitě vařila a pořádala hostiny.

V roce 1996 však onemocněla rakovinou. Zdravotní problémy snášela velmi statečně, snažila se bojovat, nevzdávala se a zachovávala si pozitivní přístup. Bohužel zákeřná choroba byla nad její síly. Zemřela 14. října v roce 2002, sedm měsíců po svých šedesátinách.

Pocházela ze zámožné rodiny, doma měli služky

Herečka, která proslula svojí bezprostředností, živelností a nezaměnitelným smíchem, se narodila do zámožné rodiny. Její otec vlastnil továrnu a jako dítě měla všechno, na co si ukázala. Doma měli služky a se svými sourozenci, starší sestrou Josefou, mladší Miluškou a bratrem Karlem, si žili jako v bavlnce. Když projevila touhu stát se herečkou, rodiče ji v tom maximálně podporovali.

Vystudovala brněnskou JAMU a po absolutoriu působila na oblastních scénách v Ostravě, Pardubicích, Uherském Hradišti a v brněnském Divadle na provázku. Nakonec se dostala do Prahy, kde účinkovala v Činoherním klubu, Redutě a Viole. Přestože dávala přednost divadlu, ve filmu a televizi vytvořila řadu nádherných rolí, které se na televizních obrazovkách reprízují téměř každý rok. Z povědomí diváků tak už nikdy nezmizí.

Zdroj: Autorský článek. Vznikl na základě osobních vzpomínek herce Jana Skopečka, se kterým redaktor David Laštovka vedl rozhovor.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.