Celebrity

22. prosince 2021 06:00

Jiřina Köppelová

Věra Špinarová by se pro druhé rozdala. Z toho, co se dělo před její smrtí, však běhá mráz po zádech

Život zpěvačky Věry Špinarové vyhasl tak, jak by si skoro každý umělec přál. Na pódiu, během vyprodaného koncertu. Na odchod do pěveckého nebe byla tato dáma se zlatem v hrdle ale příliš mladá. Zemřela ve věku 65 let. Její nečekaná smrt zdrtila celý národ.

Věra Špinarová by 22. prosince 2021 oslavila teprve 70. narozeniny, podle některých kolegů však byla její smrt zbytečná a dalo se jí zabránit. Možná stačilo jen trochu ubrat plyn a mohla rozdávat radost svým fanouškům dál. Už před lety cítila, že by se měla více šetřit. Varovné signály přicházely postupně. Kvůli zdravotní indispozici musela zrušit několik koncertů. Dokonce vážně uvažovala nad tím, že se zpíváním, do kterého dávala veškerou energii a všechny své síly, skončí.

Chtěla tak učinit v době, kdy odejde do důchodu. Domnívala se, že ji výše penze zajistí potřebnou finanční jistotu. Když ale otevřela obálku s finančním výměrem, zděsila se. „Všichni mi říkali, čím více si budeš platit, tím lépe se ve stáří budeš mít. Tak jsem tak činila – a výsledek? Strašný! To, co za důchod dostávám, by mě neuživilo. Poplatila bych tím maximálně složenky, nic víc. A skončila někde pod mostem. Takže i kdybych náhodou chtěla se zpíváním někdy skončit, vážně nemůžu,“ postěžovala si nám Věra necelé dva roky před smrtí.

Místo užívání klidného stáří se tak musela pořádně otáčet. Její kalendář byl od ledna do prosince nabitý k prasknutí. Za jeden měsíc stačila odzpívat i deset koncertů. Na tolik vytoužený odpočinek a relax jí moc času nezbývalo. A zdravíčko postupně odcházelo. Po velkém koncertním turné s Petrou Janů zkolabovala a musela strávit dva měsíce na nemocničním lůžku. Tehdy se hovořilo o těžké viróze. Sotva se zpěvačce udělalo lépe, dál jela naplno. Jenže přišel další kolaps. Při vystoupení v Karlových Varech se jí udělalo špatně, protože si prý zapomněla vzít léky na krevní tlak. Koncert po zákroku lékaře ze záchranky ale nakonec dozpívala.

Moc se těšila na podzimní společné turné s Heidi Janků, jejímž manželem byl její bývalý muž, hudebník Ivoš Pavlík, s nímž měla syna Adama, který ji s kapelou až do konce života doprovázel. K tomu už bohužel nedošlo. Věra během svého koncertu v Čáslavi ve středu 22. března 2017 po prvních dvou odzpívaných písničkách zkolabovala. Šlo o zástavu srdce. Přestože byla v hledišti přítomná doktorka, která jí ihned poskytla první pomoc, život se jí už zachránit nepodařilo. Po převozu vrtulníkem do motolské nemocnice se zpěvačka z kómatu neprobrala a po několika dnech zemřela. Přišel konec, krutý a nečekaný.

Bratra jí zabili na Vánoce. Vrah se nikdy nenašel

Věru Špinarovou snad všichni kolegové obdivovali nejen pro nádherný hlas, ale také pro její povahu. Měla dobrácké srdce, pro druhé by se rozdala, osud se s ní ale nemazlil. Milovaný bratr Luboš, ke kterému vzhlížela, tragicky zemřel v pouhých sedmadvaceti letech přímo na Vánoce. Chystal se tehdy z Prahy, kde pracoval na svátky, domů. Stačil ještě nakoupit dárky, které už ale nedovezl. Nalezen byl s proraženou hlavou ve sklepě domu na pražském Smíchově, který byl určený k demolici. Místo do nemocnice ho ale odvezli na záchytku a velkou ránu na hlavě objevili, až když zemřel. Pachatele, který mu smrtelné zranění způsobil, se nikdy nepodařilo vypátrat. „Není den, kdybych si na něj nevzpomněla. Chybí mi,“ svěřila se autorovi článku Věra. Po chvíli ticha však prokázala, že není ženou, která by nad svým osudem byla zvyklá fňukat. „Ale víte co. Nejsem zdaleka jediná, kdo nečekaně o tak blízkou osobu přišel. Takových rodin je víc. Nic s tím nenaděláte. Život je už zkrátka takovej,“ pokrčila rameny.

Se smrtí v rodině se musela vyrovnat i slavná herečka Vlasta Chramostová:

Smůlu měla i na muže. Po rozvodu s otcem svého jediného syna Adama, Ivošem Pavlíkem, který měl až příliš velkou slabost pro ženy, se dala dohromady s pěveckým idolem 80. let Vítězslavem Vávrou. V roce 1984 se vzali, ale láska jim dlouho nevydržela. Také Vávra ji podváděl. Rozvedli se sice až v roce 1999, ale fakticky už spolu nežili mnoho let předtím. Po tomto vztahu už zpěvačka na chlapy rezignovala. Objevily se sice tu a tam krátkodobé známosti, ale nic vážného. „Mám dva černé psy, ovčáka a knírače, to jsou moje lásky. Nikoho jiného už potkávat netoužím. Jsem spokojená tak, jak to je. Abych se zbavila poslední závislosti na mužích, udělala jsem si kondiční jízdy a obnovila si řidičák,“ prozradila nám ke svému soukromí Věra.

Druhým mužem Věry Špinarové byl zpívající bubeník Vítězslav Vávra:

ZDROJ: Deník Blesk, Prima Ženy a archiv autora


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.