Zdenek Merta před oslavou 70 skončil s covidem na kyslíku. Na pokoji byl se Čtvrtníčkem

Rozhovor se Zorou Jandovou

Herečka Zora Jandová tvrdí, že odpouštění se dá naučit a usnadňuje život. Jestli to praktikuje i v manželství, není divu, že jí to se Zdenkem Mertou klape už přes třicet let. Covid prodělali oba dva. Zdenek byl ovšem pár měsíců před oslavou sedmdesátin na přístrojích a rodina o něj měla velký strach. V nemocnici se však potkal se známým komikem Petrem Čtvrtníčkem a chvíli si myslel, že je to skrytá kamera.

Herečka, zpěvačka, textařka, pedagožka i věčná studentka Zora Jandová a uznávaný hudební skladatel Zdenek Merta jsou spolu úctyhodných třicet tři let. Na děti si počkali a tak loni jejich dvě dcery Viktorka a Esther oslavily třicetiny a dvacetiny.

Covid? Rodina měla strach. Se Čtvrtníčkem se pořád řehtali

Oslavu Zdenkových sedmdesátin zhatila covidová opatření, navíc si těžkým průběhem nemoci prošel i on sám. Zora Jandová přiznala, že o svého muže měla obavy: „Zvenku to vypadalo výrazně hůř než jak se cítil Zdenek, samozřejmě jsme měli obrovský strach, když byl na kyslíku. Ale náhodou byl na pokoji s kamarádem, řehtali se od rána do večera,“ prozradila v pořadu Showtime.

Tím kamarádem nebyl nikdo jiný než komik Petr Čtvrtníček, který covid také prodělal a neměl zrovna lehký průběh. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS popsal, jak s nemocí bojoval. „Přišel jsem do pokoje a tam seděl Čtvrtníček v masce, já myslel, že je to skrytá kamera,“ dodal s úsměvem Merta, který přiznal, že po návratu z nemocnice na něj dolehla špatná nálada. „Když jsem přežil ty špatný doby, tak jsem se vrátil veselejší, ale zase to na mě začalo padat ta osamělost, nikam se nesmělo...," vysvětlil Merta. Chvíli dokonce přemýšlel, že by se vrátil zpátky do nemocnice. „Chodil kolem rybníku a krmil jsem kachny," přiznal.

Petr Čtvrtníček: Na covid mi umřel táta, sám jsem měl namále. Už bych to nechtěl zažít

Z chmurů Mertu dostal jeho kamarád Ondřej Pivec, který mu navrhl, aby natočil desku. „Obklopil jsem se mladými chlapci, oni jsou totiž zvědaví, jaký to bude, až budou staří. Ondřej Pivec říkal: Hraješ pěkně na klavír, nahraj cédéčko,“ objasnil v pořadu Showtime Merta, který má za sebou více než padesát let hudební kariéry.

Na albu najdete duety, které nazpíval vedle manželky a dcery Esther třeba s Ondřejem Pivcem, Jiřím Vodičkou nebo Vojtou Dykem. Hudba je pro Mertu a Jandovou lék a zní u nich v domě v Mníšku pod Brdy neustále, i díky Zoře, která se v rámci rehabilitace po covidu učí hrát na pozoun a zahrála dokonce i manželovi k narozeninám.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.