Celebrity

7. března 2024 10:30

David Laštovka

Zpěvačka Valérie Čižmárová zemřela předčasně. Miloval ji Menšík, zlomila ji ztráta dítěte

Na hudební scénu vtrhla jako uragán. Měla obrovský talent. Hlas, který jí snad všechny tuzemské zpěvačky záviděly. Místo hvězdné kariéry však přišel pád a předčasná, bohužel i zbytečná smrt. Zpěvačka Valérie Čižmárová zemřela 7. března 2005 ve věku 53 let.

Rodačka ze Slovenska byla v 70. letech velkým osvěžením tehdejší československé pop-music. Začínala v šestnácti letech v pražském Divadle Rokoko jako náhrada za Helenu Vondráčkovou, která odcházela do nově zakládané skupiny Golden Kids. Účinkovala v několika muzikálech po boku Waldemara Matušky, Karla Hály, Laďky Kozderkové nebo Jitky Zelenkové. Poté několik let působila v Německu, kde se pravidelně objevovala na televizních obrazovkách.

Chtěl ji Menšík, vzala si lékaře

Po návratu do rodné vlasti začala sólově vystupovat s vlastní hudební skupinou a v roce 1975 se stala členkou Divadla Semafor. Její image byla na tu dobu velmi netypická a nebála se překvapovat. Oblékala se například v pánském stylu: černý oblek, černý klobouk, pestré kravaty. Muži po ní šíleli. Jedním z největších obdivovatelů byl hvězdný herec Vladimír Menšík.

Za manžela si však vzala lékaře, se kterým toužila založit rodinu. To se ale nepodařilo. Potratila a následné vyšetření ukázalo, že šance znovu otěhotnět je v jejím případě minimální. I to bylo důvodem rozpadu prvního manželství. Od té doby začala pozvolna upadat i její kariéra. Po revoluci v roce 1989 upadla v zapomnění, což velmi těžce nesla. Cítila se nedoceněná, utápěla se v depresích a začaly ji sužovat zdravotní problémy.

Neléčená štítná žláza jí byla osudnou

„Jsem v invalidním důchodu. Mám problémy se srdíčkem,“ svěřila se Čižmárová Blesku dva týdny před smrtí. Jedinou oporou jí byl dlouholetý partner, saxofonista Pavel Kondelík, se kterým žila až do konce svého života. Dlouhé roky měla problémy se štítnou žlázou, což ale neřešila a odmítala jít k lékaři.

Zemřela v březnu 2005. Příčinou byl patrně neléčený nádor. „Měla potíže se štítnou žlázou. Bála se jít na operaci, těžce dýchala a pak i špatně mluvila. Ani já, ani doktor jsme ji nedokázali dostat do nemocnice. V neděli jsem volal záchranku a v pondělí odešla,“ prozradil její poslední partner Pavel Kondelík pro Blesk.cz.

Podívejte se také na rozhovor se zpěvačkou Marií Rottrovou:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.