Celebrity

18. května 2022 13:39

Josef Šťastna

Česká Barbie v šoku z utrpení ukrajinských žen: Dostal ji příběh z Kyjeva

Experimentátorka na módním poli a provokatérka, která se nebojí svěřit své tělo do rukou plastických chirurgů, znovu prokázala, že jí není lhostejný osud utlačovaných lidí. Gabriela Jiráčková (22), která se proslavila jako Česká Barbie, upozornila na to, jak trpí ukrajinské ženy.

Gabriela Jiráčková (22), která je známá pod přezdívkou Česká Barbie, každý den sleduje děsivé zprávy z Ukrajiny, která se brání ruské okupaci. Zejména ji šokovalo, jak ruští vojáci zachází s ukrajinskými ženami.

Již dříve Gabriela Jiráčková plánovala, že se vrátí ke zpívání, které má ráda od dětství. Když na Ukrajině začala válka, bylo jí jasné, že silné poselství sdělí prostřednictvím emotivního songu.

Česká Barbie se vrací k hudbě

„Zpět k hudbě jsem se oficiálně chtěla vrátit až mým debutovým albem, které vzniká ve spolupráci se známými americkými a evropskými umělci. Bohužel události ve světě, a o to víc, že se přímo dotýkají mých blízkých, tomu chtěly, abych se vrátila dříve a tu bolest v srdci ze sebe vyzpívala už teď. Na konci února jsem otevřela stejně jako každé jiné ráno na telefonu chat s mojí kamarádkou, módní návrhářkou z Kyjeva, se kterou si dopisuji. Avšak na místo vždy veselého až euforického štěbetání jsem četla jen mrazivou modlitbu. Psala, že na město padají bomby. Že je doma s maminkou na sídlišti v 7. patře a nemají kam utéct,“ popsala Česká Barbie pro Prima Ženy, proč se rozhodla, že ukrajinské ženy musí podpořit přes nový song.

Více o momentální situaci na Ukrajině najdete v tomto videu:

„Se slzami v očích a z hlubokého zármutku nad tím, jak těžké je dovolat se pomoci, když mocným selže rozum, jsme spolu s mými přáteli a skvělými hudebníky Niou a Fillipianem ještě ten den tuto modlitbu zhudebnili. A tak vznikla skladba Where the sun has gone. Představovala jsem si svůj oficiální pěvecký návrat úplně jinak, vesele a s jinými konsekvencemi, avšak nemohla jsem jinak,“ doplnila Gabriela Jiráčková pro Prima Ženy, proč se v klipu stylizovala do role ukrajinské panenky, které ublíží válka.

Gabriela Jiráčková si uvědomuje, že píseň je velmi kontroverzní, ale říká, že prostě nemohla mlčet. K songu vznikl i merch, jehož výtěžek Česká Barbie věnuje nadačnímu fondu, který podporuje Ukrajince.

Sdílejte článek
Štítky válka hudba Ukrajina Rusko Kyjev Barbie Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková) Česká Barbie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.