Je jednou z prvních kapitánek na světě a díky svému humoru se stala hvězdou internetu

Je jí 42 let a aby mohla řídit loď za dvě miliardy dolarů, musela studovat 19 let. Svým humorem a vhledem do života kapitánky luxusní výletní lodi si získala obrovské publikum na sociálních sítích.

Kate McCue je první Američankou a pátou ženou na světě, která se stala kapitánkou obří výletní lodi. Pokud se nalodíte na „Celebrity Edge“, jedna z prvních věcí, které uslyšíte je uvítání kapitánky Kate McCue. Humor, s kterým bojuje se sexistickými dotazy („Jak můžete být kapitánkou lodi, když jste jenom žena?“) ji vystřelil do nebes sociálních sítích. Její video na TikToku, kde nevzdělanému muži odpovídá na všetečnou otázku, jak je možné, že je žena a řídí loď, se stal hitem TikToku. Vidělo ho už víc jak 4,3 milionů lidí. Kate ale nestrádá ani na Instagramu, kde ji sleduje víc jak 180 tisíc lidí. A přitom k tomu stačilo tak málo! 19 let studovat a tvrdě pracovat.

Práce 9 měsíců v kuse a zkáza tyranských kapitánů

Před pěti lety se jako první Američanka postavila za kormidlo jedné z nejluxusnějších lodí na světě. Před tím 13 let sloužila na lodi. „Jeden z nejzábavnějších aspektů této práce je právě cestování po celém světě. Práce na lodi vám nabídne spoustu zážitků a příležitostí, o kterých se vám nikdy ani nezdálo,“ vysvětluje kapitánka, která pracuje 9 měsíců v kuse, někdy ji ale zastihnete na „pouhé“ tříměsíční službě po Karibiku.

Za privilegium cestovat po luxusních destinacích ale stojí tvrdá práce a také několikaleté bourání společenských stereotypů, na které Kate McCue naráží dodnes. A svět námořnictva? Ten nikdy nebyl pro holky, ale časy se mění. „V dřívějších dobách jste nad sebou měli kapitány – tyrany, na které jste mohli promluvit ve chvíli, kdy vás on vyzval. Za posledních dvacet let se ale i ty nejostřejší hrany zaoblily, tihle lidé se začali chovat o něco lépe. A pokud se nedokázali adaptovat, rychle se ukázalo, že na lodi pro ně není místo,“ vysvětluje pozitivní změnu profesního prostředí.

Je jedna z prvních kapitánek na světě zadaná a má děti?

Lidé ji připodobňují k hollywoodské herečce Sandře Bulock, zatímco dvaačtyřicetiletá Kate McCue se usmívá a na obhlídku lodi chodí se svou čtyřletou kočkou. V jednom z poučných videí na sociální síti TikTok se vyjadřuje k tomu, zda mohou mít zaměstnanci na palubě zvířata. Kate a její milovaná kočka je jasnou odpovědí.

Jednu z nejčastějších otázek, které dostává na sociálních sítích je, zda je zadaná. Pohledná brunetka už je několik let vdanou paní. S manželem se potkali samozřejmě na lodi, kde její muž pracuje jako technický inženýr a na identifikačním odznaku hrdě nosí „manžel kapitánky“. Jedna z dalších otázek jsou samozřejmě děti. Kate kromě kočičího dítěte žádné jiné nemá… až na jednu maličkost! Je zodpovědná za více jak 1 000 lidí na palubě.

„Práci bych nikdy neměnila a nemohla bych vydržet v kanceláři od devíti do pěti. Žít na moři je kompletně odlišná zkušenost. Lidé na palubě, místa, která navštívím, dokonce i počasí…všechno je každý den jiné a já to miluji,“ reflektuje život na moři kapitánka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.