Seriály a filmy

17. srpna 2013 15:28

Markéta Zídková

My dear young lady - další příběh od vás čtenářů

Příběh, který prožívá Dan s Valerii není ojedinělý. Párů, kdy ona je starší než on, je kolem nás řada. I když ne vždy vydrží napořád. Jako ten Lukášův.

Na střední škole jsme měli hodiny biologie. Je fakt, že mě tenhle předmět nikdy moc nezajímal a už na základce jsme při hodinách přírodopisu chodili s klukama na záchod kouřit, ale tady se lámal chleba.

Do hodiny k nám totiž nepřišla sedmdesátiletá babička se svraštělou kůží a opadávajícími vlasy jako květy staré růže, ale krásná zralá paní, něco jako Merilyn Monroe nebo Greta Garbo, když se za nimi na Hollywoodských večírcích otáčeli všichni pánové a zdravili je "My dear young lady".

Něco na té paní bylo, něco, co mě přitahovalo a ty oči, jo ty jsem miloval. Zprvu by mě ani ve snu nenapadlo, co bude následovat - nebo spíš, že sen se může stát skutečností, ale abych nepředbíhal.

Její hodiny jsem hltal, pozoroval ji, jak se zaujetím vykládá a sledoval její linie, které mi imponovaly. Testy, které jsme psaly, dopadly podle očekávání za 5 a toho, že jsem na biologii "machr", si Young lady všimla po měsíci a nabídla mi, že mi bude dávat hodiny doučování u ní doma.

Začal jsem cítit šanci, jako když eskymák stojí dva týdny s harpunou na kře a pod ním se objeví kosatka.

O dva dny později jsem šel poprvé k ní. Bydlela sama, měla malou garsonku a všude perfektní klid. Doučování bylo velmi neformální, protože už na začátku mi nabídla víno. Asi po dvou hodinách jsem zjistil, že máme vypité tři lahve a o doučování už ani náznakem nešlo.

Lukášovi posíláme ručník, osušku, žabky, kačenku. Děkujeme za skvělý text.

Seděli jsme na její pohovce, které nebyla širší než metr a půl a ona mě políbila. Voněla krásným parfémem, takovou vůni jsem nikdy necítil. Dál už si to asi umíte domyslet sami - neskutečné!

Náš vztah pokračoval zhruba dva měsíce, chodil jsem k ní a najednou se mi i v té biologii začalo dařit. Skrývali jsme se před světem, aby nás náhodou někdo nezahlédl. Tak jsme třeba jednou šli do kina tak, že jsme tam přišli nezávisle na sobě a přisedli si k sobě, až když se setmnělo. Držel jsem ji za ruku a náš sedmnáctiletý věkový rozdíl mi nepřipadl vůbec důležitý. Bylo nám hezky.

Pak mi ale Young lady oznámila, že odjíždí do Ameriky za sestrou. Zbořil se mi svět, byl jsem v šoku, zlomený. Zamiloval jsem se do ní, ale nemohl jsem nic dělat, odjela. Od té doby jsem o ni neslyšel, mé vzpomínky ale zůstanou navždy.

Lukáš

Tady najdete inspiraci, jaké příběhy nás zajímají

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.