Celebrity

19. dubna 2023 05:30

David Laštovka

Krutý osud Lubomíra Lipského. Syn umrzl na horách, bratra zabil blesk v rybníce

Od narození nezapomenutelného českého herce Lubomíra Lipského, který zazářil třeba ve filmech Ať žijí duchové nebo Šest medvědů s Cibulkou, právě uplynulo 100 let. Zatímco on se dožil požehnaného věku, jeho nejbližší takové štěstí neměli. Předčasně pochoval milovaného bratra i syna.

Lubomír Lipský se narodil v Pelhřimově. Měl dva bratry, Oldřicha, který se stal věhlasným režisérem, a Dalibora, jenž byl rovněž umělecky nadaný, ale dospělosti se nedožil. O život přišel tragicky v pouhých sedmnácti letech, kdy ho při koupání v rybníce zabil blesk. „Velmi často na něj vzpomínám. Měl obrovský herecký talent, mohl toho v životě hodně dokázat. Bohužel mu nebylo přáno,“ svěřil se redaktorovi webu Prima Ženy během života Lubomír Lipský.

Přečtěte si také: Manželka Zdeňka Svěráka je zároveň jeho první láskou. Jednou jí ve vztahu ublížil

K herectví se s bratry dostal díky otci, který vlastnil cukrárnu s kavárnou a k tomu vedl místní ochotnický spolek. „V divadle jsme strávili dětství, milovali jsme to,“ prozradil Lipský.

Neštěstí na horách

S životní láskou Věrou, která byla tanečnice, se seznámil v třiadvaceti letech. Po třech letech známosti se vzali a zůstali spolu celý život. Jejich manželství bylo ukázkové. Nehádali se a byli si vzájemnou oporou. Měli spolu dvě děti, Taťánu, která se stala překladatelkou, a Lubomíra. Ten pokračoval v jeho šlépějích. Vystudoval FAMU a věnoval se režii. Jeho život ovšem vyhasl předčasně. Konec roku tehdy trávil na horách a den před Silvestrem v podvečer odešel na procházku, z které se už nevrátil. Následující den ho našli zmrzlého. Bylo mu pouhých čtyřicet let. Spekulovalo se o tom, že příčnou smrti byl infarkt. Lipskému po něm zůstal vnuk Matěj, na kterého byl velmi pyšný.

Smrt při natáčení

Smutný konec potkal i Lipského bratra Oldřicha, který byl režisér. Skonal náhle ve věku 62 let, a to během natáčení komedie Velká filmová loupež, do které se mu podařilo obsadit plejádu těch nejlepších herců, jež v té době byli k mání. Na práci se velmi těšil, výsledku už se bohužel nedožil. Přímo na place ho postihl infarkt. Lékařům se ho na místě ještě podařilo oživit, během převozu do nemocnice však zemřel. Vzhledem k tomu, že už byla polovina filmu natočena, bylo rozhodnuto, že se snímek i přes smutnou událost dokončí. Režisérskou štafetu po něm převzal Zdeněk Podskalský.

Mohlo by vás zajímat: Otevřená zpověď Jany Brejchové. Rozvod s Brodským odstartoval peklo, lidé ji nesnášeli

Lubomír Lipský se dožil požehnaného věku, dvaadevadesáti let. Zemřel v nemocnici, kde ho po prodělaném zápalu plic sužovaly dýchací potíže. Nakonec ho ale zradilo srdíčko. Do poslední chvíle zůstával pozitivní a uchovával si svůj pověstný humor.

Jak slavní vzpomínají na svého přítele Lubomíra Lipského?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.