zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bolí vás za krkem? Naučte se jednoduše a účinně uvolnit krční páteř

Bolí vás za krkem? Naučte se jednoduše a účinně uvolnit krční páteř
Autor: iStock Bolí vás za krkem? Naučte se jednoduše a účinně uvolnit krční páteř
Krční páteř a svaly kolem ní nás dokážou pěkně potrápit. Od krční páteře může bolet hlava, mohou vznikat bolesti i v jiných částech zad, zkrátka umí pěkně znepříjemnit život. Na druhou stranu – my ho znepříjemňujeme jí a ona nám to jen vrací! Ale platí to i obráceně – pokud krční páteři dopřejete péči a pozornost, pozitivně vám to vrátí zpátky.

reklama

Vzpomeňte si, kdy naposledy jste se podívali do telefonu? Kdy naposledy jste seděli u počítače, u televize nebo knihy s kulatými zády, vystrčeným břichem a bradou předsunutou, jako mají želvy? Jasně, vzpomínat nemusíte, děje se to totiž neustále! V jednom kuse krční páteř přetěžujeme a pak se strašně divíme, že nás zase bolí.

Kolikrát jste se dneska zaklonili? Do kolika různých směrů jste se podívali? Dívali jste se nahoru, do nebe? Na strop? Udělali jste most? Stáli jste na hlavě? Ne? A divíte se, že vás krční páteř bolí?

Jóga pro zdravé a krásné tělo: Zbavte se bolesti krční páteře

Jóga pro zdravé a krásné tělo: Zbavte se bolesti krční páteře

Převezměte odpovědnost za stav vašeho krku a začněte se podle toho chovat. Dlouhé sezení před monitorem a hledění do mobilu prostřídejte s hleděním do mraků, záklony a kroucením hlavy na všechny světové strany. Dopřejte krční páteři péči a pozornost, kterou si zaslouží a ona vám to vrátí.

Inspirujte se těmito cvičeními pro krční páteř, která pak bude flexibilní, funkční a nebolavá:

Ne ne ne

Stoupněte si, narovnejte záda, lehce vtáhněte břicho. Podívejte se pomalu na jednu stranu a pak na druhou. Hezky pomalu, do plného rozsahu pohybu. Hlava se hýbe v rozsahu minimálně 180°, jako byste pohybem říkali dramatické „ne“.

Ano ano ano

Začněte rozhýbávat krk zepředu dozadu. Hýbejte jím pomalu, s citem. Při záklonu nenechte hlavu padat, spíš udělejte takový pohyb, jako byste se chtěli bradou dotknout stropu.

Kruhy

Zkuste hlavou kroužit v horizontální rovině – vysuňte bradu vpřed, posuňte ji doprava, pak ji zatáhněte dozadu, posuňte doleva a zase zpět dopředu. Představte si, že brada leží celou dobu na talíři – nikam ji neklopte ani nenaklánějte.

Držení těla

Celý den držte svoje tělo hezky, to znamená bradu jemně zasouvejte dozadu, držte ji paralelně se zemí, ramena nechte padat volně dolů od uší a lehce zaktivujte břišní svaly. Cvičit 5 minut denně specificky na krční páteř je fajn, ale roli hraje především to, jak se k ní chováte zbylých 23 hodin a 55 minut!

Stoj na hlavě 

Ideální cvik pro posílení svalů kolem krční páteře. Pokud nevíte, jak na něj, nechte si poradit od zkušeného instruktora jógy. Stačí, když si kleknete na kolena a hlavu tam, kde začínají vlasy, opřete o podložku. Pak jemně přeneste váhu dopředu, hlavu zatižte a poté se zase vraťte zpět. Časem se jistě dopracujete ke stoji na hlavě, ve kterém bude krk uvolněný a aktivní současně.

Zdroj: Fithall.cz

Fithall
Autor: archiv Fithall
Naučte se stojku - krok za krokem

Naučte se stojku - krok za krokem

reklama

Související témata: krční páteř , bolest zad , bolest za krkem , cviky na krční páteř , jak uvolnit krční páteř , bolest hlavy

reklama

Přečtěte si také

reklama