zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Cvičení s násadou od koštěte aneb Jak efektivně oživit domácí trénink

Cvičení s násadou od koštěte aneb Jak efektivně oživit domácí trénink
Autor: iStock Cvičení s násadou od koštěte aneb Jak efektivně oživit domácí trénink
Nelekejte se, nebudete muset uklízet. I když i to je docela dobrá forma pohybu, užitečná nejen vám, ale i vaší domácnosti. Obyčejný smeták nebo mop ale jistě doma máte, tak proč ho nevyužít jako cvičební pomůcku? Úplně ideální je samotná násada, nicméně i s hlavicí ji lze využít.

reklama

Inspirujte se těmito cviky s násadou od koštěte a oživte jimi stereotypní domácí trénink:

Hop a skok

Položte násadu na podlahu a zaujměte nad ní pozici vzporu tak, aby násada ležela přímo pod osou těla (položte smeták pod sebe na délku). Opřete se dlaněmi do podlahy a snožmo násadu přeskakujte. Čím výš ke stropu vykopnete paty a zvednete boky, tím náročnější pohyb bude. Zkuste skákat 3 x 60 vteřin.

Dislokace ramen

Ve stoje uchopte násadu šířeji, než je šířka vašich ramen. Nechte po celou dobu lokty propnuté a násadu zvedněte plynulým pohybem nad hlavu a poté za záda. Pokud musíte krčit lokty a ramena bolí, udělejte si úchop širší. Tímto přehazováním násady zepředu dozadu a naopak dosáhnete mobilních ramen. Proveďte aspoň 3 série po 10 opakováních.

Provazochodec

Položte násadu na zem. Bosýma nohama ji zkuste přejít tak, jako chodí provazochodci po laně. Držte rovnováhu, jděte dopředu, couvejte, vyzkoušejte otočku. Během balančních cvičení se nejen zapojí drobné svaly v těle, o kterých běžně nevíme, ale také je nutné pekelně se soustředit, což pomůže odvést pozornost od všedních starostí - tyto cviky fungují na odbourání stresu a otravných myšlenek.

Pekelný dřep

Uvelebte se v hlubokém dřepu. Ujistěte se, že vaše chodidla leží celou svou plochou na zemi, a že máte rovná záda. Uchopte tyč oběma rukama a s výdechem ji zvedněte nad hlavu. Jen držte a dýchejte. Uvidíte, že 4 série po 30 vteřinách budou bohatě stačit! Pokud chcete zabrat ještě víc, s nádechem stáhněte tyč za hlavu a s výdechem ji opět zvedněte vzhůru. Snažte se celou dobu netahat ramena k uším - naopak je nechte uvolněná.

Samuraj

Postavte se s nohama rozkročenýma šířeji, než je šířka vašich boků (cca na metr a kousek). Klesejte pánví dolů, do širokého dřepu, až do okamžiku, kdy stehna a lýtka budou svírat pravý úhel. Myslete na to, abyste se neprohýbali v bedrech a nekulatili záda. Ramena nechte uvolněná. Násadu pak položte na stehna, jako byste ji položili na stůl. Snažte se ji tam udržet, bez pomoci rukou, a to aspoň 20 vteřin. Výdrž opakujte 5x - vaše stehna i hýždě o sobě dají vědět.

Břicho jako skála

Lehněte si na záda na podložku a nohy zvedněte ke stropu. Uchopte tyč do rukou a s výdechem se snažte položit ji na chodidla. Pokud je cvik příliš obtížný, klidně si pokrčte kolena. S nádechem vraťte páteř na podložku, ale svaly nepovolujte úplně. Zkuste zvládnout 5 sérií po 10 opakováních.

Zdroj: Fithall.cz

Fithall
Autor: archiv Fithall

reklama

Související témata: jak cvičit doma , koště , cviky na břicho , cviky na zadek , cviky na stehna

reklama

Přečtěte si také

reklama