Cvičení

4. května 2019 07:30

redakce Prima Zoom

Cvičení s násadou od koštěte aneb Jak efektivně oživit domácí trénink

Nelekejte se, nebudete muset uklízet. I když i to je docela dobrá forma pohybu, užitečná nejen vám, ale i vaší domácnosti. Obyčejný smeták nebo mop ale jistě doma máte, tak proč ho nevyužít jako cvičební pomůcku? Úplně ideální je samotná násada, nicméně i s hlavicí ji lze využít.

Inspirujte se těmito cviky s násadou od koštěte a oživte jimi stereotypní domácí trénink:

Hop a skok

Položte násadu na podlahu a zaujměte nad ní pozici vzporu tak, aby násada ležela přímo pod osou těla (položte smeták pod sebe na délku). Opřete se dlaněmi do podlahy a snožmo násadu přeskakujte. Čím výš ke stropu vykopnete paty a zvednete boky, tím náročnější pohyb bude. Zkuste skákat 3 x 60 vteřin.

Dislokace ramen

Ve stoje uchopte násadu šířeji, než je šířka vašich ramen. Nechte po celou dobu lokty propnuté a násadu zvedněte plynulým pohybem nad hlavu a poté za záda. Pokud musíte krčit lokty a ramena bolí, udělejte si úchop širší. Tímto přehazováním násady zepředu dozadu a naopak dosáhnete mobilních ramen. Proveďte aspoň 3 série po 10 opakováních.

Provazochodec

Položte násadu na zem. Bosýma nohama ji zkuste přejít tak, jako chodí provazochodci po laně. Držte rovnováhu, jděte dopředu, couvejte, vyzkoušejte otočku. Během balančních cvičení se nejen zapojí drobné svaly v těle, o kterých běžně nevíme, ale také je nutné pekelně se soustředit, což pomůže odvést pozornost od všedních starostí - tyto cviky fungují na odbourání stresu a otravných myšlenek.

Pekelný dřep

Uvelebte se v hlubokém dřepu. Ujistěte se, že vaše chodidla leží celou svou plochou na zemi, a že máte rovná záda. Uchopte tyč oběma rukama a s výdechem ji zvedněte nad hlavu. Jen držte a dýchejte. Uvidíte, že 4 série po 30 vteřinách budou bohatě stačit! Pokud chcete zabrat ještě víc, s nádechem stáhněte tyč za hlavu a s výdechem ji opět zvedněte vzhůru. Snažte se celou dobu netahat ramena k uším - naopak je nechte uvolněná.

Samuraj

Postavte se s nohama rozkročenýma šířeji, než je šířka vašich boků (cca na metr a kousek). Klesejte pánví dolů, do širokého dřepu, až do okamžiku, kdy stehna a lýtka budou svírat pravý úhel. Myslete na to, abyste se neprohýbali v bedrech a nekulatili záda. Ramena nechte uvolněná. Násadu pak položte na stehna, jako byste ji položili na stůl. Snažte se ji tam udržet, bez pomoci rukou, a to aspoň 20 vteřin. Výdrž opakujte 5x - vaše stehna i hýždě o sobě dají vědět.

Břicho jako skála

Lehněte si na záda na podložku a nohy zvedněte ke stropu. Uchopte tyč do rukou a s výdechem se snažte položit ji na chodidla. Pokud je cvik příliš obtížný, klidně si pokrčte kolena. S nádechem vraťte páteř na podložku, ale svaly nepovolujte úplně. Zkuste zvládnout 5 sérií po 10 opakováních.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.