Celebrity

15. března 2023 14:35

Marie Makovská

Dabérky Phoebe a Rachel z Přátel jsou kamarádky dodnes. Popsaly svou fiktivní garáž

Show Jana Krause (10) - upoutávka

Herečky a skvělé dabérky Stanislava Jachnická (57) a Miriam Chytilová (57) v oblíbené talkshow prozradily, že seriál Přátelé zažehl kamarádství i u nich. Pustily se do společného projektu a prozradily, že se o potenciál dabingu v případě své generace nebojí. Uznávají ale, že v budoucnu už ho možná lidé potřebovat nebudou.

Hlasy Stanislavy Jachnické a Miriam Chytilové jsou známé například z kultovního amerického seriálu Přátelé, ve kterém Jachnická dabuje ztřeštěnou Phoebe a Chytilová zase Rachel. Jak vidí svou budoucnost v dabingu?

Přečtěte si také: Jsou Přešlapy českou verzí legendárních Přátel? Kdo by byl Ross a kdo Rachel?

„My, jako za naši generaci, ještě dabing dělat budeme, protože v ní spousta lidí anglicky nemluví dobře,“ vysvětlila Stanislava. Také Miriam, která je zároveň dabingovou režisérkou, vidí budoucnost dabingu růžově. Zároveň připomněla, že jsou na tuto otázku různé názory. „Jsou i lidé, kteří si chtějí u filmu odpočinout a třeba neradi čtou titulky,“ objasnila v dalším díle oblíbeného pořadu Show Jana Krause, který uvidíte v úterý 15. března večer na Primě.

Seriál Přátelé, který se daboval celkem asi 20 let, zažehl přátelství i u nich dvou. „My jsme se se Stáňou do té doby neznaly, ale spřátelily jsme se my i naše rodiny,“ prozradila Miriam. „Stáňa už byla zkušená matka, ta už jedno dítě měla, ale já ještě ne. Mně se narodily u seriálu, takže se znají odmalička a skamarádily se,“ dodala.

Mohlo by vás zajímat: Čína tvrdě zcenzurovala Přátele. Co všechno z legendárního seriálu zmizelo?

V období útlumu v pandemii covidu si obě kolegyně a kamarádky společně zařídily fiktivní „dabingovou garáž“. „Trochu jsme se nudily, trochu jsme neměly žádnou práci, takže jsme si řekly, že uděláme takovou stránku. Proč garáž? Jako to nejhorší, co je, abychom se mohly pokusit o nějakou komiku,“ vysvětlila Miriam a Stanislava dodala: „Dřív všichni dabovali v garážích a v takových těch domácích studiích.“ Celý projekt na Instagramu začal různými scénkami z dabingu. „Moc lidí to nesleduje,“ zlehčila Miriam dosah jejich příspěvků.

Protože i samotný Jan Kraus má s dabingem zkušenosti, vyměnili si některé zážitky z toho, jak se točil dabing dříve a jak dnes. Dalším hostem z divadelní a herecké branže, který se v show představil, byl herec, režisér a autor řady úspěšných divadelních her Antonín Procházka (69). Jeho specialitou jsou především komedie, jejichž inspirace prý málokdy přichází z jeho vlastního, vcelku spořádaného života. Jan Kraus ho proto s nadsázkou nazval „herecko-režisérským šprtem“.

Čtěte také: Jan Kraus přiznal, že ho jeho show poznamenala. Rychlost je můj hlavní nedostatek, tvrdí

O závěrečné překvapení se postaral řezník Pepíček Vašák z Rajhradu, jehož specialitou je pořádání „zážitkových zabijaček“. Ten s sebou přinesl jako pozornost pro moderátora košík plný dobrot z vlastní produkce. Dozvíte se například, za jak dlouho dokáže bývalý mistr republiky vykostit vepřovou plec nebo co to jsou „jendulky“.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.