Martina Preissová o domácnosti se třemi muži: Naučila jsem se jim rozumět, nejsou složití

Show Jana Krause - Herečka Martina Preisoová

Martina Preissová (47) se kromě herectví začala věnovat i jinému oboru. Na svém kontě má už dvě knihy, které mají u čtenářů úspěch. V talkshow u Jana Krause promluvila o své nové literární vášni, o soužití se třemi muži i o zvířecí lásce ke kozám, která ji v životě doprovází už od dětství.

Jako první host divácky oblíbené show se tentokrát představí úspěšná česká herečka Martina Preissová, kterou můžete znát například z populárního seriálu Slunečná. Martina je dlouholetou členkou činohry Národního divadla, přičemž v poslední době ji navíc začala pokoušet literární múza, a tak už má na kontě dvě knihy.

U psaní knih Martina Preissová relaxuje

Jednu z nich navíc načetla jako audioknihu pod režijním vedením svého manžela Martina Preisse (50). A to i přesto, že si prý kdysi dávno slíbili, že se budou společným pracovním projektům vyhýbat. „Čas na napsání knížky si ráda najdu,“ říká všestranně nadaná umělkyně. „Je to pro mě jednak relaxace, a navíc je to jediné odvětví v mém vějíři činností, při kterém jsem sama. To je cenné zvláště v dnešní době, kdy je všude spousta lidí. Na mě se pořád někdo dívá, pořád mi někdo do něčeho mluví, říká mi, co mám dělat… čímž zdravím všechny své režiséry,“ dodává se smíchem.

Právě psaní knížek dává herečce určitou volnost a užívá si, že je sama sobě pánem. „Psaní je věc, kdy se zavřu v pokoji a už i ta skupina, se kterou žiju, což je manžel a dva synové, ví, že v tuhle chvíli se ke mně do pracovny nechodí,“ vysvětluje. Svoje soužití se třemi muži v jedné domácnosti s nadsázkou nazývá maskulinní subkulturou. „Naučila jsem se jim rozumět,“ prozrazuje s tím, že si syny vždycky moc přála. „Myslím, že muži nejsou obecně na pochopení tak složití jako my ženy,“ vypráví o společné domácnosti se syny a manželem.

Odbornicí na kozy je Martina Preissová už od dětství

Martina během show zavzpomíná také na to, že svoji literární dráhu zahájila vlastně už dávno v dětství, kdy psala o kozách. „Můj tatínek byl vášnivý chovatel drobného zvířectva,“ sdílí svoji vzpomínku rodačka ze Znojma.

V jaká zvířata se proměnily krásky ze seriálu ZOO, se podívejte ZDE.

„Byl dokonce předsedou v základní organizaci sdružující chovatele a přemluvil mě jako dítě, abych se stala členkou mládežnické organizace. Přihlásili mě i do soutěže mladých chovatelů, kde se musela vypracovat práce o vlastním chovu. V tu dobu jsem nejvíce času trávila s kozami, protože jsme je chovali, a tak tatínka napadlo, že napíšu práci právě o nich. V tom nebyl problém, sedla jsem si a práci napsala. Problém byl v tom, že jsem ji nazvala Moje kozy,“ prozrazuje herečka s tím, že už tehdy si stála za svým, a proto nebyla ochotná se mnohoznačného názvu vzdát.

Odbornicí na tato zvířata ovšem zůstala až dodnes, a tak svému hostiteli vysvětlí například to, proč se kozy připouštějí ke kozlovi nebo proč je málo samců. „Kozí sýr a mléko nemůžu ani cítit, protože mám v nose pořád toho kozla. Jsou prostě věci, které se člověku zají,“ přiznává herečka. „Kozy mám ale pořád ráda, kdykoli přijedu domů, jdu si je pomazlit. Sýr ale doma na talíři mít nepotřebuju,“ zmiňuje na závěr v Show Jana Krause, kterou uvidíte ve středu ve 22:40 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.